Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Aktuality - archív

Jádro v ČR / ČNN - Zprávy z jaderné energetiky / Ostatní zprávy / Aktuality - archív
Nuclear Encounter 2019

Nuclear Encounter 2019

1.4.2019

Druhé Česko - Slovenské jaderné setkání pod názvem Nuclear Encounter 2019 se konalo 28. - 29. března v Hotelu Zámek Valeč. Nechyběla ani návštěva JE Dukovany.

Na 100 jaderníků tedy provozovatelé deseti jaderných bloků  na Slovensku a v Česku se již podruhé sešli i se svými dodavateli aby si podebatovali o tom co se u nich událo za poslední rok. První Nuclear Encounter 2018 byl v Kaštieli Mojmírovce u Nitry  19. a 20. dubna 2018.  Letošní setkání se uskutečnilo nedaleko JE Dukovany v úžasném Hotelu Zámek Valeč.  Téma letošního setkání bylo „Jak jsou dodavatelé připraveni naplnit výzvy provozovatelů jaderných bloku, tedy ČEZ i SE. Setkání bylo zahájeno ve čtvrtek odpoledne neformálními a individuálními diskusemi. Pro zájemce byla připraveny prohlídka EDU. Vlastní konferenci bylo věnováno páteční dopoledne. Po zahájení řediteli J. Holubcem a B. Zronkem vystoupil vládní zmocněnec pro novou jadernou výstavbu J. Míl. V dalším programu přednesli své příspěvky F. Prokop, M. Ležovič, A.Piagentini, J. Kruml, J. Hledík, Z. Čančura, J. Borák, M. Jašek, D. Líška, P. Andraško a R. Korpa.

V závěrečném hodnocení konference si oba ředitelé a vrchní jaderníci (CNO) ČEZ i SE slíbili, že „za rok znovu a na Slovensku“. Setkání realizovala společnost ALVEDA.


ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany