Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Aktuality - archív

Jádro v ČR / ČNN - Zprávy z jaderné energetiky / Ostatní zprávy / Aktuality - archív

Kulatý stůl - Dodavatelské zajištění výstavby 5. bloku v JE Dukovany ve spolupráci s KHNP

Sdružení Energetické Třebíčsko ve spolupráci s OBK při JE Dukovany pořádá dne 24. května od 13 hodin v Třebíči (hotel Atom) další kulatý stůl s názvem Dodavatelské zajištění výstavby 5. bloku v JE Dukovany ve spolupráci s KHNP (korejská společnost).

V Dukovanech začala předposlední plánovaná odstávka tohoto roku

V Dukovanech začala předposlední plánovaná odstávka tohoto roku

V pátek 10. května byla zahájena plánovaná odstávka 4. reaktorového bloku Jaderné elektrárny Dukovany s délkou 120 dnů. Energetici během ní vymění v reaktoru pětinu paliva za čerstvé, zrealizují 55 významných technických akcí a provedou rozsáhlé kontroly zařízení pro získání aktuálních podkladů k žádosti o další dlouhodobý provoz bloku. Se zahájením odstávky 4. bloku začíná fáze náběhu bloku č. 1, během kterého musí energetici provést celou řadu pevnostních a těsnostních zkoušek a testů. Dodávek elektrické energie pro spotřebitele se omezení výroby nedotkne. ČEZ výrobu pokryje z ostatních zdrojů.

Zprávy z jaderné energetiky - 12. května 2017

Jednou větou

V Dukovanech je odstávka na bloku č. 1, blok č. 2, 3,4 jsou na plném výkonu. Blok č. 4 je v přípravě na odstávku.

Oba dva bloky ETE jsou na plném výkonu, Havarijní cvičení zóna 2017 v EDU, OBK poznává reaktor AP 1000. Konec uranové těžby v Čechách.

Dobré vysvědčení MAAE pro Turecký výzkumný reaktor TR2, JE Barakah 1 v SAE požádala o souhlas se zavážením paliva.

…..Více dále.

Havarijní cvičení ZÓNA 2017

Simulovaná radiační havárie v Jaderné elektrárně Dukovany odstartuje v pondělí 15. května plánované třídenní cvičení ZÓNA 2017. Cvičení prověří ochranná opatření a součinnost jednotlivých složek Integrovaného záchranného systému Kraje Vysočina a Jihomoravského kraje.

Svaz: Na stavbě jaderných bloků by se měli ze 70 pct podílet Češi

Praha 27. dubna (ČTK) - Korejská společnost Korea Hydro & Nuclear Power (KHNP) nabízí při stavbě nových jaderných bloků v Česku reaktory nové generace III +. Podporu Svazu průmyslu získá firma, která nabídne 70 procent dodávek českým firmám, řekl dnes na Česko-korejském fóru dodavatelů pro jaderný průmysl viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Stanislav Kázecký. Zájem o stavbu nových bloků už dříve oznámilo šest společností.

Jádro má v energetice ČR místo, shodují se politici

Potřebuje Česká republika jadernou energii? Jaké má možnosti, pokud jádro nebude, a je schopna přijaté cíle v oblasti energetických úspor plnit? Nejen na tyto otázky odpovídali zástupci pěti politických stran na předvolební diskusi, kterou tento týden pořádala Hospodářská komora ČR.

Zprávy ze Správy - Jaro 2017

Vyšlo další číslo čtvrtletníku SÚRAO - Zprávy ze Správy - Jaro 2017.

Zprávy z jaderné energetiky - 21. duben 2017

Jednou větou

V Dukovanech je odstávka na bloku č. 1, bloky č. 2, 3,4 jsou na plném výkonu. JE Dukovany se otevřela středoškolákům pro 9. ročník „Jaderné maturity“.

Oba dva bloky ETE jsou na plném výkonu.

V Třebíči proběhl 39. ročník semináře Energochemie, Česká republika má inovovaný monitorovací systém měření radiace, technologii dodala třebíčská NUVIA.

Představy EU by měly brát v potaz i jadernou energetiku zdůrazňuje FORATOM, dostavba JE Mochovce má nového projektového ředitele, bylo zahájeno zavážení moderátoru pro čínský prototyp HTGR reaktoru, bylo oznámeno navýšení ceny pro nový blok AP 1000  na lokalitě VC Summer. Plovoucí jaderná elektrárna  “Akademik Lomonosov”,  Rosenergoatom zahájil předspouštěcí testy  na JE Leningrad II.  .…..Více dále.

Stanovisko SÚRAO k zastavení řízení k prodloužení platnosti stanovení průzkumných území na 7 lokalitách

Lokality pro hlubinné úložiště v ČR

Postup pro výběr lokality pro hlubinné úložiště v ČR.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany