Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Ostatní zprávy

Jádro v ČR / ČNN - Zprávy z jaderné energetiky / Ostatní zprávy / Aktuality - archív
Setkání OBK a OIK s prohlídkou ÚRAO v Litoměřících

Setkání OBK a OIK s prohlídkou ÚRAO v Litoměřících

Ve dnech 25. – 27. 10. 2023 se uskutečnilo pravidelné pracovní setkání OBK EDU a OIK EBO a OIK EMO (Občanské informační komise JE Mochovce a JE Jaslovské Bohunice). Součástí odborné části jednání byla tentokrát návštěva ČVUT FJFI a exkurze na pracoviště školních reaktorů VR 1 a VR 2 v pražské Troji. Druhý den se uskutečnila prohlídka do ÚRAO (úložiště radioaktivních odpadů) Richard v Litoměřicích, které provozuje státní společnost SURAO (Správa úložišť radioaktivních odpadů).

Zpravodaj elektrárny Dukovany - 3/2023

Zpravodaj elektrárny Dukovany - 3/2023

Vychází letní číslo Zpravodaje JE Dukovany - 3/2023 - najdete ho na webové stránce Zpravodaj | Aktivní zóna (aktivnizona.cz)

V novém čísle najdete pravidelné zprávy z provozu a dění v Jaderné elektrárně Dukovany, okořeněné historickým milníkem z výroby a rekordem návštěvnosti infocenter ČEZ nebo rozhovory se studenty letní stáže a zaměstnanci dukovanské elektrárny. Pravidelné místo mají informace z akcí v regionu, a že jich přes léto bylo opravu hodně ! Nechybí ani oblíbené kvízy a soutěžní úkoly pro děti i dospělé, v rámci rubriky Jak se žije sousedům představujeme město Náměšť na Oslavou a mnoho dalších zajímavých informací.

Zpravodaj elektrárny Dukovany - 2/2023

Zpravodaj elektrárny Dukovany - 2/2023

Vychází letní číslo Zpravodaje JE Dukovany - 2/2023 - najdete ho na webové stránce Zpravodaj | Aktivní zóna (aktivnizona.cz)

V novém čísle najdete kromě pravidelných zpráv z provozu a dění v Jaderné elektrárně Dukovany také aktuální informace týkající se přípravy výstavby nového dukovanského bloku. Co je WANO, co bylo důvodem vzniku této organizace a jakou změnu vyvolal válečný konflikt na Ukrajině u českých i dalších evropských jaderných elektráren, vysvětluje ve svém příspěvku předseda Občanské bezpečnostní komise.

Pravidelné místo mají informace z akcí v regionu, pozvánka na prázdninovou nabídku kultury a zábavy nebo soutěžní úkoly pro děti i dospělé. Zpravodaji také přináší zajímavý rozhovor s hercem a muzikantem Vojtou Kotkem, v rámci rubriky Jak se žije sousedům se představuje město Rosice.

Zpravodaj @INFO JE Dukovany a JE Temelín

Zpravodaj @INFO JE Dukovany a JE Temelín

Vyšlo další číslo elektronického zpravodaje @INFO JE Dukovany i @INFO JE Temelín.

Unikátní školicí centrum přilákalo stovky zvědavců

Unikátní školicí centrum přilákalo stovky zvědavců

Do posledního zaplnili zájemci volná místa na prohlídce speciálního Centra přípravy personálu jaderných elektráren v Brně. To poprvé otevřelo dveře veřejnosti. Lidé se dostali například k modelům jaderných elektráren a jejich nejvýznamnějších komponent.

Zpravodaj @INFO JE Dukovany a JE Temelín

Zpravodaj @INFO JE Dukovany a JE Temelín

Vyšlo další číslo elektronického zpravodaje @INFO JE Dukovany i @INFO JE Temelín.

Dny otevřených dveří speciálního školicího střediska v Brně

Dny otevřených dveří speciálního školicího střediska v Brně

Jak se rodí jaderní profesionálové aneb první Dny otevřených dveří speciálního školicího střediska v Brně

Jaderná energie 1/2023

Právě vyšlo nové číslo časopisu Jaderná energie 1/2023

Dukovany kontrolovali pracovníci Oblastního inspektorátu práce, kvůli titulu Bezpečný podnik

V průběhu dubna probíhal přímo v Jaderné elektrárně Dukovany audit Státního úřadu inspekce práce. Desetičlenný tým inspektorů během deseti dnů trvajících kontrol prověřoval fungování systému bezpečnosti práce a dodržování nastavených pracovních pravidel a legislativních předpisů. Podle závěrečné zprávy může Jaderná elektrárna Dukovany už podeváté obhájit titul Bezpečný podnik, jehož držitelem je od roku 1999.

Jaderná energetika v Evropě

Řada evropských zemí sází na jadernou energetiku, vidí v ní čistý a bezpečný zdroj elektrické energie. Půjde o nezbytnou součást moderního energetického mixu v Evropě. Některé evropské státy plánují vedle velkých jaderných zdrojů rozvíjet také projekty malých modulárních reaktorů (SMR), které chtějí kromě výroby elektřiny používat jako zdroj dálkového tepla pro města a obce.

15. dubnem končí svůj provoz zbývající jaderné elektrárny v Německu. Německo to díky možnosti stabilních větrných elektráren v Severním moři časem vše zvládne, nám stabilní mořský vítr ale chybí. Našimi větrnými elektrárnami na moři jsou právě jaderné elektrárny. A nejen pro nás. Stručný přehled, jak si stojí jaderná energetika v dalších evropských zemích. (zdroj: ČEZ, a.s.)

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany