Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Ostatní zprávy

Jádro v ČR / ČNN - Zprávy z jaderné energetiky / Ostatní zprávy / Aktuality - archív
Noví starostové navštívili elektrárnu a setkali se s OBK

Noví starostové navštívili elektrárnu a setkali se s OBK

15.3.2023

Nově zvolení starostové z regionu elektrárny přijeli do JE Dukovany. Čekala je exkurze v elektrárně a také setkání se zástupci ČEZ i členy Občanské bezpečnostní komise.

Na sousedskou návštěvu pozval ředitel JE Dukovany nově zvolené starosty a zástpce obcí z regionu elektrárny. V rámci tříhodinového programu je v elektrárně čekala exkurze střeženým prostorem elektrárny a návštěva skladu s použitým palivem. Díky 3D brýlím a virtuální prohlídce pak mohli nahlédnout i do dalších prostor elektrárny, a to včetně reaktorového sálu.

Celým programem je provázel ředitel elektrárny Roman Havlín, který jim kromě informací o provozu odprezentoval také plánované projekty a modernizace, situaci v oblasti zajišťování a náboru personálu, spolupráci se sdruženími a obcemi v regionu a v neposlední řadě také možnosti finanční podpory.

Budoucnost dukovanské jaderné lokality, tedy projekt výstavby nového jaderného bloku, představil Tomáš Pleskač, člen představenstva ČEZ a ředitel divize nová energetika. Nechybělo ani setkání se členy Občanské bezpečnostní komise, jejíž předseda Aleš John představil nejdůležitější aktivity komise a pozval zástupce regionu na připravovaný Seminář OBK při JE Dukovany dne 6. 4.2023 ve Valči.


ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany