Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Ostatní zprávy

Jádro v ČR / ČNN - Zprávy z jaderné energetiky / Ostatní zprávy / Aktuality - archív
Jaderná akademie již po třetí!

Jaderná akademie již po třetí!

Jaderná akademie je online seminář, na kterém se setkávají učitelé základních a středních škol s odborníky jaderné energetiky. Letos v předvánočním čase přilákala Jaderná akademie přes 50 učitelů z celé ČR, od Sokolova přes Brno až po Ostravu. Hlavním cílem Jaderné akademie bylo informovat pedagogy o aktuálních krocích, které směřují k výstavbě nových jaderných zdrojů v ČR. 

Zpravodaj EDU - 4/2022

Zpravodaj EDU - 4/2022

Vychází poslední letošní číslo Zpravodaje Dukovany 4/2022.

@INFO JE Dukovany a JE Temelín

@INFO JE Dukovany a JE Temelín

Vyšla další čísla elektronických zpravodajů @INFO JE Dukovany a @INFO JE Temelín s aktuálními informacemi z elektráren, Skupiny ČEZ i regionů.

Běžně nepřístupné prostory JE Dukovany je možné navštívit díky virtuální realitě

Běžně nepřístupné prostory JE Dukovany je možné navštívit díky virtuální realitě

Dukovanské infocentrum představuje nejnovější verzi virtuální reality, kdy prostřednictvím speciálních brýlí přenese návštěvníky do nejstřeženějších částí elektrárny. Nově mohou návštěvníci ovládat vybraná zařízení vlastníma rukama. Jako první si ji včera v Jaderné elektrárně Dukovany vyzkoušeli studenti Znojemského gymnázia a také členové Občanské bezpečnostní komise při JE Dukovany a zástupci nejbližšího okolí elektrárny.

"Je to úžasné, inspirující a celá expozice zvedá úroveň Informačního centra výrazně nad běžný standard," vyjádřil se po shlédnuté virtuální prohlídce Aleš John, předseda OBK.

Více informací ke speciálním brýlím, ale také k možnosti objednat se na prohlídku ReakTour najdete na webu www.aktivnizona.cz

Mezinárodní pracovní skupina WANO navštívila Temelín

Mezinárodní pracovní skupina WANO navštívila Temelín

Ve dnech 8. 11. – 10. 11. hostila elektrárna Temelín pracovní skupinu WANO, která zastřešuje problematiku hodnocení výkonnosti provozovaných JE.

V rámci cvičení SAFEGUARD budou Dukovany chránit vojáci ze zálohy

U Jaderné elektrárny Dukovany proběhne v příštím týdnu součinnostní cvičení SAFEGUARD Dukovany 2022, v jehož průběhu se budou v okolí elektrárny pohybovat vojáci Armády České republiky. Cvičení, jehož cílem je prověřit připravenost k zajištění vnější ochrany jednoho z nejstřeženějších objektů v zemi, se k elektrárně vrací po čtyřech letech. V rámci Safeguardu budou mimo jiné prezentovány nové mobilní systémy pro výstavby barier nebo tzv. kontrolně propustných míst ze speciálního betonu. V průběhu cvičení, které přímo u jaderné elektrárny potrvá od pondělí 7.11. do středy 9.11., může být v jejím okolí slyšet cvičná střelba, na kterou není třeba nijak reagovat. 

Hasiče z Jaderné elektrárny Dukovany, Hrotovic a Moravského Krumlova prověří cvičný požár v elektrárně

Cvičný požár jednoho z hlavních transformátorů Jaderné elektrárny Dukovany prověří součinnost jednotek hasičů elektrárny a Hasičského záchranného sboru ČR z Hrotovic a Moravského Krumlova. V pátek 4.11. dopoledne budou proto do elektrárny přijíždět auta se světelnou i zvukovou signalizací. Veřejnost na toto cvičení nemusí nijak reagovat.

Jaderné ženy se sešly v Praze

Jaderné ženy se sešly v Praze

Na Valné hromadě sdružení WIN Czech zvolily svoji předsedkyni, dozvěděly se více o systému zápůjček detektorů záření Safecast na Státním ústavu radiační ochrany a také navštívily unikátní výstavu MUCHA v prostorách Valdštejnské jízdárny.

Zpravodaj @INFO JE Dukovany a JE Temelín

Zpravodaj @INFO JE Dukovany a JE Temelín

Vyšla další čísla elektronického zpravodaje @INFO JE Dukovany a @INFO JE Temelín.

Jádro "táhne" studenty

Jádro "táhne" studenty

Hned 30 studentů českých technických vysokých škol v minulých dnech v Brně a na centrále společnosti ČEZ v Praze podepsalo stipendijní smlouvy s vyhlídkou pozic operátorů a jaderných fyziků v jaderných elektrárnách Dukovany a Temelín. Jde o více než dvojnásobný nárůst oproti minulým rokům.  Počet zájemců o vysoce kvalifikovanou práci roste jak v souvislosti s plánovaným dlouhodobým provozem českých jaderných zdrojů, tak i novými projekty. Bezemisní čistá elektřina hraje stále větší význam a bude stále více nahrazovat fosilní paliva. Studenti si tuto budoucnost uvědomují.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany