Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Ostatní zprávy

Jádro v ČR / ČNN - Zprávy z jaderné energetiky / Ostatní zprávy / Aktuality - archív
Jaderná akademie již po třetí!

Jaderná akademie již po třetí!

13.12.2022

Jaderná akademie je online seminář, na kterém se setkávají učitelé základních a středních škol s odborníky jaderné energetiky. Letos v předvánočním čase přilákala Jaderná akademie přes 50 učitelů z celé ČR, od Sokolova přes Brno až po Ostravu. Hlavním cílem Jaderné akademie bylo informovat pedagogy o aktuálních krocích, které směřují k výstavbě nových jaderných zdrojů v ČR. 

Tohoto tématu se již tradičně ujal generální ředitel Elektrárna Dukovany II, Temelín II, Petr Závodský. Zmínil se nejen o „velkých“ jaderných zdrojích, ale i o plánu postavit 10 malých modulárních reaktorů na území ČR. Všechny tyto energetické projekty si v budoucnu vyžádají na 4000 pracovníků. Závodský zdůraznil důležitost spolupráce se školami, protože právě současné generace žáků a studentů by se mohly na těchto významných projektech v budoucnu podílet.

Na hlavní přednášku Petra Závodského navázali s novinkami z oblasti náboru Linda Navrátilová a Martin Máca. Příspěvek o virtuálních prohlídkách elektráren měla vedoucí informačních center Kateřina Bartůšková.

Paletu dalších zajímavých tipů pro učitele završili hosté z Úžasného divadla fyziky a Energetického Třebíčska.

„Děkujeme za informace a zajímavé nápady do výuky“ znělo po semináři nejčastěji v komentářích. Učitelé zároveň navrhli i další témata, kterými se budeme zabývat na Jaderné akademii 2023!

Linda Navrátilová, strategický nábor ČEZ, a.s.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany