Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Jádro v ČR

Jádro v ČR / ČNN - Zprávy z jaderné energetiky / Ostatní zprávy / Aktuality - archív
ČEZ zahájil bezpečnostní posouzení uchazečů na stavbu nového jaderného bloku v Dukovanech

ČEZ zahájil bezpečnostní posouzení uchazečů na stavbu nového jaderného bloku v Dukovanech

22.6.2021

Elektrárna Dukovany II, ze Skupiny ČEZ, rozeslala v pondělí 21. června dopis a zahájila tak bezpečnostní posouzení tři potencionálních uchazečů o stavbu nového jaderného bloku. 

Osloveni byly francouzská společnost EdF, americký Westinghouse a jihokorejská společnost KHNP. Do konce listopadu uchazeči předloží ČEZ všechny relevantní informace k bezpečnostním otázkám a vláda poté rozhodne, kteří uchazeči budou přizváni do samotného tendru.

Cílem bezpečnostního posouzení je zhodnotit všechny potenciální dodavatele a získat informace potřebné pro zajištění bezpečnostních zájmů. Jde především o vyjasnění vlastnické struktury, dodavatelského řetězce, vazeb dotčených subjektů se státem, problémy s realizací projektů, obvinění a jiné problémy v projektech jaderných zdrojů, transfer technologií a know-how a další.

Za účelem zodpovězení otázek v bezpečnostním posouzení obdrží potenciální uchazeči i kompletní předběžnou dokumentaci, což i přispěje k urychlení následného zpracování nabídek těch uchazečů, kteří budou finálně do výběrového řízení přizváni.

Zdroj: TZ ČEZ, a.s.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany