Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Aktuality - archív

Jádro v ČR / ČNN - Zprávy z jaderné energetiky / Ostatní zprávy / Aktuality - archív

Zprávy z jaderné energetiky - 29. června 2018

Jednou větou

V Dukovanech pokračuje na 1. bloku odstávka pro výměnu paliva a revize. Odstávka potrvá do 9. 7. Ostatní bloky EDU (bloky 2. až 4.) jsou na plném výkonu.

Členové OBK navštívili JE Borssele a úložiště COVRA v Holandsku - viz. sekce Naše činnost.

V Temelíně je první blok v provozu na plánovaném výkonu. Druhý blok se připravuje k odstavení dnes k večeru. Pomocné systémy elektrárny pracují podle provozní potřeby bloků.

Z domova: Vznikla Česká jaderná asociace. Chce hájit jadernou energetiku. Jaderníci všech krajů, spojte se?

Ze světa:  Vláda UK by mohla dát £200 milionů liber na SMR ve Walesu.  Projekt ITER běží podle nového harmonogramu, první plasma v roce 2025.  Švýcarský reaktor v Mühlebergu má licence na likvidaci. GE a  EDF podepsali dohodu na výstavbu 6 EPR v Indii

@INFO JE Dukovany a JE Temelín

@INFO JE Dukovany a JE Temelín

Vyšla další čísla elektronických zpravodajů Skupiny ČEZ pro regiony JE Dukovany a JE Temelín.

Energetici na 1. bloku v Dukovanech dokončili zavážku čerstvého paliva

Na reaktoru prvního výrobního bloku Jaderné elektrárny Dukovany právě skončila zavážka čerstvého paliva. Energetici podle plánu vyměnili 84 z celkových 349 kazet za čerstvé. Na bloku dále pokračují plánované servisní a investiční práce. Odstávka začala 11. května a měla by být ukončena na přelomu června a července.

Veřejné projednání Dukovan

Veřejné projednání Dukovan

V úterý 19. června se v Třebíči na zimním stadionu konalo veřejné projednání vlivu stavby nových bloků Jaderné elektrárny Dukovany na životní prostředí (EIA) v rámci projektu Nového jaderného zdroje v lokalitě Dukovany.

Zprávy z jaderné energetiky - 1. června 2018

Jednou větou

V Dukovanech pokračuje na bloku 1odstávka pro výměnu paliva a revize. Potrvá do 9. 7. Ostatní bloky EDU (bloky 2. až 4.) jsou na plném výkonu.

V Temelíně jsou oba bloky na plném výkonu.

.Z domova: Chceme jádro. Závislost na plynu je riskantní, řekne Hüner eurokomisaři pro energetiku. Fukušima je poučením pro Čínu i Česko

Ze světa: Olkiluoto 3 se připravuje k zavážení paliva. Francie a Rusko  rozšiřují jadernou spolupráci. Zavážení paliva a spouštění JE Barakah-1  se posouvá na rok 2019  až 2020. Čínský Yangjiang-5  byl připojen k síti.

V Dukovanech modernizují rozvaděče, celkové náklady dosáhnou 420 milionů

V Dukovanech modernizují rozvaděče, celkové náklady dosáhnou 420 milionů

V rámci odstávky prvního reaktorového bloku Jaderné elektrárny Dukovany probíhá rozsáhlá výměna elektrických rozvaděčů. Původní byly instalovány v době výstavby a elektrárna je mění za modernější.  Energetici tak musí během necelých dvou měsíců vyměnit 278 technologických polí za nové, vybavené moderními přístroji.

@INFO JE Dukovany - 4/2018

@INFO JE Dukovany - 4/2018

Vyšlo další číslo elektronického zpravodaje Skupiny ČEZ pro region JE Dukovany.

Zprávy z jaderné energetiky - 12. květen 2018

Jednou větou

V Dukovanech jsou v provozu bloky 2 až 4 na plném výkonu, blok č. 1 je od pátku 11. 5. v odstávce pro výměnu paliva, revize a realizaci modernizačních akcí.

V Temelíně jsou oba bloky na plném výkonu.

Z domova:  Odstávka bloku č. 1 v EDU

Ze světa: Ohi-4  je další znovu spuštěný japonský blok.  Kontejnment na JE Tianwan 6 byl uzavřen.  NASA, DOE  a NNSA představili demonstrační jednotku reaktoru pro kosmický program.  Nový černobylský sarkofág bude plně v provozu v prosinci.

Výročí týdne: 12.5.1999Zemanova vláda rozhodla o dostavbě Jaderné elektrárny Temelín.

V Dukovanech začíná výměna paliva v prvním bloku

Dnes ve 12 hodin začali operátoři snižovat výkon 1. reaktorového bloku Jaderné elektrárny Dukovany. Během odstávky energetici v reaktoru vymění pětinu paliva za čerstvé, provedou řady kontrol a v plánu mají i několik významných investičních akcí.

Konference v Senátu

Konference Stav plnění Národního akčního plánu jaderné energetiky, rizika a příležitosti se koná 11. května v Senátu.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany