Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Jádro v ČR

Jádro v ČR / ČNN - Zprávy z jaderné energetiky / Ostatní zprávy / Aktuality - archív
Základní informace pro případ radiační havárie JE Dukovany / Основна інформація у разі радіаційної аварії на АЕС Дуковани 2022- 2023

Základní informace pro případ radiační havárie JE Dukovany / Основна інформація у разі радіаційної аварії на АЕС Дуковани 2022- 2023

Pro ukrajinské občany, žijící v obcích zóny havarijního plánování JE Dukovany, jsou základní informace, jak postupovat v případně vyhlášení radiační havárije JE Dukovany k dispozici na webových stránkách JE Dukovany - www.aktivnizona.cz a naleznou je i zde, na stránkách Občanské bezpečnostní komise, v sekci Ke stažení - Příručka pro ochranu obyvatel v případě radiační havárie JE Dukovany | obkjedu.cz

Основна інформація на випадок радіаційної аварії призначений для вас, мешканців зони аварійного планування АЕС Дуковани, служить для забезпечення вашої готовності до можливої радіаційної аварії.

ČEZ spustil výběrové řízení na stavbu nového jaderného zdroje v Dukovanech

ČEZ spustil výběrové řízení na stavbu nového jaderného zdroje v Dukovanech

Dnes ČEZ, respektive jeho stoprocentní dceřiná společnost Elektrárna Dukovany II, zahájil výběrové řízení na dodavatele stavby nového jaderného zdroje v lokalitě Dukovany. Ministerstvo průmyslu a obchodu udělilo k tomuto kroku souhlas poté, co bezpečnostní složky posoudily dokumenty z předchozí fáze, tedy zapracování bezpečnostních požadavků do poptávkové dokumentace, a ukončily bezpečnostní posouzení všech tří uchazečů. Těmi jsou americký Westinghouse, francouzská EdF a korejská společnost KHNP.

Seminář OBK při JE Dukovany 2022

Seminář OBK při JE Dukovany 2022


Občanská bezpečnostní komise při JE Dukovany pořádá seminář na téma provoz JE Dukovany a budoucnost jaderné energetiky v lokalitě Dukovany.

5. 5.2022, Valeč u Hrotovice, Hotel Zámek Valeč, Velký sál, od 9.30 hod

Program semináře ke stažení dále ve zprávě.

Ministr průmyslu podnikne nutné kroky k vyhlášení tendru na Dukovany

Ministr průmyslu podnikne nutné kroky k vyhlášení tendru na Dukovany

Praha 2. března (ČTK) - Vláda 2. března podle premiéra Petra Fialy (ODS) odsouhlasila, aby ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) podnikl potřebné kroky k vyhlášení tendru na výstavbu nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany. Fiala to řekl na tiskové konferenci po jednání vlády.

Jaderný výbuch nehrozí

Rozhovor s Bohdanem Zronkem, ředitelem divize JE ČEZ pro Hospodářské noviny, zdroj: iHNed.cz | 4.3.2022, autor: Jana Klímová

ČEZ právě zahájil výměnu paliva v prvním bloku Dukovan

ČEZ právě zahájil výměnu paliva v prvním bloku Dukovan

První výrobní blok aktuálně energetici odpojili od přenosové sítě. Zahájili tak odstávku, při které vymění čtvrtinu paliva a v plánu mají i řadu dalších prací.  Výkon bloku začali operátoři snižovat dnes v půl sedmé ráno. Úplně přestal blok bezemisní energii dodávat po odpojení obou turbosoustrojí od přenosové sítě ve 11:14. Z jaderných bloků tak zůstávají v provozu tři ze čtyř dukovanských bloků a oba temelínské bloky.

Odstávka 2. bloku JE Dukovany končí

Odstávka 2. bloku JE Dukovany končí

V Jaderné elektrárně Dukovany dnes energetici ukončili odstávku 2. bloku. Během ní vyměnili více než čtvrtinu paliva a zkontrolovali a modernizovali řadu zařízení. Zároveň už ale připravují další odstávku, tentokrát prvního výrobního bloku. Ta by měla začít 19. února.

Životnost jaderných zařízení budou řešit společně Češi se Slováky

Čeští a slovenští odborníci ještě zintenzivní spolupráci v oblasti řešení otázek životnosti jaderných zařízení nebo snižování objemu odpadů v jaderných elektrárnách. Vyplývá to z dnes uzavřeného Memoranda o spolupráci mezi společností ČEZ a státní slovenskou firmou JAVYS. Slovensko i Česká republika, stejně jako řada dalších zemí, deklarují, s ohledem na ochranu klimatu a stabilitu dodávek, zájem rozvíjet jadernou energetiku.

Tendr na nový blok Dukovan je těsně před spuštěním

Všechny dokumenty potřebné k vyhlášení výběrového řízení na výstavbu reaktoru jaderné elektrárny Dukovany jsou v posuzování novou vládou.

Šéf ČEZ Beneš: Konečná podoba taxonomie EK je pozitivní posun

Konečná podoba tzv. taxonomie se proti původnímu návrhu z přelomu roku dočkala několika změn.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany