Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Aktuality - archív

Jádro v ČR / ČNN - Zprávy z jaderné energetiky / Ostatní zprávy / Aktuality - archív
Za posledních pět let vzrostl počet žen v jaderné energetice

Za posledních pět let vzrostl počet žen v jaderné energetice

O více než dvacet procent stoupl za posledních pět let počet žen, které pracují v českých jaderných elektrárnách. Aktuálně jich je zaměstnáno v Dukovanech a v Temelíně 282 a další působí v dodavatelských firmách. Celkově jejich počet v původně silně mužském prostředí překročil deset procent.

Rakousko před soudem prohrává boj proti jádru. Může to být dobrá zpráva pro dostavbu Dukovan a Temelína

Rakousko není v právu, když se snaží zablokovat stavbu jaderné elektrárny Hinkley Point ve Velké Británii, tvrdí generální advokát, tedy poradce nejvyššího soudu Evropské unie.

Zprávy z jaderné energetiky - 1. 5.2020

Zprávy z jaderné energetiky - 1. 5.2020

Jednou větou:

V Dukovanech 1, 2 a 4 blok na nominálním výkonu. Blok č. 3  ukončil odstávku 1.5. v 10:50.

V Temelíně blok č. 1 v odstávce pro výměnu paliva a revize od 13. 3. Na bloku 1 byla dokončena kontrola stavu nádoby reaktoru a překládka paliva.  Blok 2 je v provozu.

Zprávy z tuzemska: Nové číslo časopisu Jaderná energie/Jadrová energia vyšlo. Nová výstavba v Dukovanech

Zahraniční zprávy: COVID-19 způsobil  pokles globální poptávky po energii a emisí. Entergy uzavře  JE Indian Point 2

35 let od zahájení zkušebního provozu 1. bloku Dukovan

35 let od zahájení zkušebního provozu 1. bloku Dukovan

3. května 1985 začal zkušební provoz první jaderné elektrárny na českém území. Jednalo se o klíčový milník, který na další desítky let posílil stabilitu energetické soustavy a soběstačnost České republiky. V průběhu následujících dvou let se energetikům podařilo spustit další tři výrobní bloky a zprovoznit celou jadernou elektrárnu. Elektrárna dodala do sítě od svého spuštění 452 milionů megawatthodin elektrické energie, která by stačila na sedm let spotřeby celé České republiky a díky ní také nemuselo být do ovzduší vypuštěno 338 milionů tun oxidu uhličitého.

Dukovany ukončily odstávky "trojky", v provozu jsou všechny čtyři bloky

Dukovany ukončily odstávky "trojky", v provozu jsou všechny čtyři bloky

V pátek 1.5.2020 ČEZ ukončil odstávku pro plánovanou výměnu paliva a obnovil výrobu elektřiny na třetím bloku Jaderné elektrárny Dukovany. Už ve středu operátoři v reaktoru obnovili řízenou štěpnou řetězovou reakci a ve čtvrtek 30. dubna ve 22:50 hod energetici začali dodávat bezemisní elektřinu do přenosové sítě.

Zpravodaje @INFO JE Dukovany a JE Temelín - duben 2019

Zpravodaje @INFO JE Dukovany a JE Temelín - duben 2019

Vyšla další dubnová čísla elektronických zpravodajů JE Dukovany a JE Temelín @INFO.

@INFO JE Dukovany kromě aktuálních informací z provozu JE Dukovany a Skupiny ČEZ obsahuje i připomenutí 35. výroč provozu JE Dukovany rozhovorem s ředitelem JE Dukovany Ing. Milošem Štěpanovským.

Vláda schválila další kroky ohledně výstavby nového bloku jaderné elektrárny Dukovany a dala vicepremiérovi Karlu Havlíčkovi mandát k dalším jednáním

Vláda schválila další kroky ohledně výstavby nového bloku jaderné elektrárny Dukovany a dala vicepremiérovi Karlu Havlíčkovi mandát k dalším jednáním

Praha, 27.4.2020:  Po dnešním jednání vlády jsou jasné vzájemné vztahy mezi státem a investorem nového jaderného zdroje, který by měl po šedesáti letech provozu nahradit stávající zdroj v Dukovanech. Ministři totiž probrali smluvní rámec spolupráce se společností ČEZ. Rovněž dali mandát vicepremiérovi a ministru průmyslu, obchodu a dopravy Karlu Havlíčkovi k tomu, aby zahájil nezbytná jednání o veřejné podpoře s Evropskou komisí, tzv. notifikaci. V polovině letošního roku budou podepsány smlouvy státu s investorem, na konci roku pak zahájen tendr na dodavatele, který je v gesci společnosti ČEZ.

Zprávy z jaderné energetiky - 24. 4.2020

Zprávy z jaderné energetiky - 24. 4.2020

Jednou větou:

V Dukovanech 1, 2 a 4 blok na nominálním výkonu. Blok č. 3 se spouští po odstávce.

V Temelíně blok č. 1 v odstávce pro výměnu paliva a revize od 13. 3. Na bloku 1 byla dokončena kontrola stavu nádoby reaktoru. Blok 2 je v provozu.

Zprávy z tuzemska: Poslední úspěšné projekty IaC Energo

Zahraniční zprávy: Rolls-Royce upgraduje bezpečnostní automatizační systémy Loviisa. Fórum dozorných orgánů vydává doporučení týkající se bezpečnosti malých a středních reaktorů. Argentinské projekty budou pokračovat po přestávce.

Zprávy ze správy - 1/2020

Zprávy ze správy - 1/2020

Vyšlo jarní číslo časopisu Zpráv ze správy - zpravodaje Správy úložišť radioaktivních odpadů.

Tentokrát je hlavním tématem propustnost hornin. Dozvíte se jak plyne voda v horninách a jak probíhá její monitoring v podzemí. Ohlédneme se za 55 lety provozu úložiště Richard a zaměříme se na vývoj speciálního betonu pro hlubinné úložiště.

 

 

Zprávy z jaderné energetiky - 18 4.2020

Jednou větou:

V Dukovanech 1, 2 a 4 blok na nominálním výkonu. Blok č. 3  pokračuje odstávka pro výměnu paliva a revize.

V Temelíně blok č. 1 v odstávce pro výměnu paliva a revize od 13. 3. Na bloku 1 probíhá kontrola stavu nádoby reaktoru.

 Blok 2 je v provozu.

Zprávy z tuzemska: Virem zasažený český průmysl rozjede výstavba dukovanské jaderné elektrárny.Novým ředitelem ZVVZ je Peter Bodnár.

Zahraniční zprávy: TVO požádala dozor o povolení k  zavážení paliva  do OL 3.  TVA a University of Tennessee se dohodly na spolupráci v SMR

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany