Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Aktuality - archív

Jádro v ČR / ČNN - Zprávy z jaderné energetiky / Ostatní zprávy / Aktuality - archív
@INFO - 8/2016 - JE Dukovany

@INFO - 8/2016 - JE Dukovany

Vyšlo další číslo elektronického zpravodaje Skupiny ČEZ pro region JE Dukovany se souhrnem informací za měsíc září 2016.

Ve výstavbě jaderných reaktorů vede Čína. Jaderných zdrojů se nechce vzdát ani Česko

Jádro je napříč světovými regiony důležitým energetickým zdrojem. Po celém světě je téměř 450 provozuschopných jaderných reaktorů, více než jedna pětina v USA. Tahounem ve výstavbě nových zdrojů je ale momentálně Čína. Podle českého premiéra Bohuslava Sobotky přispívá jaderná energie k zajištění bezpečných dodávek elektřiny i v České republice. Na obnovitelné zdroje energií podle něj nelze v současnosti zcela spoléhat. Řekl to v projevu na Evropském jaderném fóru v Bratislavě.

Sobotka: ČR výhledově počítá s výstavbou jaderného bloku, na OZE nelze spoléhat

Na obnovitelné zdroje energií nelze v současnosti zcela spoléhat, jaderná energetika přispívá v České republice k zajištění bezpečných dodávek elektřiny. V projevu na Evropském jaderném fóru v Bratislavě to řekl český premiér Bohuslav Sobotka.

Zpravodaj EDU - č. 3/2016

Zpravodaj EDU - č. 3/2016

Vyšlo další číslo Skupiny ČEZ pro obyvatele regionu JE Dukovany - 3/2016.

Informace o cvičení HZS v JE Dukovany

Informace o cvičení HZS v JE Dukovany

Dne 10.10.2016 od 08:00 do 12:00 hod. se bude v okolí JE Dukovany pohybovat zvýšený počet hasičských vozidel, které budou využívat zvuková a světelná zařízení. Bude se jednat o cvičení v JE Dukovany, kam dojedou HZS z míst: Brno, Ivančice, Rosice, Náměšť, Třebíč, Jihlava, Moravské Budějovice, Moravský Krumlov, Hrotovice. Cílem výcviku je sladit postupy státních hasičů a hasičů EDU včetně procvičení vzájemné komunikace a efektivní využití technického a personálního zajištění jednotlivých hasičských jednotek. Cvičení bude ukončeno kolem 11:00 hod.

Rakušané brojí proti pátému bloku

Zatímco na Třebíčsku se všichni perou za prosazení výstavby pátého bloku Jaderné elektrárny Dukovany, který je pro náš region životně důležitý, na druhé straně jižní hranice se protiatomoví aktivisté radikalizují. Sepsali petici a sehnali více než šedesát tisíc podpisů.

Zprávy z jaderné energetiky - 30. září 2016

Třetí dukovanský blok opět dodává elektřinu. Odstávka skončila dřív, než se plánovalo.

Třetí dukovanský blok opět dodává elektřinu. Odstávka skončila dřív, než se plánovalo.

Od pondělního večera - 18. hodiny a 37. minuty elektrickou energii opět vyrábí a do sítě dodává třetí blok Jaderné elektrárny Dukovany. Díky zdárnému průběhu všech plánovaných prací a prováděných kontrol byla ukončena odstávka a zahájena výroba elektřiny o 23 dnů dříve než se plánovalo. V Dukovanech jsou tak v plném provozu bloky 1, 3 a 4. Blok číslo dvě je desátý den v plánované odstávce.

Zprávy z jaderné energetiky - 23. září 2016

Útok na Jadernou elektrárnu Dukovany odražen

Útok na Jadernou elektrárnu Dukovany odražen

Cvičení SAFEGUARD Dukovany 2016 prověřilo součinnost vojáků, policistů a společnosti ČEZ při ochraně JE Dukovany

Zúčastnilo celkem 215 osob, vyvrcholilo ve čtvrtek 22. září demonstrací činností prováděných na kontrolně propouštěcích stanovištích, ukázkami řešení různých situací od běžné kontroly osob až po obranu proti ozbrojenému útoku. Do cvičení byla zapojena Armáda České republiky, Krajské ředitelství policie kraje Vysočina a pracovníci Jaderné elektrárny Dukovany.

 

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany