Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Naše činnost - 2013

2022 / 2021 / 2020 / 2019 / 2018 / 2017 / 2016 / 2015 / 2014 / 2013 / 2012 / 2011 / 2010 / 2009 / 2008 / 2007
Členové Občanské bezpečností komise se zúčastnili jaderné maturity

Členové Občanské bezpečností komise se zúčastnili jaderné maturity

20. 6. 2013

Předseda Občanské bezpečnostní komise (OBK) Bořivoj Župa a člen komise Miroslav Křišťál strávili v pátek 14. června dopoledne se studenty na jaderné maturitě.

Ve Vémyslicích hovořili odborníci a zástupci veřejnosti o příčinách havárie ve Fukušimě

Ve Vémyslicích hovořili odborníci a zástupci veřejnosti o příčinách havárie ve Fukušimě

10. 5. 2013

Poslední díl série seminářů o následcích havárie ve Fukušimě, které pořádá Občanská bezpečnostní komise, se uskutečnil ve čtvrtek 9. května ve Vémyslicích.

Z Dukovan do Vídně aneb návštěva Mezinárodní agentury pro atomovou energii

Z Dukovan do Vídně aneb návštěva Mezinárodní agentury pro atomovou energii

6. 5. 2013

Ve čtvrtek 4. dubna navštívila Občanská bezpečnostní komise Mezinárodní agenturu pro atomovou energii (MAAE) ve Vídni. Součástí programu bylo seznámení s fungováním agentury, dále téma jaderné bezpečnosti a také návštěva krizového centra.

Cvičení ZÓNA 2013 „pod kontrolou“ Občanské bezpečnostní komise

Cvičení ZÓNA 2013 „pod kontrolou“ Občanské bezpečnostní komise

31. 3. 2013

Pavel Štefka, starosta Bohutic a Josef Obršlík, starosta Ketkovic se jako pozorovatelé přijeli ve středu 27. března podívat na práci záchranných složek do dekontaminačního prostoru u Kožichovic. „Po cestě jsme viděli zásah u dopravní nehody a převoz raněných na dekontaminační místo. Ve srovnání cvičení z minulých let je vidět posun v kvalitě techniky a autoparku. Jsem přesvědčen, že havarijní situace nenastane, ale je dobře, že se cvičíme a jsme na tuto eventualitu připraveni. Mám z toho dobrý pocit,“ svěřil se Pavel Štefka. Josef Obršlík potvrdil slova svého kolegy. „Je vidět, že lidé přesně vědí, co mají dělat. Jsou tady obtížné podmínky, sníh a velká zima. Přesto vše zvládají bez problémů. Oceňuji celkovou připravenost. Jako dlouholetý hasič tuto práci mohu ocenit i z jiného pohledu.“

Fukušima zůstává důležitým bezpečnostním tématem

Fukušima zůstává důležitým bezpečnostním tématem

1. 3. 2013

Fukušimská havárie i následná opatření v jaderných elektrárnách byla a stále jsou v českých komunikačních prostředcích často diskutovaným tématem. Podobně jsou na tom i na Slovensku, kde jsou v provozu dvě jaderné elektrárny Mochovce (EMO) a Jaslovské Bohunice (EBO). Slovenská Občianska informačná komisia Mochovce spolu se SE-ENEL uspořádala dne 27. února pro zástupce z regionů kolem jaderných elektráren Jaslovské Bohunice a Mochovce seminář, ve kterém shrnula aktuální stav učiněných opatření.  Tomuto hodnocení  byli přítomni i pozvaní hosté z Česka, z Občanská bezpečnostní komise při elektrárně Dukovany - OBK EDU.

OBK se informovala, hodnotila a plánovala

8. 2. 2013

Začátkem února se v JE Dukovany sešla Občanská bezpečnostní komise při EDU, tentokrát rozšířená o účast Vladimíra Měrky, předsedy Energoregionu 2020. Pan Měrka svým kolegům starostům referoval o postupu přípravného výboru, který byl v rámci podzimního semináře pověřen výběrem vhodného zástupce jaderné energetiky, stanovením jeho úkolů a kompetencí v rámci jednání doma, případně i za hranicemi ČR.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany