Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Aktuality - archív

Jádro v ČR / ČNN - Zprávy z jaderné energetiky / Ostatní zprávy / Aktuality - archív

Zprávy z jaderné energetiky - 16. září 2016

V Dukovanech začalo střídání odstávek druhého a třetího bloku

V Dukovanech začalo střídání odstávek druhého a třetího bloku

Dnes v pravé poledne začal druhý reaktorový blok Jaderné elektrárny Dukovany plánovaně snižovat výkon. Začala tak spojená odstávka 2. bloku roku 2016 a 2017, která je plánována v délce 180 dnů. Současně byla v elektrárně zahájena příprava etapy náběhu bloku číslo tři, na kterém byly již včera v předstihu dokončeny všechny servisní a údržbové činnosti, a který výkonově nahradí výrobu elektrické energie z odstavovaného druhého bloku. 

SAFEGUARD Dukovany 2016

SAFEGUARD Dukovany 2016

Ve dnech 19. až 23. září 2016 se uskuteční v okolí Jaderné elektrárny Dukovany součinnostní cvičení příslušníků Armády České republiky, Krajského ředitelství policie kraje Vysočina a pracovníků Jaderné elektrárny Dukovany.

Zprávy z jaderné energetiky - 11. září 2016

Kulatý stůl s Rosatomem

Kulatý stůl s Rosatomem

V úterý 6.9. proběhl na zámečku v Dukovanech druhý „Kulatý stůl“, který pořádalo Energetické Třebíčsko, Okresní hospodářská komora Třebíč a OBK EDU. Tentokrát představil Rosatom svoji představu, jak by mohla fungovat výstavba a zapojení lokálních organizací do výstavby EDU 5.

@INFO - 7/2016 - JE Dukovany

@INFO - 7/2016 - JE Dukovany

Vyšlo další číslo elektronického zpravodaje Skupiny ČEZ pro region JE Dukovany, které je shrnutím nejvýznamnějších událostí ze Skupiny ČEZ, Jaderné elektrárny Dukovany a regionu elektrárny za období měsíce červenec a srpen 2016.

Zprávy z jaderné energetiky - 2. září 2016

Kulatý stůl s vládním zmocněncem Jánem Štullerem

Kulatý stůl s vládním zmocněncem Jánem Štullerem

Podle zmocněnce Štullera můžeme zpoždění ve výstavbě dohnat.

O aktuálním stavu plnění úkolů z Národního akčního plánu pro rozvoj jaderné energetiky mluvil se starosty a firmami vládní zmocněnec Ján Štuller 30. srpna na zámku v Dukovanech. 

Prodloužení platnosti stávajícího povolení k provozu 2. RB JE Dukovany

Dne 26. 8.2016 obdržel ČEZ souhlas SUJB s provozem 2. reaktorového bloku do10. 7.2017,  naplňuje se tak plán LTO ČEZ. ČEZ nyní kompletuje dokumentaci k podání žádosti na dlouhodobé povolení, kterou plánuje podat v lednu 2017. Ta bude již ale posuzována podle nového Atomového zákona.

Kulaté stoly

Energetické Třebíčsko spolu s OBK připravilo řadu setkání k tématu nová výstavba na lokalitě JE Dukovany.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany