Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Obor Energetika má další studenty

Obor Energetika má další studenty

Novou partu energetiků přivítali 1. září na třebíčské průmyslové škole. Žáky pozdravilo nejen vedení školy, ale také zástupci Kraje Vysočina a Skupiny ČEZ. Již tradičně dostalo všech 30 nových žáků notebook a parádní batoh. Zájem o obor Energetika stále stoupá. Letos se přihlásilo 77 zájemců ze širokého okolí, nejdále z Pelhřimova. Mezi 30ti novými studenty je i jedna "statečná" dívka.

Letní univerzita v Dukovanech

Letní univerzita v Dukovanech

28 studentů z technických vysokých škol z celé České republiky se na dva týdny v srpnu sjeli na Vysočinu, aby se i přesto, že mají prázdniny, mohli vzdělávat. Vzdělávat se v oboru jaderné energetiky, a to v rámci již 12. ročníku Letní univerzity.

V Dukovanech vzniká nejmodernější výcvikový trenažer

V Dukovanech vzniká nejmodernější výcvikový trenažer

Mimořádně přesné simulace běžných provozních i krajně nepravděpodobných událostí umožní nový trenažér určený nejen pro operátory jaderné elektrárny. Po rozsáhlé modernizaci, kterou zahájili energetici v Jaderné elektrárně Dukovany, bude simulátor vybaven špičkovými simulačními technologiemi, díky kterému bude jedním z nejmodernějších výcvikových trenažerů a displejových simulátorů na světě.  Poprvé by si jej mohli operátoři naostro vyzkoušet v druhé polovině roku 2022. ČEZ do zkvalitnění výuky a výcviku provozního personálu investuje stovky milionů korun. Klíčovou součástí této modernizace je především aktualizace a obnova softwarového a navazujícího vybavení.

Zpravodaj JAVYS, a. s. - 2/2020

Zpravodaj JAVYS, a. s. - 2/2020

Črvrtletník U nás - slovenské společnosti JAVYS, a.s. (Jadrová a vyraďovacia spoločnost´) - č. 2/2020

ČEZ spustil jadernou akademii pro učitele

ČEZ spustil jadernou akademii pro učitele

Skupina ČEZ spustila Jadernou akademii. Cílem nového vzdělávacího programu je seznámit učitele základních a středních škol s aktuálním vývojem přípravy výstavby nového jaderného zdroje v Dukovanech a s předpokládaným vývojem jaderné energetiky u nás. Učitelé mohou získané poznatky využít při výuce a také při přípravě svých žáků na jejich budoucí zaměstnání a odbornou profesi. Projekt Jaderná akademie připravila Skupina ČEZ ve spolupráci se sdružením Energetické Třebíčsko.

Elektrárna plní roli dobrého souseda

Elektrárna plní roli dobrého souseda

Od tohoto týdne se v Jaderné elektrárně Dukovany rozšířily poskytované lékařské služby noční a víkendové pohotovosti. Vedle provozu ordinací praktických lékařů a Oranžových zubních ordinací, optiky, gynekologie, rehabilitace nebo krevní laboratoře mohou nově využívat i lékařskou službu první pomoci obyvatelé regionu pojištění u VZP.

Dukovany střeží oči sokolí

Dukovany střeží oči sokolí

Jaderné elektrárny patří mezi nejstřeženější objekty v České republice, a proto jsou doslova protkány nejmodernější zabezpečovací technikou. Sokolí oči, které od jara bdí nad elektrárnou Dukovany, nejsou součástí nového technického zařízení, ale patří páru živých sokolů, který zahnízdil na 125 m vysokém ventilačním komíně. Příroda tím dala energetikům k 35. výročí od zahájení jejího provozu dárek v podobě čtyř mláďat sokola stěhovavého.

Chladicí věže Dukovan zalila barva krve se symbolem srdce a červeného kříže

Chladicí věže Dukovan zalila barva krve se symbolem srdce a červeného kříže

V pondělí večer se dvě z osmi dukovanských chladicích věží zbarvily do červena a na jejich povrchu se objevilo bílé srdce se symbolem červeného kříže. Energetici Jaderné elektrárny Dukovany ve spolupráci s pořadateli projektu Světlem proti viru!, rozzářili chladicí věže na podporu lidí, kteří v první linii bojují s nákazou koronaviru. Mimořádnou podívanou si nenechalo ujít hned několik profesionálních fotografů i široká veřejnost.

Hausbot Petra Horkého se zajímavým hostem a zajímavými tématy

Hausbot Petra Horkého se zajímavým hostem a zajímavými tématy

Riziko black-outu nikdy není nulové... bylo jedno z témat debaty #HausboTalk s Danou Drábovou, předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost.

Zpravodaj JAVYS, a.s. - 1/2020

Zpravodaj JAVYS, a.s. - 1/2020

Črvrtletník U nás - slovenské společnosti JAVYS, a.s. (Jadrová a vyraďovacia spoločnost´) - č. 1/2020

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany