Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Aktuality - archív

Jádro v ČR / ČNN - Zprávy z jaderné energetiky / Ostatní zprávy / Aktuality - archív
Ministr Mládek navštívil Dukovany

Ministr Mládek navštívil Dukovany

V pátek 8. ledna navštívil Jadernou elektrárnu Dukovany ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek v doprovodu svých dvou náměstků Lenky Kovačovské a Eduarda Muřického.

Zmocněnec pro jádro má být vládou jmenován na čtyři roky

Praha 12. ledna (ČTK) - Zmocněnec pro jadernou energetiku, který by měl koordinovat výstavbu nových jaderných bloků v ČR, má být vládou jmenován na čtyři roky. Vzniknout má také stálý výbor pro jadernou energetiku v čele s ministrem průmyslu Janem Mládkem (ČSSD). Nový zmocněnec, kterého plánuje vláda vybrat ve výběrovém řízení, bude ve výboru místopředsedou. Vyplývá to ze zprávy o plánu rozvoje jaderné energetiky v ČR, kterou ve středu projedná vláda. Materiál má ČTK k dispozici.

Zprávy z jaderné energetiky - 10. leden 2016

Zprávy z oblasti jaderné energetiky, jak je z veřejných informačních zdrojů zaznamenal předseda OBK.

Temelín jede opět naplno

Pouze na dvacet hodin snížila výkon Jaderná elektrárna Temelín. Technici při odstávce prvního bloku preventivně vyměnili dvě čidla, která měří posuv ložiska mezi vysokotlakým a nízkotlakým rotorem turbíny v nejaderné části elektrárny. Od dnešního rána pracuje Temelín opět na plném výkonu.

Temelín o víkendu sníží výkon

Temelín o víkendu sníží výkon

O víkendu sníží elektrárna Temelín svůj výkon. V provozu zůstane druhý blok na plném výkonu. Generátor prvního bloku bude v sobotu ráno krátce odstaven, reaktor zůstane na výkonu přibližně 30 procent. Důvodem je výměna čidel, které měří posuv ložiska mezi vysokotlakým a nízkotlakým rotorem turbíny v nejaderné části elektrárny.

Informace k jaderné zkoušce KLDR ze dne 6. ledna 2016

Dne 6. ledna 2016 přibližně v 02:30 středoevropského času byl několika stanicemi Mezinárodního monitorovacího systému (IMS) Přípravné komise pro Organizaci smlouvy o všeobecném zákazu jaderných zkoušek (PC CTBTO) detekován seismický signál, jehož epicentrum se nacházelo v oblasti, ve které v letech 2006, 2009 a 2013 Korejská lidově demokratická republika (KLDR) prováděla zkoušky jaderných výbušných zařízení (jaderných zbraní). Podle předběžné analýzy, charakteristika zachyceného seismického signálu ukazuje na možnost, že by se mohlo jednat o další, v pořadí již čtvrtou, severokorejskou zkoušku jaderné zbraně.

Výroba Dukovan loni klesla o 18 procent a byla nejnižší za 17 let

Dukovany (Třebíčsko) 4. ledna (ČTK) - Roční výroba elektřiny v Jaderné elektrárně Dukovany minulý rok klesla o 18 procent na 12,6 terawatthodiny (TWh). ČTK to dnes sdělil mluvčí elektrárny Jiří Bezděk. Dukovany tak vloni dodaly do sítě nejméně proudu za posledních 17 let. Propad způsobily neplánované odstávky ve druhé polovině roku vyvolané kontrolami svarů. Přes tři měsíce kvůli tomu v Dukovanech vyráběl jen jeden ze čtyř reaktorů.

Aktuální informace o provozu JE Dukovany - 28.12.2015

Generátory obou turbín 3. reaktorového bloku byly dnes přifázovány, do sítě tak dodávají el. energii již dva bloky EDU.

Závěrečné tlakové a pevnostní zkoušky na 3. reaktorovém bloku byly úspěšně ukončeny a generátory obou turbín TG 31 a 32 byly dnes dopoledne přifázovány. Do sítě tak dodávají elektrickou energii dva výrobní bloky EDU.

Zprávy z jaderné energetiky - 18. prosinec 2015

Zprávy z oblasti jaderné energetiky, tak jak je přinášejí veřejné informační zdroje s komentářem předsedy OBK.

@INFO - 11/2015 - ETE

@INFO - 11/2015 - ETE

Vyšlo další číslo elektronického zpravodaje Skupiny ČEZ pro region JE Temelín.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany