Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Služby VZP a ZPMV ČR jsou k dispozici i v JE Dukovany

Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR a Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR nabízejí stávajícím i novým klientům možnost využití svých služeb v rámci konzultačních dní v Jaderné elektrárně Dukovany. Zástupci obou pojišťoven jsou k dispozici nejen zaměstnancům elektrárny, ale díky zřízenému pracovišti mimo areál elektrárny také ostatním obyvatelům z regionu.

Studenti vidí Dukovany se stezkami v oblacích nebo pomalovanými věžemi

Studenti vidí Dukovany se stezkami v oblacích nebo pomalovanými věžemi

Stezka v oblacích, symboly na chladicích věžích elektrárny nebo naučná stezka kolem elektrárny, to jsou jen některé z dvaceti šesti námětů pro zatraktivnění a oživení vzhledu Jaderné elektrárny Dukovany. Autory ideových námětů jsou studenti Fakulty stavební VUT Brno, kteří ve spolupráci s fakultou a elektrárnou vytvořili zadání pro své studentské práce.

Rozhovor dne: Dana Drábová

Budoucnost elektrárny Dukovany v rozhovoru s předsedkyní SÚJB v pořadu Události, komenře na ČT24 1.2.2019

odkaz https://ct24.ceskatelevize.cz/ekonomika/2722976-dana-drabova-aby-dukovany-pracovaly-60-let-velmi-dobre-prani-ale-jistota-neni

Dukovany hrají s otevřenými kartami, informují o všem, co se "šustne"

Dukovany hrají s otevřenými kartami, informují o všem, co se "šustne"

Jaderná elektrárna Dukovany je jedním z nejstřeženějších objektů v České republice, kam se dostanete jen při splnění přísných kritérií. Úplně naopak je tomu ale v oblasti komunikace a poskytováním informací. Ročně energetici okolním obcím v průměru rozešlou 250 zpráv o provozu, vydají přes 50 tiskových zpráv k probíhajícím činnostem, modernizačním a investičním akcím a zveřejní dalších více než sto článků a informací na webových stránkách a sociálních sítích s různým zaměřením. Díky tomu je elektrárna Dukovany na špici žebříčku otevřenosti a informovanosti veřejnosti v celém regionu.

Evropský parlament podpořil jaderný výzkum

Evropský parlament podpořil jaderný výzkum

Skupina ČEZ do jaderného výzkumu dlouhodobě investuje stovky milionů korun ročně a je zapojena do řady mezinárodních projektů včetně největšího evropského projektu na výstavbu fúzního reaktoru ITER. Evropský parlament nyní schválil pokračování financování jak rozvoje jaderné fúze, tak programu výzkumu a odborné přípravy v rámci EURATOM. 

... se derou dopředu

V SOUTĚŽI O VÝSTAVBU NOVÉHO REAKTORU V DUKOVANECH JE STÁLE VÍCE SLYŠET O KOREJSKÉ FIRMĚ KHNP. OCENILA JI I ŠÉFKA JADERNÉHO DOHLEDU DRÁBOVÁ. To a ještě více v článku Hospodářských novin ze dne 10.1.2019.

Aliance: Věříme, že vláda rozhodne o stavbě bloku do konce roku

Praha 7. prosince (ČTK) - Aliance české energetiky, jejímiž členy jsou významné společnosti z jaderného průmyslu, věří, že vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) rozhodne o modelu stavby plánovaného nového jaderného bloku v ČR do konce letošního roku, jak původně avizovala. Uskupení to dnes sdělilo ČTK. Rozhodnutí je podle něj v zájmu energetické bezpečnosti země, konkurenceschopnosti a udržitelnosti.

Téměř čtyři stovky malých i velkých návštěvníků tvořily ve vánočních dílnách v dukovanském Infocentru

Téměř čtyři stovky malých i velkých návštěvníků tvořily ve vánočních dílnách v dukovanském Infocentru

O druhém adventním víkendu patřilo dukovanské Infocentrum hlavně rodinám s dětmi. Speciální vánoční program energetici přizpůsobili dětským návštěvníků, kteří v rámci něj shlédli divadelní představení „Pojďme spolu do Betléma“, povídali si o vánočních zvycích a tvořili v dárkových dílničkách. Kromě toho také posílaly děti do oblak svá nejtajnější přání Ježíškovou poštou, která bude v provozu až do Štědrého dne.

Energetici v Dukovanech předali první vánoční dar a pokřtili nové CD skupiny Kamelot

Energetici v Dukovanech předali první vánoční dar a pokřtili nové CD skupiny Kamelot

Advent se nese v dukovanském regionu v duchu rozsvěcování stromů, jak živých, tak i toho virtuálního na chladicí věži. Včera ve čtvrtek 6. prosince na svátek sv. Mikuláše se rozsvítil i stromeček před elektrárnou Dukovany, který přinesl dárek v podobě finančního příspěvku rodině s handicapovanými trojčaty a také křest nového CD.

Energetici v Dukovanech zahájí advent projekcí nejvyššího vánočního stromku na Vysočině a jižní Moravě

Energetici v Dukovanech zahájí advent projekcí nejvyššího vánočního stromku na Vysočině a jižní Moravě

Obyvatelé regionu Jaderné elektrárny Dukovany budou mít o prvním adventním víkendu mimořádnou příležitost shlédnout největší vánoční strom, který energetici promítnou na jednu z chladicích věží elektrárny. Dukovany tak budou jednou z pěti elektráren Skupiny ČEZ, které budou takto výjimečně svátečně ozdobeny. Akce je součástí vánoční kampaně Skupiny ČEZ „Rozsvítili jsme vánoční stromy po celé zemi“. Pod stromkem na 125 metrů vysoké chladicí věži se bude vyrábět elektřina potřebná k rozsvícení vánočních ozdob i pro pečení cukroví v širokém okolí. Řidiči i chodci v okolí dukovanské elektrárny by měli být o víkendu pozorní a opatrní.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany