Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Jádro v ČR

Jádro v ČR / ČNN - Zprávy z jaderné energetiky / Ostatní zprávy / Aktuality - archív

Tendr na nový blok Dukovan je těsně před spuštěním

7.2.2022

Všechny dokumenty potřebné k vyhlášení výběrového řízení na výstavbu reaktoru jaderné elektrárny Dukovany jsou v posuzování novou vládou.

Uvedl to místopředseda představenstva energetické skupiny ČEZ Pavel Cyrani v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS. „Vyjádření, že můžeme zahájit tendr, očekáváme v blízké době,“ dodal. Cyrani rovněž hovořil o energetické budoucnosti Česka nebo o tom, jak se budou vyvíjet ceny elektřiny.
„Jestli to bude ještě únor nebo začátek března, si teď netroufám přesně říci. Ale určitě je to v horizontu týdnů,“ odpověděl Pavel Cyrani v pořadu  Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS na otázku, kdy by mohlo dojít k vyhlášení tendru na výstavbu reaktoru v jaderné elektrárně Dukovany.
Podle Cyraniho vláda Petra Fialy posuzuje všechny dokumenty, které jsou k vyhlášení výběrového řízení na dodavatele stavby zapotřebí. „Tendr je těsně před spuštěním. Všechny dokumenty, které jsou k němu potřeba, jako zadávací dokumentace a bezpečnostní dotazníky těch uchazečů, jsou v posuzování novou vládou a my očekáváme vyjádření, že můžeme tendr zahájit, v blízké době,“ řekl druhý muž skupiny ČEZ.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany