Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Vrabec slaví 24. narozeniny

3.12.1990 byl na katedře jaderných reaktoru FJFI v Troji spuštěn školní reaktor VR 1 přezdívaný Vrabec.

Kovový oblouk nad Černobylem

Kovový oblouk nad Černobylem

Inženýrská výzva, jaká nemá v dějinách techniky obdoby. Taková slova charakterizují výstavbu bezpečnostního ochranného krytu New Safe Confinement nad havarovaným černobylským reaktorem.

Ochránci klimatu v Německu mohou kupovat elektřinu z výhradně jaderných zdrojů

Max Energy, středně velký dodavatel elektřiny z bavorského Augsburgu, nabízí od začátku prosince prostřednictvím dceřiné společnosti Max Atomstrom svým zákazníkům zcela nový produkt – elektřinu výhradně z jaderných zdrojů. Podle mluvčího Jana Pfluga je nový tarif určen „pokrokově smýšlejícím ochráncům klimatu“. Cena tarifu za „atomovou“ elektřinu, kterou Max Energy odebírá ze švýcarských jaderných elektráren, se neliší od průměrných cen za elektřinu z ekologických zdrojů.

Jak ušetřit na energiích?

Dodržováním jednoduchých úsporných opatření a správným používáním domácích spotřebičů lze ročně ušetřit stovky až tisíce korun. Skupina ČEZ se rozhodla spustit Energetický test národa, jehož cílem je naučit Čechy více šetřit. Ověřit své znalosti si může každý od 26. listopadu na webových stránkách www.energetickytest.cz.

Používáme na Dukovanské bububu, aby udělali co nejvíc

Používáme na Dukovanské bububu, aby udělali co nejvíc

Rozhovor s předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Danou Drábovou pro MF Dnes - Vysočina, 20.11.2014

Virtuální prohlídka Vrchlabí odhaluje evropský unikát - chytrý region v podhůří Krkonoš

Virtuální prohlídka Vrchlabí odhaluje evropský unikát - chytrý region v podhůří Krkonoš

Podkrkonošské Vrchlabí a především zdejší evropsky unikátní vyspělé technologie z oblasti výroby, distribuce a spotřeby elektrické energie - to je téma dalšího zastavení seriálu virtuálních prohlídek provozů Skupiny ČEZ http://virtualniprohlidky.cez.cz/cez-virtualni-prohlidky/. Ta vrchlabská v celkem 13 zastaveních potěší nejen leteckým panoramatem města i blízkých hřebenů Krkonoš, ale především pozve uživatele internetu k rychlodobíjecí stanici pro elektromobily, nabídne pohled do zákulisí výroby elektřiny a tepla v kogenerační jednotce, ukáže, jak fungují chytré sítě na sídlišti Liščí kopec a celkové řízení regionu z infrastruktury provozovatele distribuční soustavy.

Dlouhé stráně jako naživo: Magické oko Jeseníků má svou virtuální prohlídku!

Dlouhé stráně jako naživo: Magické oko Jeseníků má svou virtuální prohlídku!

Jako při živé exkurzi mají nyní všichni návštěvníci možnost vidět jeden z „divů“ České republiky. Turné virtuálních prohlídek k nejzajímavějším nebo běžně nepřístupným partiím elektráren totiž tentokrát zavítá do přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně. Místo ležící uprostřed Jeseníků, navštíví ročně více než 60 tisíc zájemců.

V jaderné energetice chce USA s Českou republikou rozšířit spolupráci

V jaderné energetice chce USA s Českou republikou rozšířit spolupráci

Spojené státy by uvítaly rozšíření spolupráce s Českou republikou v oblasti jaderné energetiky. Tomu by mělo pomoci například i letos otevřené společné americko-české Centrum civilní jaderné spolupráce, uvedl to dnes americký velvyslanec Andrew Schapiro během návštěvy elektrárny Temelín začátkem listopadu. Jihočeskou elektrárnu si prohlédl v doprovodu ministra průmyslu a obchodu Jan Mládka.

K Dukovanům chci mluvit i v důchodu, ví odcházející mluvčí elektrárny

K Dukovanům chci mluvit i v důchodu, ví odcházející mluvčí elektrárny

Převzato z MF DNES - i.DNES.cz ze dne 2.11.2014 - Rozhovor Evy Streichsbierové a Tomáše Blažka s Petrem Spilkou, tiskovým mluvčím JE Dukovany.

ČEZ: Evropská energetika potřebuje jasný směr

Společnost ČEZ vítá závěry Evropské rady, jež vytvářejí obrysy směřování klimaticko-energetické politiky EU do roku 2030. Aby mohlo dojít k nápravě krize energetiky, je třeba stanovit jasná pravidla a směr, kam se má v budoucnu ubírat. Záviset však bude také na konkrétní legislativě, do které Evropská komise cíle pro rok 2030 promítne v první polovině roku 2015.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany