Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Jádro v ČR

Jádro v ČR / ČNN - Zprávy z jaderné energetiky / Ostatní zprávy / Aktuality - archív
Svátek matek oslavily ženy v Jaderné elektrárně Dukovany

Svátek matek oslavily ženy v Jaderné elektrárně Dukovany

16.5.2023

Starostky, místostarostky, ředitelky škol, školek či třeba neziskových organizací se setkaly v rámci Dne matek v Jaderné elektrárně Dukovany. Kromě samotné oslavy Dne matek se setkaly s vedením elektrárny a seznámily s novinkami v oblasti jaderné energetiky.

Nejen gratulace, ale i informace o provozu a představení zajímavých nových projektů čekalo ženy z okolí Dukovan z úst ředitele elektrárny Romana Havlína. O nových blocích a veškerých souvislostech se víc dozvěděly od Petra Závodského, generálního ředitele Elektrárna Dukovany II. Samy se potom podělily i o novinky z regionu, kdy podle svých slov v řadě případů jen těžko oddělují náročný profesní život od soukromého.

„Na tradiční setkání u příležitosti Dne matek v elektrárně Dukovany se vždy těším. Strávila jsem tady příjemné dopoledne se ženami, které zažívají podobné situace ve stejné profesi. Vzájemně si popovídáme, povzbudíme. Děkuji za tuto milou akci i dlouhodobé partnerství elektrárny s okolními obcemi,“ řekla předsedkyně Ekoregionu 5 a starostka obce Rešice Petra Jílková.

Práci žen ve vedoucích pozicích státní správy, samosprávy i soukromého sektoru ocenil po setkání i ředitel jaderné elektrárny. „Dovolte mi poděkovat za vaši práci nejen pro rodinu, ale také pro samosprávu a okolí, kde působíte. Ženy ve vedoucích pozicích jsou velmi důležité, což si uvědomujeme právě i v oblasti jaderné energetiky,“  doplnil Roman Havlín.

 

Zdroj: aktualita z JE Dukovany

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany