Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Dana Drábová chce dál šéfovat atomovému dozoru. Ve funkci je už 16 let

 Nejznámější tvář české atomové energetiky Dana Drábová bude obhajovat svůj post v čele jaderného dozoru. Šéfka Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) v rozhovoru pro Lidové noviny uvedla, že se hodlá přihlásit do chystaného výběrového řízení na funkci předsedy.

ČEZ nabízí zákazníkům střešní fotovoltaiku na klíč

Společnost ČEZ rozšiřuje portfolio své nabídky produktů o střešní fotovoltaiku. Zákazníci díky ní zvýší svou energetickou soběstačnost a současně stabilizují náklady na elektřinu.

Infocentra návštěvníky lákají

Infocentra návštěvníky lákají

Vysokou návštěvnost měly během hlavní turistické sezóny také obě české jaderné elektrárny – do  Dukovan dorazilo 10 051 a do Temelína 15 455 lidí. Temelín si v letošní turistické sezóně prohlédlo také 1 078 zahraničních návštěvníků. Infocentra jsou otevřena celoročně, více o jejich provozu naleznete na webu Skupiny ČEZ. Vybrané elektrárny ČEZ lze navštívit také prostřednictvím virtuálních prohlídek umístěných rovněž na www.cez.cz

Skupina ČEZ podporuje zájem o studium technických oborů

Třetí ročník soutěže „Vím proč“ má několik novinek.

Bienále WANO 2015

Bienále WANO 2015

Mezi letošními osmi oceněnými vyznamenáním„ WANO exellence award“ byl i Zbyněk Grunda z JE Dukovany.

ČEZ odeslal vyjádření zájmu o koupi německých aktiv Vattenfallu

Společnost ČEZ dnes odeslala vyjádření zájmu o koupi německých aktiv švédské společnosti Vattenfall. Nabízená aktiva představují zajímavou příležitost k rozšíření podnikání ČEZ s řadou synergických efektů. ČEZ je naopak připraven být spolehlivým partnerem regionu s rozsáhlým know-how v provozování klasických elektráren i těžby hnědého uhlí.

Sirény houkají pravidelně už třináct let

Převzato z  Horáckých novin | 9.10.2015 | 

Úřady nacvičovaly na MU obranu elektrárny před kybernetickým útokem

Úřady nacvičovaly na MU obranu elektrárny před kybernetickým útokem

Pracovníci klíčových ministerstev a dalších úřadů České republiky si na vlastní kůži vyzkoušeli obranu simulované sítě významné elektrárny před kybernetickými útoky.

Nový web "www.oEnergetice.cz"

Nový web "www.oEnergetice.cz"

Honza Budín se narodil v Havlíčkově Brodě, gymnázium vychodil v Pardubicích a v současné době bydlí v Praze, kde studuje na Českém vysokém učení technickém v Praze. Ve volném čase se snaží být aktivní a v posledních měsících se podílí na vytváření webu oEnergetice.cz.

Rozhovor o vzniku webu, jeho autorech a obsahu.

Didacta 2015

Didacta 2015

Mezinárodní veletrh vzdělávání - 15.10.2015

20. ročník mezinárodního veletrhu vzdělávání Didacta 2015 se uskuteční 15.10.2015 v prostorách Sřední průmyslové školy Třebíč.

Mezi vystavovateli i Skupina ČEZ, jako partner řady vystavujících středních škol a také jako důležitý regionální zaměstnavatel.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany