Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Aktuality - archív

Jádro v ČR / ČNN - Zprávy z jaderné energetiky / Ostatní zprávy / Aktuality - archív
Zprávy z jaderné energetiky k 11.7.2020

Zprávy z jaderné energetiky k 11.7.2020

Jednou větou:

V Dukovanech jsou všechny čtyři bloky na nominálním výkonu. EDU obhájilo po sedmé hodnocení Bezpečný podnik

V Temelíně blok 1 v provozu, blok 2 v odstávce pro výměnu paliva

Z domova: Piráti žádají Babiše o zveřejnění smluv k dostavbě Dukovan. Turbína z Plzně bude vyrábět energii z britského odpadu.

Ze zahraničí: JE Darlington 1 dosáhla rekordu v provozování bez odstávky. Výstavba Hinkley Point C vstupuje do další fáze. Rusko plánuje první závod na výrobu radionuklidů pro lékařské účely. Estonská Fermi Energia zahajuje studii proveditelnosti SMR.

JE Dukovany Bezpečným podnikem

JE Dukovany Bezpečným podnikem

Výsledkem několikadenních kontrol, které v průběhu května v Jaderné elektrárně Dukovany i přes přísná preventivní opatření prováděl tým inspektorů Státního úřadu inspekce práce, je vysvědčení, potvrzující funkční systém bezpečnosti práce a dodržování nastavených pracovních pravidel a legislativních předpisů. Podle závěrečné zprávy může spolu s Jadernou elektrárnou Dukovany titul Bezpečný podnik užívat i Jaderná elektrárna Temelín.

Zprávy z jaderné energetiky k 3.7.2020

Jednou větou:

V Dukovanech jsou všechny čtyři bloky na nominálním výkonu. V Temelíně blok 1 v provozu, blok 2 v odstávce pro výměnu paliva

Z domova: Členem dozorčí rady ČEZ se stal starosta Rouchovan Vladimír Černý. Podpis smluv Novým o stavbě Dukovan se posunul na červenec.

Ze zahraničí: TVO čeká na revizi harmonogramu uvedení do provozu OL3. Stavba budovy prvního bloku JE  Akkuyu již nabývá obrysů. Předčasný restart dohodnutý pro  Ringhals 1 po výpadku údržby

@INFO JE Dukovany - 04/2020

@INFO JE Dukovany - 04/2020

Vyšlo další číslo elektronického zpravodaje Skupiny ČEZ pro region JE Dukovany.

Novým členem dozorčí rady ČEZ starosta Rouchovan Vladimír Černý

Novým členem dozorčí rady ČEZ starosta Rouchovan Vladimír Černý

Praha 29. června (ČTK) - Novým členem dozorčí rady energetické společnosti ČEZ je Vladimír Černý, starosta obce Rouchovany, v jejímž katastru částečně leží Jaderná elektrárna Dukovany.

Podpis smluv o stavbě Dukovan se posunul na červenec

Praha 29. června (ČTK) - Podpis plánovaných smluv mezi státem a společností ČEZ o stavbě nového jaderného bloku v elektrárně Dukovany se z konce června posunul na polovinu července. Na valné hromadě ČEZ to řekl místopředseda představenstva firmy Pavel Cyrani. Důvod neuvedl. Plánovaný termín konce června oznámil dříve vicepremiér a ministr průmyslu Karel Havlíček (za ANO).

Zprávy z jaderné energetiky k 26. 6.2020

V Dukovanech jsou všechny čtyři bloky na nominálním výkonu.

V Temelíně blok 1 v provozu, blok 2 v odstávce pro výměnu paliva

Z domova: Temelín mění při odstávce dva stodesetitunové separátory. Jakou náhradu za tepelné elektrárny?  Gratulace patří ŠJS za práce na demontáži JE V1 EBO

Ze zahraničí: Začínají zkoušky modifikovaného paliva VVER-440 pro Dukovany

Kancelář pro výstavbu SMR v Saskatchewan zahájila práci.  Rusko zahajuje přípravné práce na čtyřech nových reaktorech

Zprávy z jaderné energetiky k 19. 6.2020

Jednou větou:

V Dukovanech jsou všechny čtyři bloky na nominálním výkonu.

V Temelíně blok 1 v provozu, blok 2 v odstávce pro výměnu paliva

Z domova: Rada  SURAO schválila zúžení počtu lokalit pro HÚ úložiště, bude rozhodovat Vláda. Energetická bezpečnost ČR – Nové jaderné bloky - konference IVD.  ČEZ spustil jadernou akademii pro učitele. OBK EDU zasedala poprvé po rozvolnění opatření Kovit.

Zahraničí: Začínají zkoušky modifikovaného paliva VVER-440 pro Dukovany.

Belgický regulátor podporuje geologickou likvidaci vysoceaktivního odpadu. Informace ze Slovenska – unikátní operace společnosti JAVYS na JE V1

Energetická bezpečnost ČR – Nové jaderné bloky

IVD, 18. 6. 2020: Institut pro veřejnou diskusi (IVD) uspořádal ve čtvrtek 18. 6. v Brně veřejnou diskusi na téma Energetické bezpečnosti ČR s detailem na Nové jaderné bloky

Rada schválila zúžení počtu lokalit pro úložiště. Rozhodne vláda

Praha 18. června (ČTK) - Rada Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) dnes schválila zúžení vytypovaných lokalit pro hlubinné úložiště jaderného odpadu, tak jak ho na začátku června doporučil poradní panel expertů správy. Stavba tak má vzniknout na jedné ze čtyř následujících lokalit - Janoch u Temelína, Horka na Třebíčsku, Hrádek na Jihlavsku či Březový potok na Klatovsku. ČTK to řekl zdroj obeznámený s průběhem jednání. Finální slovo o zúžení počtu lokalit z devíti na čtyři bude mít vláda.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany