Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Aktuality - archív

Jádro v ČR / ČNN - Zprávy z jaderné energetiky / Ostatní zprávy / Aktuality - archív
Česká republika má nový monitorovací systém měření radiace v ovzduší, technologii dodala třebíčská NUVIA

Česká republika má nový monitorovací systém měření radiace v ovzduší, technologii dodala třebíčská NUVIA

Česká republika má díky modernizaci jeden z nevyspělejších systémů měření radiace v ovzduší.

Na Vysočině vznikla komise pro výstavbu nového jaderného zdroje

Jihlava 11. dubna (ČTK) - Radní Kraje Vysočina dnes schválili vznik komise pro výstavbu nového jaderného zdroje v Jaderné elektrárně Dukovany. Úkolem nové komise bude v příštích letech projednávat postup přípravy a schvalování této investice, která je důležitá nejen pro Třebíčsko a Kraj Vysočina, ale i pro Jihomoravský kraj a celou Českou republiku. Novinářům to dnes řekl hejtman Jiří Běhounek (za ČSSD), který byl jmenován předsedou komise. Její členové se poprvé sejdou 2. května.

Zpravodaj @INFO JE Dukovany - 3/2017

Zpravodaj @INFO JE Dukovany - 3/2017

Aktuální číslo elektronického Zpravodaje @INFO JE Dukovany.

Zprávy z jaderné energetiky - 7. duben 2017

Jednou větou

V Dukovanech je odstávka na bloku č. 1, blok č. 2, 3,4 jsou na plném výkonu. Oba dva bloky ETE jsou na plném výkonu. Parlament schválil ve třetím čtení novelu stavebního zákona, která umožní zrychlení povolovacího procesu nového jaderného bloku.

Podepsána smlouva o Rusko-Indonéské spolupráci v oblasti jaderného dozoru, Finská Fennovoima zveřejnila své priority pro rok 2017, Slovensko zvyšuje rozpočet na Mochovce 3,4,  reaktorová nádoba Běloruskou JE Ostrovec je nainstalována, Maďarský dozor vydal licenci na umístění JE Paks II.

Více dále …

Dvacet pět expertů mezinárodní mise WANO dokončilo prověrku Jaderné elektrárny Dukovany

Dvacet pět expertů mezinárodní mise WANO dokončilo prověrku Jaderné elektrárny Dukovany

Dnes 7. 4. 2017 skončila v pořadí již čtvrtá prověrka Jaderné elektrárny Dukovany, kterou zde od 23. 3. prováděli experti WANO, celosvětového sdružení provozovatelů jaderných elektráren. Kontrolou prošly všechny oblasti podle nových výkonnostních ukazatelů a kritérií. Výsledky mise jsou pro elektrárnu významné také s ohledem na probíhající přípravy bloků č. 2, 3 a 4 na další dlouhodobý provoz. Tým odborníků vyhodnotil všechny zjištěné poznatky a stanovil devět oblastí ke zlepšení, což je o polovinu méně než při předchozí misi. Tým také definoval dvě dobré praxe, přenositelné z Dukovan do ostatních elektráren.

Prezident Zeman jmenoval Jiřího Havlíčka ministrem průmyslu a obchodu

Prezident Zeman jmenoval Jiřího Havlíčka ministrem průmyslu a obchodu

Praha 4. dubna (ČTK) - Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě jmenoval Jiřího Havlíčka (ČSSD) novým ministrem průmyslu a obchodu. Při jmenování nového ministra vyzval, aby nenechal vyhasnout tradici českého průmyslu. Havlíček nahradil v úřadu Jana Mládka (ČSSD), který byl odvolán na konci února kvůli problémům se zákonem o elektronických komunikacích. Řízením ministerstva byl poté dočasně pověřen premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

Dana Drábová pro ČRo Plus

Rozhovor s předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost pro ČR Plus.

Zprávy z jaderné energetiky - 31. březen 2017

Jednou větou

V JE Dukovany proíhá odstávka na bloku č. 1, blok č. 2 znovu spuštěn po kontrole hermetických prostor, 3. a 4. blok jsou v provozu na plném výkonu. Oba bloky JE Temelín jsou na plném výkonu. První letošní protihavarijní cvičení v ETE zakončila radiační kontrola okolí, Westinghouse vyhlásil bankrotovou ochranu, ale dohodl se s US společnostmi na pokračování výstavby bloků AP 1000 v USA.

Jordánsko saudská spolupráce ve vývoji SMR, JE Hinkley Point C  obdržel souhlas s výstavbou, ministr energetiky USA navštívil Yucca Mountain, Indie rozšiřuje  nabídku výcviku přes MAAE

Více dále...

Odstávka 2. bloku Jaderné elektrárny Dukovany skončila, blok během dne dosáhne 100% výkonu

Odstávka 2. bloku Jaderné elektrárny Dukovany skončila, blok během dne dosáhne 100% výkonu

V Jaderné elektrárně Dukovany od dnešního rána vyrábí elektrickou energii opět tři ze čtyř bloků.

Dnes brzy ráno začal elektrickou energii vyrábět 2. reaktorový blok Jaderné elektrárny Dukovany, který byl odstaven minulý čtvrtek z důvodu drobné netěsnosti ruční drenážní armatury na odvzdušňovacím potrubí o průměru 2 cm. První turbína bloku byla úspěšně přifázována dnes ve 2:07 hod a druhá turbína ve 4:56.

Zpravodaj @INFO JE Temelín č. 3/2017

Zpravodaj @INFO JE Temelín č. 3/2017

Souhrn nejdůležitějších informací z JE Temelín za březen 2017.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany