Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Ostatní zprávy

Jádro v ČR / ČNN - Zprávy z jaderné energetiky / Ostatní zprávy / Aktuality - archív
@INFO JE Dukovany a JE Temelín

@INFO JE Dukovany a JE Temelín

Vyšla červnová čísla elektronických zpravodajů pro lokality JE Dukovany a JE Temelín.

Zpravodaj EDU - 2/2022

Zpravodaj EDU - 2/2022

V těchto dnech vychází a obyvatelé obcí v blízkém okolí JE Dukovany ve svých poštovních schránkách najdou letošní druhé, letní číslo Zpravodaje JE Dukovany.

Uprchlíci z Ukrajiny našli kvalifikovanou práci v českých jaderných elektrárnách

Patří mezi nejstřeženější areály v Česku a většinu zaměstnanců zde tvoří prověření a kvalifikovaní lidé s nejméně středoškolským vzděláním. Přesto už v českých jaderných elektrárnách našlo práci prvních pět lidí, kteří museli uprchnout kvůli válce z Ukrajiny. Všichni v minulosti pracovali v ukrajinských jaderných elektrárnách nebo na zakázkách v této oblasti, a patří mezi žádané odborníky.

DUKOVANY ZBLÍZKA

DUKOVANY ZBLÍZKA

Mimořádná příležitost podívat se za ochranou betonovou zeď Jaderné elektrárny Dukovany nebo do skladu použitého paliva, který je jedním z několika přísně střežených objektů – to je lákavou částí programu probíhajících speciálních exkurzí DUKOVANY ZBLÍZKA. Tuto možnost mají pouze obyvatelé obcí z blízkého okolí Jaderné elektrárny Dukovany, kterou jim připravili dukovanští energetici ve spolupráci s místními obecními úřady. Díky velkému zájmu byly všechny termíny rychle obsazeny.

Jaderné ženy se sešly ve Veverské Bítýšce. Prohlédly si ozařovnu Bioster a také navštívily nedaleký hrad Veveří.

Jaderné ženy se sešly ve Veverské Bítýšce. Prohlédly si ozařovnu Bioster a také navštívily nedaleký hrad Veveří.

Ve čtvrtek 16. května se do Veverské Bítýšky sjely členky sdružení WIN Czech. Čekal je zajímavý celodenní program.

Bohdan Zronek předsedou Světové jaderné asociace

Bohdan Zronek předsedou Světové jaderné asociace

Člen představenstva a ředitel jaderné divize ČEZ, a.s., Bohdan Zronek se stal předsedou Světové jaderné asociace (WNA). Český jaderný průmysl tak získává další významnou pozici na mezinárodní scéně.

Zpravodaj EDU - 1/2022

Zpravodaj EDU - 1/2022

V těchto dnech vychází a obyvatelé obcí v blízkém okolí JE Dukovany ve svých poštovních schránkách najdou letošní první, jarní číslo Zpravodaje JE Dukovany.

Jeho elektronická verze (ve formě pdf souboru) je dostupná i zájemcům a čtenářům mimo region elektrárny, a to na webové stránce https://www.aktivnizona.cz/cs/zpravodaj 

Spotřeba elektřiny na obyvatele roste

Spotřeba elektřiny na obyvatele roste

10,5 % činí růst spotřeby elektřiny na jednoho obyvatele ČR za posledních 20 let

Zatímco v roce 2000 dosáhla česká spotřeba elektřiny na hlavu (tzv. per capita) 5,7 MWh, za rok 2020 už to bylo 6,3 MWh. Vyšší čísla než ČR vykázaly podle dat International Energy Agency počtem obyvatel srovnatelné země jako třeba Rakousko (8 MWh), Belgie (7,4 MWh), Švýcarsko (7,2 MWh) nebo Nizozemsko (6,6 MWh). Spotřeba elektřiny roste prakticky v celé Evropě, v posledních dvou dekádách zaznamenalo růst 72,5 % zemí starého kontinentu.

Valná hromada Energetického Třebíčska 2022

V pondělí 21. března se na Střední průmyslové škole v Třebíči uskutečnila valná hromada Energetického Třebíčska za účasti předsedy Senátu Miloše Vystrčila, náměstka ministra průmyslu Tomáše Ehlera, generálního ředitele EDU II Petra Závodského, ředitele Jaderné elektrárny Dukovany Romana Havlína, ředitele SÚRAO Jana Prachaře a dalších významných hostů. Stalo se tak několik dnů po vyhlášení tendru na výstavbu nového jaderného zdroje v Dukovanech. 

Zpravodaj @INFO JE Dukovany

Zpravodaj @INFO JE Dukovany

Vyšlo další číslo elektronického Zpravodaje @INFO JE Dukovany - 02/2022.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany