Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Aktuality - archív

Jádro v ČR / ČNN - Zprávy z jaderné energetiky / Ostatní zprávy / Aktuality - archív

Výbor pro jadernou energetiku se poprvé sešel v novém složení

Ve Strakově akademii v Praze se ve středu 27. 3.2019 odpoledne poprvé v novém složení sešel vládní výbor pro jadernou energetiku.

Zpravodaj EDU č. 1/2019

Zpravodaj EDU č. 1/2019

Vyšlo první číslo Zpravodaje EDU 1/2019, jehož distribuce do všech domácnkostí v obcích zóny havarijního plánování proběhne v nejbližších dnech. Elektronickou verzi je možné prohlédnout na webu Aktivní Zóna - https://www.aktivnizona.cz/cs/zpravodaj

Zprávy z jaderné energetiky - 22. 3.2019

Jednou větou

V Dukovanech jsou v provozu všechny čtyři bloky. V Temelíně probíhá odstávka na 1. bloku, 2. blok je na plném výkonu

Z domova: VIA-Alta a FJFI hledají nové možnosti využití technologie POLYBET. Začala stavba horkovodu ETE České Budějovice.

Ze světa: Čína dokončila testování domácího jaderného paliva. Bulharsko prodlužuje smlouvu s  Nuvia  pro JE Kozloduj 1-4 na vyřazování z provozu a nakládání s RA odpady. Rumunsko prozkoumá nasazení systému NuScale SMR. Japonský soud odmítá obyvatelstva výzvu k pozastavení provozu Ikata-3.

Dukovany snižují produkci odpadů

Dukovany snižují produkci odpadů

Výroba v Jaderné elektrárně Dukovany dlouhodobě významně přispívá ke snižování emisí oxidu uhličitého. Navíc se ale chce ještě systémově zaměřovat na vlastní úsporu energií a surovin a zároveň výrazně snižuje produkci pevných odpadů.

Zpravodaje @INFO JE Dukovany a JE Temelín - 2/2019

Zpravodaje @INFO JE Dukovany a JE Temelín - 2/2019

Vyšla další čísla elektronických zpravodajů v regionu jaderných elektráren Dukovany a Temelín.

Míl: Stát letos s ČEZ kvůli novému bloku uzavře dvě smlouvy

Praha 18. března (ČTK) - Stát letos kvůli plánovanému novému jadernému bloku v Dukovanech uzavře s energetickou společností ČEZ dvě smlouvy. První - rámcová - by mohla být připravena k podpisu v létě, druhá - řešící první etapu přípravy stavby bloku včetně tendru - pak do konce roku. V rozhovoru s ČTK to řekl vládní zmocněnec pro jadernou energetiku Jaroslav Míl.

Orkán provoz jaderných elektráren neomezil, energetici naopak pomáhali v jejich okolí

Orkán provoz jaderných elektráren neomezil, energetici naopak pomáhali v jejich okolí

Extrémní vítr, který se v noci z neděle na pondělí přehnal přes Českou republiku, se nevyhnul ani oběma našim jaderným elektrárnám v Dukovanech a v Temelíně. Po právě dokončených kontrolách hlásí energetici obou elektráren nulové poškození na objektech a zařízení. Elektrárenští hasiči i přesto měli několik výjezdů, při kterých poskytovali svoji odbornou pomoc v blízkém okolí elektráren.

Zprávy z jaderné energetiky - 9. 3.2019

Jednou větou

V Dukovanech jsou v provozu všechny čtyři bloky. V Temelíně byla zahájena odstávka na 1. bloku, 2. blok je na plném výkonu.

Z domova: Pomoc společnosti NUVIA Ukrajině v měření RA odpadů. Nová potíž jaderných plánovačů: příliš velké reaktory? Tendr na dostavbu Dukovan by podle vládního zmocněnce pro jadernou energetiku mohl být vypsán v roce 2021. Jaderní veteráni ČR rokovali.

Ze zahraničí: JE Olkiluoto 3 obdržela provozní licenci. Společnost Rolls-Royce potvrzuje, že přezkoumává možnosti civilní jaderné výroby. Běloruská JE dosáhla dalších postupných milníků výstavby.

Zprávy z jaderné energetiky - 1. 3.2019

Jednou větou

V Dukovanech jsou v provozu všechny čtyři bloky. V Temelíně se 1. blok připravuje na odstávku 2. blok je na plném výkonu.

Z domova: Návštěva PVP Bukov. Nové zakázky IaC Energo pro JE Dukovany

Ze světa: Belgický regulátor schválil spuštění JE Doel-1 po opravách potrubí. Francouzský regulátor posunul termín pro dodatečnou instalaci dieselgenerátorů. Jižní Korea a SAE se snaží o další spolupráci. Žádné překážky" k udělení provozní licence pro Finské  Olkiluoto-3, říká vláda. WANO oznámilo plány na otevření pobočky a podpůrného střediska v Číně. .Na JE Novovoroněž 2-2 bylo zahájeno zavážení paliva

Zprávy z jaderné energetiky - 22. 2.2019

Jednou větou

V Dukovanech jsou v provozu bloky všechny bloky v provozu. 4. blok ukončil odstávku. V Temelíně jsou oba bloky na plném výkonu.

Z domova: Premiér Babiš oznámil restart výstavby nového jaderného bloku. Ministryně Nováková odvolala šéfa SÚRAO Slováka, nahradí ho Jan Prachař

Ze světa: Jaderný podíl výroby elektrické energie   v roce 2018 vzrostl ve Francii, ale klesl ve Spojeném království, říká EDF. Evropská iniciativa financování by neměla vyloučit jadernou energii, říká Foratom.  Ruská jaderná flotila generovala 2,9 TWh  nad plán  2018, říká Rosenergoatom

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany