Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Dodavatelské zajištění výstavby 5. bloku v Dukovanech ve spolupráci s Rosatomem

Prezident spolku Jaderní veteráni ČR získal vyznamenání Rosatomu

Prezident spolku Jaderní veteráni ČR získal vyznamenání Rosatomu

Prezident spolku veteránů jaderného průmyslu ČR Jiří Marek získal dne 27. září 2016 pamětní medaili "Za zásluhy o mezinárodní spolupráci v jaderném průmyslu". Toto vyznamenání mu bylo uděleno za osobní přínos k rozvoji a posílení mezinárodní spolupráce v oblasti využívání jaderné energie.

Budoucnost jaderné energetiky. Příležitost pro mladé

Budoucnost jaderné energetiky. Příležitost pro mladé

V úterý 18. října pořádá Energetické Třebíčsko a Jaderná elektrárna Dukovany seminář pro studenty středních škol s názvem Budoucnost jaderné energetiky. Příležitost pro mladé.

Obce založily společenství proti hlubinnému úložišti

Čtrnáct obcí a 11 spolků dotčených přípravou hlubinného úložiště vyhořelého jaderného paliva a dalších radioaktivních odpadů založily dobrovolné neziskové společenství.

ČEZ v Třebíči otevře nové call centrum a vytvoří 60 nových pracovních míst.

ČEZ v Třebíči otevře nové call centrum a vytvoří 60 nových pracovních míst.

Skupina ČEZ rozšiřuje počet svých call center. K Plzni, Zábřehu na Moravě a Kolíně od října přibude i Třebíč. ČEZ má na Třebíčsku desítky let významné postavení díky JE Dukovany, nyní bude z druhého největšího města na Vysočině obsluhovat zákazníky z celé České republiky.

S letním počasím skončila také mocná Letní univerzita v Dukovanech

S letním počasím skončila také mocná Letní univerzita v Dukovanech

První dva zářijové týdny se v Jaderné elektrárně Dukovany uskutečnil osmý ročník odborné stáže Letní univerzita. Číslo osm je podle numerologie považováno za nejmocnější ze všech čísel. Je to číslo ambicí, vůle. Nic z toho nechybělo všem účastníkům letní univerzity, kteří si dobrovolně zkrátili prázdniny a studium v tomto školním roce začali dříve. Nejvyšší míru těchto schopností a znalostí o elektrárně prokázal Jiří Palička z Bohumína, kterému osmička přinesla titul Krále Letní univerzity.

Lidi do Dukovan vybírají i psycholožky. Nacvičené odpovědi hned odhalí

Až šest hodin testují psycholožky uchazeče o zaměstnání v jaderné elektrárně. Mimo jiné zjišťují, jak se dokáží po dlouhodobé rutině vypořádat se stresovou záležitostí i zda jsou správně konzervativní. Náročné testy musí podstupovat všichni zaměstnanci i dodavatelé. A nevyhnou se jim ani cizinci.

O radioaktivním odpadu snad budeme mít lepší informace

převzato z Horáckých novin

Z temelínské chladicí věže vylétl poprvé v historii dron

Z temelínské chladicí věže vylétl poprvé v historii dron

Poprvé v historii se v přísně střeženém okolí reaktorů objevil dron. Legálně ho zde vypustili filmaři pořizující záběry jaderné technologie. Bezpilotní prostředek se podíval dokonce do útrob obří chladicí věže, v České republice a patrně i Evropě šlo o premiéru.

Palivová společnost TVEL slaví 20. výročí

V pondělí 12. září 2016 oslavila své 20. výročí ruská palivová společnost TVEL, která dodává palivo pro všechny české a slovenské jaderné reaktory. Společnost byla založena, aby sjednotila ruské závody na výrobu jaderného paliva a řídila spolupráci při vývoji nových typů paliva mezi jednotlivými podniky a výzkumnými ústavy.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany