Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Aktuality - archív

Jádro v ČR / ČNN - Zprávy z jaderné energetiky / Ostatní zprávy / Aktuality - archív

Stát chce kvůli bloku uzavřít smlouvu s ČEZ, prioritou Dukovany

Praha 21. února (ČTK) - Stát chce kvůli plánované stavbě nového tuzemského jaderného bloku uzavřít s energetickou skupinou ČEZ smlouvu. Na dnešní konferenci k budoucnosti jaderné energetiky v ČR to řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Vládní zmocněnec pro jadernou energetiku Jaroslav Míl doplnil, že při přípravě stavby nového zařízení se stát zaměří na Dukovany. Smlouva s dceřinou společností ČEZ Elektrárna Dukovany II by mohla podle něj být podepsána ještě letos.

Valná hromada Energoregionu 2020

Valná hromada Energoregionu 2020

Další podpora stavby nových bloků i seznámení starostů s činností sdružení Energoregion 2020. Takové jsou hlavní výsledky jeho valné hromady, která se uskutečnila 20. února 2019 ve Valči.

Výboru pro výstavbu jaderných zdrojů bude předsedat Babiš

Praha 18. února (ČTK) - Vláda dnes změnila statut Stálého výboru pro výstavbu nových jaderných zdrojů. Předsedou výboru bude premiér Andrej Babiš (ANO) a místopředsedkyní ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková (za ANO).

Zprávy z jaderné energetiky - 15. 2.2019

Jednou větou

V Dukovanech jsou v provozu všechny bloky. 4. blok ukončil odstávku. V Temelíně jsou oba bloky na plném výkonu.

Z domova: Pátý ročník konference o malých reaktorech SMR 2019. Jak to bude dál s novou výstavbou v Česku?

Ze světa: Nejvyšší představitelé jaderného průmyslu USA žádají Donalda Trampa o pomoc při získávání nových kontraktů. Začalo zavážení paliva na Jihokorejském  Shin-Kori-4.

JE společnosti Vattenfall dosáhly v roce 2018 rekordní výroby 55 TWh. Odchod od jádra je podle belgického ministra vnitřních věcí nereálný.  Prezident Macron říká, že o nové výstavbě JE se rozhodne v roce 2022

V únoru prověří Dukovany odborníci ze světa

V únoru prověří Dukovany odborníci ze světa

Mise WANO Peer Review Follow-Up proběhne v Jaderné elektrárně Dukovany 18. – 22. února 2019.

Ukončení odstávky 3. bloku v JE Dukovany

Ukončení odstávky 3. bloku v JE Dukovany

Od dnešní sedmé hodiny ranní jsou v provozu všechny čtyři výrobní bloky JE Dukovany. Energetici na 3. výrobním bloku ukončili první letošní odstávku pro výměnu paliva. Štěpná reakce byla na třetím bloku obnovena v úterý, blok byl připojen do sítě v noci na čtvrtek, kdy začal vyrábět elektrickou energii. Aktuální výkon reaktoru je 35 %. V následujících dnech budou operátoři pokračovat v předepsaných kontrolách a postupně zvyšovat výkon.  Plného výkonu by měla elektrárna dosáhnout na konci týdne.

Atomoví byznysmeni míří do Prahy, pozval je Filip kvůli Dukovanům

V Poslanecké sněmovně se objeví prezidenti nebo viceprezidenti všech šesti globálních koncernů, které mají zájem o stavbu jaderného reaktoru v Dukovanech. Na seminář, který ve čtvrtek 21. února proběhne pod záštitou místopředsedy sněmovny a předsedy KSČM Vojtěcha Filipa, už má hospodářský výbor přes 150 zájemců. Na prezentaci zahraničních koncernů se chystá i premiér Andrej Babiš (ANO) či Daniel Beneš, šéf energetické společnosti ČEZ, jež Dukovany provozuje.

Zprávy z jaderné energetiky - 8. 2.2019

Jednou větou

V Dukovanech jsou v provozu bloky 1,2 a 4. Blok 3 se kontroluje a připravuje na spouštění po odstávce. V Temelíně jsou oba bloky na plném výkonu.

Ze světa: Použité palivo z JE Borssele dorazilo do Francie k přepracování. Taipower vyloučil možnost restartu JE Lungmen. Společnost Terrestrial Energy podepsala kontrakt s  NRG  na zkoušení materiálu pro reaktor generace 4 v Pettenu. Čtvrtý korejský blok s reaktorem APR 1400 je připravený ke spuštění.

Z domova: Novou JE by měl stavět ČEZ s garancí státu

Zpravodaj @INFO JE Dukovany a JE Temelín - 1/2019

Zpravodaj @INFO JE Dukovany a JE Temelín - 1/2019

Vyšla první čísla elektronických zpravodajů Skupiny ČEZ pro region JE Dukovany a region JE Temelín se souhrnem zpráv z prvního měsíce letošního roku.

Aktuálně - Provoz JE Dukovany i příprava nového jaderného zdroje

Rozhovor s Milošem Štěpanovským, ředitelem JE Dukovany a Martinem Uhířem, generálním ředitelem EDU II.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany