Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Aktuality - archív

Jádro v ČR / ČNN - Zprávy z jaderné energetiky / Ostatní zprávy / Aktuality - archív
Hospodářský výbor Poslanecké sněmovny PČR zasedal v Dukovanech

Hospodářský výbor Poslanecké sněmovny PČR zasedal v Dukovanech

Budoucnost české energetiky, naplňování Akčního plánu Aktualizované státní energetické koncepce byla tématem jednání členů Hospodářského výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, který ve dnech 31. ledna a 1. února zasedal v Jaderné elektrárně Dukovany.

Zprávy z jaderné energetiky - 2. únor 2018

Jednou větou

V Dukovanech jsou v provozu všechny čtyři bloky na plném výkonu.

V ETE je odstaven 1. blok do konce března, 2. blok je na plném výkonu.

Přečtěte si: Podrobný přehled Jaderný svět v roce 2017

Z domova: Předchozí vlády propásly optimální čas rozhodnutí o novém jaderném bloku, říká ministr T. Hüner

Ze světa: Na JE Sanmen 2 byly ukončeny horké testy reaktoru AP 1000. Evropa potřebuje jadernou energetiku, říká Foratom. Westinghouse prodlužuje dodávky paliva pro Ukrajinu do roku  2025. Reaktorová nádoba pro JE Fuquing 5 je usazena. Zahájena Finsko Maďarská spolupráce v nové výstavbě JE. Švédské úložiště použitého paliva získalo kladné stanovisko od švédského regulačního úřadu.

@INFO JE Temelín - 1/2018

@INFO JE Temelín - 1/2018

Vyšlo lednové číslo elektronického zpravodaje Skupiny ČEZ pro region JE Temelín.

Zprávy z jaderné energetiky - 19. leden 2018

Jednou větou

V Dukovanech jsou v provozu všechny čtyři bloky na plném výkonu.

V ETE je odstaven 1. blok do konce března, 2. blok je na plném výkonu.

Jaderné elektrárny Dukovany a Temelín ukázaly v loňském roce své prostory rekordnímu počtu návštěvníků. Návštěva předsedkyně strany Zelených Dolního Rakouska  Helga Krismer – Huber s týmem spolupracovníků  na EDU. Framatome je zpět - pokračuje v podpoře rozvoje jaderné energetiky,  ředitelem Framatom Czech a Slovak je Michal Kačena.

Ze světa: Oživení JE Bataan je možné, říká Rosatom. General Electric  vyhrál tendr na dodávku turbinového ostrova pro JE Paks II.  Dozor kontroluje JE Rostov 4 před najížděním. Parogenerátory se začínají montovat na JE Ostrovetz. Odstavení JE Diabolo Canyon bylo schváleno.

O jádru rozhodneme letos

Jádro do energetického mixu patří. I kvůli cíli snižování emisí, říká nový ministr průmyslu.

Rozhovor Daniela Beneše pro EURO

Rozhovor Daniela Beneše pro EURO

Jako generální ředitel ČEZ, a.s. přežil ve funkci již čtyři české premiéry. O jeho možném odvolání se v kuloárech hovoří minimálně jednou za měsíc. I z toho důvodu, že firmu řídí v době, která velkým energetickým koncernům příliš nepřeje. „Naše představa je, že se někdy mezi rokem 2020 a 2025 vrátíme k EBITDA, na kterou byli naši investoři zvyklí před krizí, to znamená na úrovni 65 miliard až 70 miliard korun," tvrdí Beneš v rozhovoru pro týdeník Euro. Vedení ČEZ aktuálně řeší, zda a jak firmu rozdělit nebo kdo bude stavět nové jaderné bloky.

Zprávy z jaderné energetiky - 12. leden 2018

Jednou větou

V Dukovanech jsou v provozu všechny čtyři bloky na plném výkonu.

V ETE je odstaven 1. blok do konce března, 2. blok je na plném výkonu.

Ze světa: První kritičnost na JE Leningrad 2/1 se očekává do konce ledna 2018.  První plovoucí jaderná elektrárna Akademik Lomonosov finišuje.  Parogenerátory na JE Fuquing 5 byly namontovány.  EDF ukončil studené testy v JE Flamanville 3.  EDF a MHI reorganizují společnou Atmea.  Finská Loviisa měla rekordní výrobu v roce 1017.

Výročí pro příští týden: 12. 1. 1903Igor Kurčatov, sovětský fyzik († 7. února 1960)

Druhý blok Dukovan dodává elektřinu do sítě

V Dukovanech jsou od soboty 6. ledna opět v provozu všechny čtyři bloky. Energetici po sedmi dnech obnovili výrobou elektřiny z druhého výrobního bloku, který odstavili z důvodu závady na motoru jednoho z  dieselgenerátorů. Reaktor spustili už v pátek a během soboty výrobní blok dosáhl plného výkonu.

Zprávy z jaderné energetiky - 5. leden 2018

Jednou větou

V Dukovanech jsou v provozu tři bloky na plném výkonu. Probíhá náběh bloku č. 2  po krátkodobé odstávce pro opravu záložního dieselgenerátoru.

V ETE je odstaven 1. blok do konce března, 2. blok je na plném výkonu.

V sekci Naše činnost najdete Přehled o jaderném světě a Česku na přelomu roku 2017.

Z domova: Jaderné elektrárny zvýšily výrobu o patnáct procent

Ze světa: EdF predikuje výrazně nižší cenu pro novou JE Sizewell C. Teodor Chirica byl zvolen prezidentem Foratomu, čínská JE Tianwan 3, začala dodávat do sítě. Nový reaktor v JE Rostov nastartován.  Na treťom bloku v Mochovciach začala úvodná fáza studených hydroskúšok.

Jaderné elektrárny zvýšily výrobu o patnáct procent

Jaderné elektrárny Dukovany a Temelín dodaly do přenosové sítě v loňském roce přes 28  terrawatthodin elektřiny, o 4 TWh více než v roce 2016.  Výrazně vyšší byla výroba v Temelíně, kde už 27. listopadu 2017 energetici překonali historický výrobní rekord. Dukovanská jaderná elektrárna získala koncem roku potřebná povolení k dlouhodobému provozu a její výroba by měla vzrůst letos.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany