Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Aktuality - archív

Jádro v ČR / ČNN - Zprávy z jaderné energetiky / Ostatní zprávy / Aktuality - archív
Požár malého bagru zvládli dukovanští hasiči během sedmi minut

Požár malého bagru zvládli dukovanští hasiči během sedmi minut

18.1.2019

Dnes dopoledne v 9:14 hod. vyjela jednotka podnikových hasičů Jaderné elektrárny Dukovany k nahlášenému požáru malého UNC bagru, který pracoval na pozemcích elektrárny. Hasiči zvládli oheň uhasit do sedmi minut. Při události nebyl nikdo zraněn, nedošlo k žádnému omezení provozu elektrárny ani ohrožení jaderné bezpečnosti. Příčina požáru se zjišťuje.

U malého bagru dodavatele, podílejícího se na probíhající rekonstrukci vnější betonové zdi elektrárny, došlo při jeho činnosti k požáru. Tři minuty po nahlášení požáru dorazilo na místo šest profesionálních hasičů z jednotky elektrárny, kteří během sedmi minut požár uhasili. Nedošlo k žádnému zranění řidiče bagru ani jiných osob. Hasiči provedli zasypání uniklého oleje sorbentem a následně odstranili část znečištěné zeminy. Příčina požáru bagru dodavatele se dále zjišťuje.

Členové jednotky hasičů Jaderné elektrárny Dukovany stále častěji poskytují svoji pomoc v blízkém regionu v okolí elektrárny, který leží jak na území Kraje Vysočina, tak kraje Jihomoravského. Nejčastěji zasahují při dopravních nehodách a požárech. V roce 2018 zasahovali více než 20 krát.

Zdroj: Aktualita z JE Dukovany

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany