Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Ostatní zprávy

Jádro v ČR / ČNN - Zprávy z jaderné energetiky / Ostatní zprávy / Aktuality - archív
Na kávě s .... Alešem Johnem

Na kávě s .... Alešem Johnem

Sdružení žen v jádře - WIN Czech přineslo svým čtenářům rozhovor s předsedou Občanské bezpečnostní komise při JE Dukovany, Alešem Johnem. Sdílíme i čtenářům webu OBK.

Na vánoční kávě s Alešem Johnem, předsedou Občanské bezpečnostní komise při JE Dukovany :: Win-czech (webnode.cz)

9,79 miliardy

9,79 miliardy

tun emisí CO2 ušetřila v uplynulých 10 letech výroba evropských jaderných elektráren.

@INFO JE Dukovany - prosinec

@INFO JE Dukovany - prosinec

Vyšlo prosincové vánoční číslo Zpravodaje @INFO JE Dukovany.

Zpravodaj EDU - 3/2021

Zpravodaj EDU - 3/2021

V těchto dnech najdou obyvatelé obcí v blízkém okolí JE Dukovany ve svých poštovních schránkách letošní poslední, čtvrté číslo Zpravodaje JE Dukovany. Jeho elektronická verze (ve formě pdf souboru) je dostupná i zájemcům a čtenářům mimo region elektrárny, a to na webové stránce https://www.aktivnizona.cz/cs/zpravodaj

Zpravodaj @INFO JE Dukovany a JE Temelín

Zpravodaj @INFO JE Dukovany a JE Temelín

Vyšla nová čísla elektronických zpravodajů @INFO JE Dukovany a JE Temelín.

Dukovany a Temelín prošly mezinárodní prověrkou

Jsou česká jaderná zařízení připravena na fyzický nebo digitální útok? Nehrozí ztráta přísně sledovaného materiálu? Jakým způsobem by v takovém případě probíhala spolupráce s regulátorem a bezpečnostními složkami? Tak vypadaly otázky, na které v rámci mezinárodní mise odpovídali představitelé společnosti ČEZ. Cílem rozsáhlé prověrky bylo nejen odhalení případných nedostatků, ale i nalezení takzvaných dobrých praxí. Tedy příkladů pro ostatní provozovatele jaderných zařízení na celém světě.

Středoškoláci stráví týden v jaderné elektrárně.

Středoškoláci stráví týden v jaderné elektrárně.

V Jaderné elektrárně Dukovany začaly dva týdny unikátních odborných praxí pro studenty Střední průmyslové školy v Třebíči. Praktických stáží se účastní celkem 30 studentů 4. ročníku oboru Energetika, kteří jsou rozděleni do dvou skupin. Přímo v provozu stráví každá skupina celý týden za přísného dodržování proticovidových opatření a doprovodu pracovníků provozu elektrárny. V průběhu následujících měsíců pak elektrárna nabídne studentům pracovní místa nebo spolupráci při studiu na vysokých školách, případně stipendium Skupiny ČEZ.

Jaderné elektrárny ČEZ jako jedny z prvních na světě prošly auditem informační a kybernetické bezpečnosti.

Stav a nastavení ochrany informačních systémů jaderných elektráren. Ale také povědomí zaměstnanců o významu informační a kybernetické bezpečnosti a její dodržování, nebo soulad mezi zákonnými požadavky a stávajícími podmínkami ve společnosti ČEZ. To je jen příklad oblastí, na které se soustředil audit systému pro řízení informační bezpečnosti (ISMS). Dukovany a Temelín patří mezi první jaderná zařízení na světě, která tímto procesem úspěšně prošla.

V Dukovanech proběhne mimořádná zkouška sirén. Slyšet bude i v obcích v okolí elektrárny.

V Dukovanech proběhne mimořádná zkouška sirén. Slyšet bude i v obcích v okolí elektrárny.

Zkouška sirén proběhne mimořádně ve středu 27. října v Jaderné elektrárně Dukovany. Kolísavý tón v délce 140 sekund začne znít v areálu elektrárny přesně ve 12. hod. a ve 12:15 hod. Akustické signály mohou být slyšitelné i v okolí elektrárny, obyvatelé ale na ně nemusí nijak reagovat.

První vinobraní jaderné vinice přineslo přes 700 kilo hroznů

První vinobraní jaderné vinice přineslo přes 700 kilo hroznů

Přes 700 kilogramů hroznů Ryzlinku rýnského a Sauvignonu posbírali energetici v rámci prvního vinobraní jaderné vinice, která roste pod chladicími věžemi Jaderné elektrárny Dukovany.  Slunečné počasí přivedlo přímo na vinici zájemce nejen o samotný sběr vína, ale také o včelí med, který také pochází přímo z prostředí elektrárny.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany