Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Do dceřiných společností „pro jádro“ by měli vstoupit další akcionáři

Zástupci ČEZ se seznámili s názory obyvatel Lužice a místních zelených

Zástupci ČEZ dnes  diskutovali s představiteli německé Strany zelených, kteří spolu s obyvateli německé Lužice zorganizovali happening před centrálou společnosti na pražské Brumlovce v souvislosti se zájmem ČEZ o koupi německých aktiv švédské energetické společnosti Vattenfall.

Drábová: Dělat nezvratná rozhodnutí v energetice vyžaduje odvahu přijmout odpovědnost za dost pravděpodobný omyl

 Nyní se hraje o naši budoucí bezpečnost.

Jednotka pro ochranu JE Dukovany získala nové vybavení

KRAJ VYSOČINA - Policisté z jednotky pro ochranu Jaderné elektrárny Dukovany získali v letošním roce nové vybavení, které bylo financováno z nadačního příspěvku Nadace ČEZ.

Skupina ČEZ rozšiřuje své investice na německém trhu

Skupina ČEZ získala prostřednictvím svého kapitálového fondu INVEN CAPITAL menšinový podíl v další německé společnosti Sunfire. Tímto krokem ČEZ rozšiřuje své investice v oblasti snižování emisí CO2 a rozvoji decentralizovaných zdrojů.

ATOMPROJEKT St.Petersburg a EGP INVEST posoudily možnosti rozšíření spolupráce a aktuální problémy energetiky

Pracovní seminář na téma jaderná a tradiční energetika se uskutečnil na konci října v pražském sídle společnosti EGP INVEST. Setkání se zúčastnili představitelé projektové společnosti ATOMPROJEKT St.Petersburg (je součástí státní korporace ROSATOM) a vedení firmy EGP INVEST.

ÚJV Řež úspěšná na Ukrajině

ÚJV Řež úspěšná na Ukrajině

Společnost ÚJV Řež, a.s., posílila svou pozici v oblasti podpory provozu jaderných energetických bloků na Ukrajině.

Růst spotřeby elektrické energie

Růst spotřeby elektrické energie

Nárůst spotřeby nastal napříč všemi segmenty odběratelů. Nejvíce (o 2,4 %) rostla spotřeba velkoodběratelů, což potvrzuje provázanost růstu HDP s poptávkou po elektřině. Domácnosti spotřebovaly o 2,1 % více elektřiny a podnikatelé o 1 % více. Do vyšší spotřeby se částečně promítla mírně chladnější zima, i tak celková spotřeba elektřiny očištěná o klimatické vlivy rostla na území ČEZ Distribuce o 1,6 %.

Jaderná elektrárna Dukovany se představí na veletrhu vzdělávání Gaudeamus

Na Evropském veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus, který se koná od 3. do 6.11.2015 na brněnském výstavišti, prezentuje svoji aktuální nabídku pracovních příležitostí také Jaderná elektrárna Dukovany. Generační obměna a příprava nových jadrných bloků je příslibem nových atraktivních pracovních příležitostí pro celou řadu oborů.

Rozhovor s Danou Drábovou pro Lidové noviny

 Potíže, kvůli kterým nyní stojí tři reaktory jaderné elektrárny v Dukovanech, šéfku českého jaderného dozoru Danu Drábovou překvapily. Společnost ČEZ podle ní neměla tolik spoléhat na externí firmy, které provádějí v elektrárně údržbu. „ČEZ to s outsourcingem přehnal,“ říká Drábová v rozhovoru pro LN. Státní úřad pro jadernou bezpečnost přitom čeká v příštích dvou letech rozhodování, zda dukovanské elektrárně po třiceti letech její existence postupně povolí další provoz čtyř jejích reaktorů.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany