Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

V Dukovanech vzniká první digitální 3D schéma provozu jaderné elektrárny

Odborníci v Dukovanech vytváří první reálný 3D model jaderné elektrárny. Výsledkem bude digitální model s detailními daty skutečného dispozičního uspořádání. To umožní zjednodušit činnosti a zefektivnit práci při provozu zařízení a jeho údržbě, zejména v prostorech, které jsou za běžného provozu nepřístupné. Už nyní model Dukovan obsahuje 3D scany 339 místností a po úplném dokončení bude zahrnovat 1127 místností, výrobních hal a sálů.

Automatické měření teploty osob v Dukovanech

Absolvování automatického měření teploty pomocí čtyř nově instalovaných speciálních teploměrů je od dubna jednou z nutných podmínek pro vstup do střeženého prostoru Jaderné elektrárny Dukovany. Energetici tak pokračují v dalším posilování proticovidových opatření.

Pilotní projekt nové metody kontroly přidružené šachty reaktoru

Odborníci z JE Dukovany pomocí speciálního snímacího zařízení provedli pilotní kontrolu korozivzdorné (nerezové) výstelky 14 metrů hluboké šachty na postamentu reaktoru čtvrtého výrobního bloku. První takto provedené nepřímé vizuální ověření stavu povrchu korozivzdorné nerezové výstelky poskytlo vyšší kvalitu a míru detailu kontrolovaného zařízení. To vše bez jinak nutné přítomnosti personálu uvnitř šachty a s vyšší bezpečností jejího provádění.

Generační obměna Dukovan končí. Jaderná elektrárna ale bude přesto dál přijímat nové zaměstnance

Generační obměna Dukovan končí. Jaderná elektrárna ale bude přesto dál přijímat nové zaměstnance

Provoz Jaderné elektrárny Dukovany přináší pracovní uplatnění širokému spektru zaměstnanců. Aktuálně v elektrárně pracuje přes 1430 zaměstnanců s technickým i humanitním vzděláním. I přes končící generační obměnu elektrárna od počátku roku přijala 60 nových zaměstnanců a do konce roku plánuje přijmout dalších 30. Nová místa nabízí i její dodavatelé. Dlouhodobě největší zájem má elektrárna o absolventy technických oborů středních i vysokých škol. Jak vypadá práce v elektrárně, se i přes koronavirová opatření můžou zájemci podívat na www.kdejinde.cz.

Ženy v jádře uspořádaly svůj první webinář na téma „Je jaderná elektrárna bezpečný soused?“

Ženy v jádře uspořádaly svůj první webinář na téma „Je jaderná elektrárna bezpečný soused?“

Ve čtvrtek 11. února zorganizovaly Ženy v jádře (WIN Czech) svůj první webinář s názvem „Je jaderná elektrárna bezpečný soused?“. Zúčastnilo se ho na čtyřicet zájemců převážně z regionu Jaderné elektrárny Dukovany. Přes hodinu trvající on-line seminář odpověděl například na otázky, zda může práce v jaderné elektrárně ovlivnit těhotenství, jak se měří radiační situace v nejbližších obcích u elektrárny a jaký je rozdíl z pohledu záření na práci radiologického asistenta v nemocnici a pracovníka jaderné elektrárny.

VIRTUÁLNÍ, ALE PŘECE!

Stáž pro studenty katedry jaderných reaktorů z pražského ČVUT letos proběhla virtuálně.

Jaderní rodiče založili spolek na podporu budoucnosti regionu Jaderné elektrárny Dukovany

Jaderní rodiče založili spolek na podporu budoucnosti regionu Jaderné elektrárny Dukovany

Zakládající členové spolku JARO pro Dukovany v úterý 12. ledna představili  veřejnosti tuto neziskovou organizaci. Cílem spolku je informovat veřejnost o dění týkající se výroby elektrické energie v Dukovanech s důrazem na přípravu výstavby nového jaderného zdroje v této lokalitě. Členy spolku jsou především zaměstnanci elektrárny a obyvatelé regionu, které spojuje přesvědčení o nutnosti zachování kontinuity výroby elektřiny stávající elektrárny a novým jaderným zdrojem. Spolek vznikl po vzoru „temelínských“ Jihočeských taťků.

On-line exkurze do JE Dukovany

On-line exkurze do JE Dukovany

Až na dno jaderného reaktoru aneb do Jaderné elektrárny Dukovany virtuálně.

Zaměstnance v Dukovanech chrání i vlastním prodejem kaprů

Zaměstnance v Dukovanech chrání i vlastním prodejem kaprů

Jaderné elektrárny Temelín a Dukovany spustily kvůli koronaviru unikátní ochranné opatření. Kromě používání roušek, dezinfekcí a dodržování rozestupů zajistily pro pracovníky v lokalitách vlastní adventní trhy. Přímo před elektrárnami proto dnes začal prodej kaprů. Energetici tak chtějí snížit riziko nákazy zaměstnanců kritické infrastruktury během předvánočních nákupů v zaplněných nákupních centrech a tržnicích.

Nový bezkontaktní výdejní Z-BOX

Nový bezkontaktní výdejní Z-BOX

Nový bezkontaktní výdejní Z-BOX  i prodej kaprů pomáhá zaměstnancům Dukovan s bezpečnými vánočními nákupy.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany