Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Elektrárna Dlouhé Stráně je plnoletá

Elektrárna Dlouhé Stráně je plnoletá

Elektrárna prochází běžnou opravou a nabízí v těchto dnech zajímavé pohledy na prázdnou horní nádrž.

ČEZ Energoservis slaví 20. výročí

Společnost ČEZ Energoservis byla založena 1. 4. 1994. V roce 2014 oslavila 20. výročí svého působení v energetice, v elektrárnách Dukovany, Temelín, Dalešice a nově v teplárně Trmice. V regionu JE Dukovany zaměstnává na 300 zaměstnanců.

ČEZ uzavřel dohodu s Albánií: ukončí spor a získá zpět téměř 3 mld. Kč

Společnost ČEZ podepsala ve Vídni pod dohledem Sekretariátu energetického společenství dohodu o narovnání s albánskou stranou. Podle dohody získá ČEZ, po splnění odkládacích podmínek, v ročních splátkách celkem 100 milionu EUR, tedy částku obdobnou počáteční investici do nákupu albánské distribuční společnosti. Součástí dohody jsou i podmínky ukončení sporu před mezinárodním arbitrážním soudem.

Šedesátka na Střední průmyslové škole v Třebíči

Šedesátka na Střední průmyslové škole v Třebíči

V letošním roce slaví Střední průmyslová škola v Třebíči šedesát let od svého založení U této příležitosti se v sobotu 21.6.2014 konalo setkání všech, kteří měli nebo mají se školou něco společného. Škola byla přístupná i pro širokou veřejnost.

Jaderná energetika slaví 60 let

Jaderná energetika slaví 60 let

 První komerční  jaderná elektrárna na světě byla spuštěna 27. června 1954 v Obninsku.

Rusko hostilo veletrh Atomexpo 2014. Dorazili delegáti z desítek zemí

Od 9. do 11. června se v Moskvě konalo setkání špiček světové jaderné energetiky. Během veletrhu bylo představeno mnoho technických novinek. Delegáti však také podepsali řadu smluv o dalším celosvětovém rozvoji jádra.

Dukovany ušetřily 281 mil. tun uhlí

Dukovany ušetřily 281 mil. tun uhlí

Brzy tomu bude třicet let, co byly Dukovany uvedeny do provozu. Od té doby prodělaly řadu nákladných modernizací, takže se dnes řadí mezi nejbezpečnější jaderné elektrárny na světě. Výkon čtyř dukovanských reaktorů byl modernizacemi navýšen na celkem 2 040 MW.

Spotřeba elektřiny v domácnostech loni vzrostla, mezi regiony jsou velké rozdíly

Spotřeba elektřiny v domácnostech loni vzrostla, mezi regiony jsou velké rozdíly

Nejnovější oficiální statistiky potvrzují, že spotřeba domácností v ČR mírně roste. Po letech, kdy její výši ovlivňovala především výměna standardních spotřebičů  za úspornější zařízení, se nyní projevuje vliv rostoucího počtu přístrojů, které byly dříve považovány za nadstandardní či luxusní. Jde například o myčky, sušičky, klimatizace, elektronické zabezpečovací systémy, bazénovou techniku, více televizorů v jedné domácnosti, počítače.  Mezi kraji v ČR jsou značné rozdíly, které ukazují, že podíl růstu spotřeby elektřiny je významnější spíše pro venkovský styl bydlení.

ČEZ odměňuje žáky se zájmem o fyziku

První kolo soutěže Vím proč, určené pro žáky základních a středních škol, skončilo sice již v březnu, výhercům ale ještě stále nadělujeme výhry. Nejvíc hlasů veřejnosti v kategorii ZŠ za pokus s názvem Coca-Cola dvakrát v akci získala Klára Mužíková ze Stříbra.

Maturitu v JE Dukovany v květnu složilo 35 žáků

Maturitu v JE Dukovany v květnu složilo 35 žáků

V prvním termínu Jaderné maturity, která proběhla v JE Dukovany ve dnech 21.5. až 23.5., se zúčastnilo 35 žáků z vybraných gymnázií. V průběhu tří dnů, po které Jaderná maturita trvala, absolvovali například přednášku o primárním a sekundárním okruhu, radiační ochraně, jaderných reaktorech nebo elektrické části jaderné elektrárny.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany