Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

ATOMPROJEKT St.Petersburg a EGP INVEST posoudily možnosti rozšíření spolupráce a aktuální problémy energetiky

Pracovní seminář na téma jaderná a tradiční energetika se uskutečnil na konci října v pražském sídle společnosti EGP INVEST. Setkání se zúčastnili představitelé projektové společnosti ATOMPROJEKT St.Petersburg (je součástí státní korporace ROSATOM) a vedení firmy EGP INVEST.

ÚJV Řež úspěšná na Ukrajině

ÚJV Řež úspěšná na Ukrajině

Společnost ÚJV Řež, a.s., posílila svou pozici v oblasti podpory provozu jaderných energetických bloků na Ukrajině.

Růst spotřeby elektrické energie

Růst spotřeby elektrické energie

Nárůst spotřeby nastal napříč všemi segmenty odběratelů. Nejvíce (o 2,4 %) rostla spotřeba velkoodběratelů, což potvrzuje provázanost růstu HDP s poptávkou po elektřině. Domácnosti spotřebovaly o 2,1 % více elektřiny a podnikatelé o 1 % více. Do vyšší spotřeby se částečně promítla mírně chladnější zima, i tak celková spotřeba elektřiny očištěná o klimatické vlivy rostla na území ČEZ Distribuce o 1,6 %.

Jaderná elektrárna Dukovany se představí na veletrhu vzdělávání Gaudeamus

Na Evropském veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus, který se koná od 3. do 6.11.2015 na brněnském výstavišti, prezentuje svoji aktuální nabídku pracovních příležitostí také Jaderná elektrárna Dukovany. Generační obměna a příprava nových jadrných bloků je příslibem nových atraktivních pracovních příležitostí pro celou řadu oborů.

Rozhovor s Danou Drábovou pro Lidové noviny

 Potíže, kvůli kterým nyní stojí tři reaktory jaderné elektrárny v Dukovanech, šéfku českého jaderného dozoru Danu Drábovou překvapily. Společnost ČEZ podle ní neměla tolik spoléhat na externí firmy, které provádějí v elektrárně údržbu. „ČEZ to s outsourcingem přehnal,“ říká Drábová v rozhovoru pro LN. Státní úřad pro jadernou bezpečnost přitom čeká v příštích dvou letech rozhodování, zda dukovanské elektrárně po třiceti letech její existence postupně povolí další provoz čtyř jejích reaktorů.

Dana Drábová chce dál šéfovat atomovému dozoru. Ve funkci je už 16 let

 Nejznámější tvář české atomové energetiky Dana Drábová bude obhajovat svůj post v čele jaderného dozoru. Šéfka Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) v rozhovoru pro Lidové noviny uvedla, že se hodlá přihlásit do chystaného výběrového řízení na funkci předsedy.

ČEZ nabízí zákazníkům střešní fotovoltaiku na klíč

Společnost ČEZ rozšiřuje portfolio své nabídky produktů o střešní fotovoltaiku. Zákazníci díky ní zvýší svou energetickou soběstačnost a současně stabilizují náklady na elektřinu.

Infocentra návštěvníky lákají

Infocentra návštěvníky lákají

Vysokou návštěvnost měly během hlavní turistické sezóny také obě české jaderné elektrárny – do  Dukovan dorazilo 10 051 a do Temelína 15 455 lidí. Temelín si v letošní turistické sezóně prohlédlo také 1 078 zahraničních návštěvníků. Infocentra jsou otevřena celoročně, více o jejich provozu naleznete na webu Skupiny ČEZ. Vybrané elektrárny ČEZ lze navštívit také prostřednictvím virtuálních prohlídek umístěných rovněž na www.cez.cz

Skupina ČEZ podporuje zájem o studium technických oborů

Třetí ročník soutěže „Vím proč“ má několik novinek.

Bienále WANO 2015

Bienále WANO 2015

Mezi letošními osmi oceněnými vyznamenáním„ WANO exellence award“ byl i Zbyněk Grunda z JE Dukovany.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany