Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Info WIN - č. 8/2016

Info WIN - č. 8/2016

Vyšlo další číslo informačního letáku sdružení žen v jádře - Info WIN č. 8/2016.

Jaderná elektrárna Dukovany otevřela na 24 hodin své brány návštěvníkům. Noční prohlídky budou pokračovat každý zářijový pátek.

Jaderná elektrárna Dukovany otevřela na 24 hodin své brány návštěvníkům. Noční prohlídky budou pokračovat každý zářijový pátek.

Pomyslné brány návštěvníkům otevřela na celých 24 hodin elektrárna Dukovany. V rámci celého dne a noci otevřených dveří si téměř šest set návštěvníků prohlédlo elektrárnu zblízka. Po úvodní prohlídce Infocentra a trenažeru blokové dozorny, který je přesnou kopií skutečné blokové dozorny 2. reaktorového bloku, následovala projížďka areálem elektrárny doprovázená výkladem odborných průvodců.

Úložiště odpadu u Třebíče? Možná

K sedmi lokalitám, které odborníci vytipovali jako vhodná místa pro vznik budoucího hlubinného úložiště, přibyla patrně další. Má jít o místo na jih od Třebíče.

Info WIN - č. 7/2016

Vyšlo další číslo informačního letáku sdružení žen v jádře - Info WIN č. 7/2016.

Oznámení o změně názvu OT Energy Services a.s.

Oznámení o změně názvu OT Energy Services a.s.

S účinností od 1. 8. 2016 došlo zápisem do obchodního rejstříku ke změně názvu společnosti OT Energy Services a.s., se sídlem Pražská 684/49, Třebíč, PSČ 674 01, IČ: 49433431, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl B, vložka 4153 na  I&C Energo a.s.

Kde se uloží jaderný odpad? Definitivní slovo by mohl získat Senát

Do rozhodnutí o umístění hlubinného úložiště jaderného paliva budou moci podle nového návrhu zákona zasahovat obce. V případě neshod by však finální slovo mohl získat Senát. Pokud se ale návrh zákona nepodaří schválit, příští vláda by jej mohla smést ze stolu.

Startuje boj o dodávky paliva pro Temelín

Startuje boj o dodávky paliva pro Temelín

ČEZ finišuje s přípravou miliardového tendru na dodávky jaderného paliva do své temelínské elektrárny po roce 2020. Firma hodlá soutěž vypsat přesto, že aktuální kontrakt s ruským dodavatelem TVEL obsahuje opci na dalších deset překládek – tedy na pět let provozu obou bloků.

Ministr dal obcím tři otázky a dva měsíce na rozmyšlenou

Starostové z lokality Horka se sešli s ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem, aby si vyjasnili postoje ohledně úložiště jaderného odpadu.

Výstava Ten druhý život

Výstava Ten druhý život

Ve dnech 4. - 17. 7.2016 se Infocentrum JE Dukovany stane jedním z míst, kde bude možné zhlédnout výstavu fotografií Ten druhý život.

Cílem výstavy je přiblížit návštěvníkům činnost novodobých válečných veteránů a Armády ČR na misích a zejména prostředí, v němž na těchto misích působí. Výstava se zaměřuje na mise v Kosovu, Afghánistánu, Iráku a Mali, neboť jde o aktuální zahraniční zapojení Armády ČR. Výstava bude ukončena slavnostní dražbou vybraných fotografií, jejíž výtěžek bude určen na vybudování a podporu činnosti nového komunitního centra pro válečné veterány a jejich rodinné příslušníky v Brně. Fotografie z vojenských misí poskytli Lenka Klicperová, Jarmila Štuková, Jana Zechmeisterová, Daniel Hlaváč, Miroslav Lopatář, Vojenský historický ústav a Ministerstvo obrany.

Startuje letní soutěž „Putujte s EPPkou po Infocentrech Skupiny ČEZ“. Hlavní cenou horské kolo Author.

Startuje letní soutěž „Putujte s EPPkou po Infocentrech Skupiny ČEZ“. Hlavní cenou horské kolo Author.

Cílem soutěže je navštívit co nejvíce infocenter ČEZ a nasbírat u každého z nich prostřednictvím aplikace EPP – Pomáhej pohybem minimálně 20 bodů. Kolo a další hodnotné ceny si odnese soutěžící, který objede všech 10 infocenter jako první, nebo jich objede nejvíc.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany