Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Aktuality - archív

Jádro v ČR / ČNN - Zprávy z jaderné energetiky / Ostatní zprávy / Aktuality - archív

Ocenění programu podpory technického vzdělávání mezi SPŠ v Třebíči a elektrárnou Dukovany

26.6.2015

Dlouhodobá podpora programu rozvoje technického vzdělávání a úzká spolupráce mezi Střední průmyslovou školou v Třebíči a Jadernou elektrárnou Dukovany byly důvodem ocenění a poděkování, které udělil Kraj Vysočina Skupině ČEZ na konferenci Technické fórum 2015.

Program podpory rozvoje technického vzdělávání byl dán jako příklad naplnění jednoho z cílů setkání zástupců technických škol, základních škol, měst a firem. Na konferenci Technické fórum 2015 řešili účastníci mimo jiné také otázky, jak zvýšit zájem žáků i jejich rodičů o technické obory. V programu konference byla vedle prezentace příspěvků týkajících se zavádění technického vzdělávání do škol také diskutována otázka potřebných koncepčních a systémových změn v oblasti vzdělávání.

 

„S firmou ČEZ spolupracujeme dlouhodobě. Především si vážím naši spolupráce v rámci projektu Vzdělávání energetiků na Vysočině. Na začátku jsme dali dohromady společně ojedinělý vzdělávací program a ten se realizuje a na základě zkušeností zdokonaluje. Spolupráce funguje především v oblasti praxí žáků v Dukovanech - za to jsme opravdu vděční. Navíc probíhají přednášky odborníků z Jaderné elektrárny Dukovany pro žáky, ale i učitele. Také učitelé se mohou účastnit stáží v elektrárně Dukovany. To jsou věci, o které naše škola dlouhodobě usiluje a se společností ČEZ se to daří. Velice dobře víme, že dostat na praxe do Dukovan desítky našich žáků není vůbec jednoduché,“ říká ředitel Střední průmyslové školy v Třebíči Zdeněk Borůvka.

 

Poděkování Kraje Vysočina patřilo také třicítce dalších firem za spolupráci s technickými a dalšími školami zřizovanými Krajem Vysočina. V současné době studuje technické obory na Vysočině 5931 studentů. Zájem o technické vzdělávání se zvyšuje, a to zejména díky aktivitám místních firem a Kraje Vysočina.

 

Zdroj: TZ ČEZ, a.s., JE Dukovany

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany