Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Ostatní zprávy

Jádro v ČR / ČNN - Zprávy z jaderné energetiky / Ostatní zprávy / Aktuality - archív
Bohdan Zronek předsedou Světové jaderné asociace

Bohdan Zronek předsedou Světové jaderné asociace

5.5.2022

Člen představenstva a ředitel jaderné divize ČEZ, a.s., Bohdan Zronek se stal předsedou Světové jaderné asociace (WNA). Český jaderný průmysl tak získává další významnou pozici na mezinárodní scéně.

Světová jaderná asociace (World Nuclear Association, WNA) je mezinárodní organizace se sídlem v Londýně, spojující provozovatele jaderných elektráren, firem zabývajících se těžbou a zpracováním uranu, výrobci jaderných zařízení, ale také vzdělávací a právní instituce.  Bohdan Zronek vystřídá na pozici předsedy představitele společnosti Orano Philippa Knoche.

Jde o ocenění práce celé naší firmy, která hraje a dál bude hrát významnou roli v jaderné energetice i na mezinárodní úrovni. Byli jsme devátou zemí na světě, která spustila jaderný reaktor, máme zkušenosti, spolupracujeme se školami i firmami, máme podporu veřejnosti. To vše je zásluhou především mých kolegů,“ dodává ředitel DJE a nový předseda WNA Bohdan Zronek.

Funkce předsedy WNA je v daném případě neplacená, Bohdan Zronek se dál věnuje všem pracovním úkolům v rámci Skupiny ČEZ. Výkonné řízení asociace zastává generální ředitelka Sama Bilbao y León. Kromě zviditelnění českého jaderného průmyslu ale poskytuje vedení asociace přístup k informacím a usnadňuje přístup do řady procesů na mezinárodní úrovni.   

 
Zdroj: ČEZ, a.s.
ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany