Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Aktuality - archív

Jádro v ČR / ČNN - Zprávy z jaderné energetiky / Ostatní zprávy / Aktuality - archív

Zprávy z jaderné energetiky - 23. březen 2018

Jednou větou

V Dukovanech jsou v provozu tři bloky na plném výkonu, blok č. 2 bude do května v odstávce pro výměnu paliva a revize zařízení, překládka paliva byla ukončena.  V Temelíně jsou oba bloky na plném výkonu.

Technická zajímavost: Průtokové baterie jako budoucnost velké energetiky?

Z domova: Výběrové řízení na nový jaderný blok by mohlo začít ve 3Q či 4Q tohoto roku. Zázraky do šesti dnů, změny jaderné koncepce na počkání. Něco se děje kolem nové jaderné výstavby.

Ze světa:  Kontejnment na čínské Fuquing 6 je kompletní. Začala instalace nádoby reaktoru na  Hongyanhe 5.  Čína projevila zájem o výstavbu JE Belene.

Švýcarská JE  Beznau-1  znovu připojena k síti. Pokrok s indonéským projektem reaktoru SMR. Nutná zlepšení na stavbě Hinkley Point C.

Energetici v Dukovanech dokončili zavážku čerstvého paliva

Energetici v Dukovanech dokončili zavážku čerstvého paliva

V úterý 20. března ve 14 hodin skončila plánovaná výměna paliva v odstaveném reaktoru druhého výrobního bloku. Energetici podle plánu vyměnili 78 z celkových 349 kazet za čerstvé. V rámci odstávky dál pokračují plánované servisní a investiční práce.

Zprávy ze Správy - Jaro 2018

Zprávy ze Správy - Jaro 2018

Vyšlo první číslo informačního časopisu Správy úložišť radioaktivních odpadů v roce 2018.

ČEZ v roce 2017 vydělal akcionářům 19 miliard korun

Čistý zisk Skupiny ČEZ v roce 2017 vzrostl o 30 % na 19,0 mld. Kč, zejména díky úspěšnému prodeji akcií MOL a nárůstu výroby jaderných elektráren o 4 TWh. Provozní zisk před odpisy (EBITDA) dosáhl výše 53,9 mld. Kč. Meziroční pokles o 7 % v podstatě odpovídá poklesu realizačních cen vyrobené elektřiny. Pozitivní efekt vyšší výroby v jaderných elektrárnách a přínos nových OZE a ESCO akvizic byl eliminován vyššími náklady na emisní povolenky pro výrobu z tradičních zdrojů a narovnáním nevyfakturované elektřiny v roce 2016.

 

Zprávy z jaderné energetiky - 16. březen 2018

Jednou větou

V Dukovanech jsou v provozu tři bloky na plném výkonu, blok č. 2 je v odstávce pro výměnu paliva a revize zařízení do května.  V Temelíně oba bloky na plném výkonu.

Z domova: Korejský velvyslanec navštívil Řež.

Ze světa:  Francouzský dozor oznámil, že parogenerátory JE Fessenheim 2 jsou schopny provozu. JE Leningrad II-1 byla přifázována k síti. Tianwan 3 zahájil garanční provoz. Malý jaderný reaktor do každého města.

Začala první plánovaná odstávka letošního roku - na dukovanském bloku č. 2

Začala první plánovaná odstávka letošního roku - na dukovanském bloku č. 2

Dnes ve 12 hodin začalo plánované snižování výkonu 2. reaktorového bloku Jaderné elektrárny Dukovany. Důvodem je zahájení plánované odstávky, během které energetici v reaktoru vymění pětinu paliva za čerstvé. V plánu mají navíc, kromě kontrol, i 39 významných technických akcí.

Zprávy z jaderné energetiky - 9. březen 2018

Jednou větou

V Dukovanech jsou v provozu všechny čtyři bloky na plném výkonu, od 12.00 postupné snižování výkonu na 2. RB pro plánovanou odstávku, v Temelíně oba bloky na plném výkonu.

Z domova: Nový ředitel Centra výzkumu Řež Ing. Milan Patrik, MBA

Ze světa: Čína začne stavět v roce 2018 dalších osm reaktorů. Švýcarský dozor schválil bezpečnostní studii pro restart JE Beznau 1. Holtec a Energoatom uzavřeli dohodu o nasazení SMR na Ukrajině.  Dohoda s MAAE dává africkým studentům „on line“ přístup k jadernému výzkumnému reaktoru. Rosenergoatom  oznámil velký nárůst zisku z jaderných elektráren

@INFO JE Dukovany - 2/2018

@INFO JE Dukovany - 2/2018

Vyšlo únorové číslo elektronického zpravodaje Skupiny ČEZ pro region JE Dukovany.

Zprávy z jaderné energetiky - 2. březen 2018

Jednou větou

V Dukovanech jsou v provozu všechny čtyři bloky na plném výkonu.

V ETE 1. blok nabíhá po odstávce, 2. blok je na plném výkonu.

Informace ze zasedání OBK EDU, První temelínský blok obnovil výrobu elektřiny.

Technické opakování:  Velké jaderné překvapení – příroda to umí již 2 miliardy let

Z domova: Odpověď předsedkyně Drábové OBK EDU. ČEZ otálí s modernizací fyzické ochrany Dukovan

Ze světa: Konanie o povolení na uvádzanie EMO34 do prevádzky je stále prerušené. Kanada nastavila SMR Roadmap. IAEA provedlo svou 200 misi OSART na JE Almaraz ve Španělsku. Některé svary na JE Flamanville 3 nedosahují předepsaných standardů EDF. JE Leningrad II-1 postoupila do fáze zvyšování výkonu. Rakousko podalo žalobu kvůli rozšíření maďarské jaderné elektrárny.

@INFO JE Temelín - 2/2018

@INFO JE Temelín - 2/2018

Vyšlo únorové číslo elektronického zpravodaje Skupiny ČEZ pro region JE Temelín.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany