Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Svátek matek využily ženy k návštěvě Jaderné elektrárny Dukovany, kterou zakončily speciální hudební prohlídkou infocentra.

Svátek matek využily ženy k návštěvě Jaderné elektrárny Dukovany, kterou zakončily speciální hudební prohlídkou infocentra.

V pátek 10. května využily oslavy Dne matek tři desítky žen z okolí Jaderné elektrárny Dukovany k seznámení se s aktuálním provozem EDU i plány do budoucna. Starostky, ředitelky škol, kulturních center a neziskových organizací diskutovaly přímo s ředitelem elektrárny nejen o tématech z oblasti jaderné energetiky, ale také o tom, co se jim v uplynulém období podařilo. V rámci návštěvy také nahlédly do zázemí dukovanských hasičů i do jednoho z nejmodernějších skladů v ČR.  Na závěr připravili energetici pro ženy interaktivnímu prohlídku  infocentra spojenou s výjimečným koncertním vystoupením brněnského Indigo Quartet, které bylo také pozvánkou na blížící se festival Concentus Moraviae.

Za dva dny upletli návštěvníci infocentra 100 pomlázek a nabarvili 400 vajec.

Za dva dny upletli návštěvníci infocentra 100 pomlázek a nabarvili 400 vajec.

Tradiční předvelikonoční tvoření v Infocentru Jaderné elektrárny Dukovany navštívilo o víkendu 13. - 14. dubna 260 návštěvníků. Během těchto dvou dnů se podařilo malým i velkým návštěvníkům uplést přes 100 pomlázek z vrbového proutí a nabarvit na čtyři sta velikonočních vajíček. Informační centrum společně s oblíbeným tvořením a dílničkami dále nabídlo pohádku O princezně na hrášku, tematické povídání o Velikonocích a speciální prohlídky.

BLACKOUT - jak se na něj můžeme přiipravit?

Moderní společnost je na elektrické energii naprosto závislá a přitom si vůbec nepřipouští svou zranitelnost. Co by se stalo, kdyby jednou došlo k dlouhodobému výpadku dodávky elektrické energie velkého rozsahu, který je označován pojmem Blackout? Slovo Blackout pochází z anglického jazyka a v doslovném překladu znamená zatemnění. Vzniklo za války v Anglii a označovalo opatření ztěžující orientaci německých nočních bombardérů. Blackoutem v současném světě označujeme rozsáhlý výpadek dodávek elektrické energie na velkém území po dobu desítek hodin nebo dnů, který zasáhne velké množství obyvatel.

Senátorka Hana Žáková - předsedkyní senátního podvýboru pro energetiku a dopravu

Senátorka Hana Žáková - předsedkyní senátního podvýboru pro energetiku a dopravu

Hanka Žáková o své činnosti v Senátu Parlamentu ČR i v regionu Třebíčska v prvním čísle zpravodaje, vydaného v březnu 2019 - ke stažení níže.

Pozvánka na speciální exkurze do Dalešic

Pozvánka na speciální exkurze do Dalešic

O víkendu 23. - 24. března budou v Přečerpávací vodní elektrárně Dalešice probíhat mimořádné exkurze. Otevření „bran“ dalešické přehrady připravili energetici u příležitosti Světového dne vody.

Služby VZP a ZPMV ČR jsou k dispozici i v JE Dukovany

Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR a Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR nabízejí stávajícím i novým klientům možnost využití svých služeb v rámci konzultačních dní v Jaderné elektrárně Dukovany. Zástupci obou pojišťoven jsou k dispozici nejen zaměstnancům elektrárny, ale díky zřízenému pracovišti mimo areál elektrárny také ostatním obyvatelům z regionu.

Studenti vidí Dukovany se stezkami v oblacích nebo pomalovanými věžemi

Studenti vidí Dukovany se stezkami v oblacích nebo pomalovanými věžemi

Stezka v oblacích, symboly na chladicích věžích elektrárny nebo naučná stezka kolem elektrárny, to jsou jen některé z dvaceti šesti námětů pro zatraktivnění a oživení vzhledu Jaderné elektrárny Dukovany. Autory ideových námětů jsou studenti Fakulty stavební VUT Brno, kteří ve spolupráci s fakultou a elektrárnou vytvořili zadání pro své studentské práce.

Rozhovor dne: Dana Drábová

Budoucnost elektrárny Dukovany v rozhovoru s předsedkyní SÚJB v pořadu Události, komenře na ČT24 1.2.2019

odkaz https://ct24.ceskatelevize.cz/ekonomika/2722976-dana-drabova-aby-dukovany-pracovaly-60-let-velmi-dobre-prani-ale-jistota-neni

Dukovany hrají s otevřenými kartami, informují o všem, co se "šustne"

Dukovany hrají s otevřenými kartami, informují o všem, co se "šustne"

Jaderná elektrárna Dukovany je jedním z nejstřeženějších objektů v České republice, kam se dostanete jen při splnění přísných kritérií. Úplně naopak je tomu ale v oblasti komunikace a poskytováním informací. Ročně energetici okolním obcím v průměru rozešlou 250 zpráv o provozu, vydají přes 50 tiskových zpráv k probíhajícím činnostem, modernizačním a investičním akcím a zveřejní dalších více než sto článků a informací na webových stránkách a sociálních sítích s různým zaměřením. Díky tomu je elektrárna Dukovany na špici žebříčku otevřenosti a informovanosti veřejnosti v celém regionu.

Evropský parlament podpořil jaderný výzkum

Evropský parlament podpořil jaderný výzkum

Skupina ČEZ do jaderného výzkumu dlouhodobě investuje stovky milionů korun ročně a je zapojena do řady mezinárodních projektů včetně největšího evropského projektu na výstavbu fúzního reaktoru ITER. Evropský parlament nyní schválil pokračování financování jak rozvoje jaderné fúze, tak programu výzkumu a odborné přípravy v rámci EURATOM. 

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany