Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Naše činnost - 2016

2021 / 2020 / 2019 / 2018 / 2017 / 2016 / 2015 / 2014 / 2013 / 2012 / 2011 / 2010 / 2009 / 2008 / 2007

SÚJB povolil prvnímu bloku Dukovan další provoz

Studijní cesta Energetického Třebíčska a Hospodářské komory Třebíč

Studijní cesta Energetického Třebíčska a Hospodářské komory Třebíč

Sdružení Energetické Třebíčsko, které zastupuje firmy a obce v regionu okolo EDU (celkem více než 250 000 obyvatel), si vytklo za cíl sledovat plnění Aktualizované státní energetické koncepce ČR (ASEK) a Národního akčního plánu (NAPJE), zejména ve vazbě na výstavbu EDU 5. V rámci tohoto cíle si utváří na celou situaci v oblastí budoucnosti jaderné energetiky v ČR svůj vlastní názor, tak aby mohlo nezávisle kontrolovat plnění úkolů stanovených vládou ČR.

Ve dnech 4. - 7. dubna se uskutečnila cesta do Moskvy a Běloruska s cílem získat přímo u zdroje informace o způsobu výstavby jaderných bloků  3,5 generace typu VVER 1200 MW model 2006, které Atomstrojexport (ASE) staví.

OBK zasedala v roce 2016 poprvé

OBK zasedala v roce 2016 poprvé

Ve čtvrtek 10.3. se  v nově zrekoknstruovaných prostorách restaurace dukovanského zámku sešla Občanská bezpečnostní komise na svém pravidelném zasedání, v rámci kterého navštívila i nové záložní řídící havarijní středisko v Moravském Krumlově.

John: Co kdyby se v Dukovanech postavil jen malý reaktůrek?

John: Co kdyby se v Dukovanech postavil jen malý reaktůrek?

Rozhovor s Alešem Johnem pro Horácké noviny o problematice tzv. malých modulárních reaktorů.

Plán B

Plán B

A co takhle malé jaderné reaktory?  Jeden takový plán B a dokonce již projekčně ověřený existuje.  Je to takový starší ruský projekt na prodloužení životnosti stávajících bloků VVER 440.  Na odstaveném bloku se odstraní parogenerátory (ty jsou uvnitř hermetické obálky) a místo nich se nainstaluji jako zdroj páry malé kompaktní, modulární reaktory,  např.  typ SVBR 100

Koncový jímač tepla - nové ventilátorové veže JE Dukovany

Koncový jímač tepla - nové ventilátorové veže JE Dukovany

Zástupci Občanské bezpečnostní komise při JE Dukovany se zúčastnili představení dalšího opatření ke zvýšení odolnosti a bezpečnosti JE Dukovany.

 

JE Dukovany opět v provozu

JE Dukovany opět v provozu

Úkol pro jaderné veterány?

...... a tady je příležitost pro nás veterány. Naše úloha je doma vnoučatům vykládat, jak to s tím jádrem je, jak to bylo při výstavbě a spouštění EDU a ETE a pomalu „proutky ohýbat“ tím správným směrem. Je to naše úloha a i naše povinnost.

Už vím proč, aneb co je to malá energetika

Už vím proč, aneb co je to malá energetika

Malá energetika v praxi

Jaderný svět ke konci roku 2015

Milí čtenáři, přeji vám do nového roku vše dobré, hlavně zdraví, veselou mysl dobrou náladu a štěstí. I v roce 2016 vám chci dávat stručné informace o stavu jaderné energetiky v tuzemsku i v zahraničí.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany