Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Sobotka novému ministru Havlíčkovi zadal rozhýbat miliardovou dostavbu Dukovan. To může nahrát ruskému Rosatomu

Do čela ministerstva průmyslu nastupuje dosavadní náměstek Jiří Havlíček. Ten od premiéra Bohuslava Sobotky dostal mimo jiné za úkol připravit rozšíření Jaderné elektrárny Dukovany. Stihnout to má ještě do podzimních voleb.
O zakázku za 300 miliard má zájem šest světových firem.
Uspíšení projektu by mohlo nahrát společnosti Rosatom, za nímž stojí ruská vláda.

Ekoregion 5 na webu

Ekoregion 5 na webu

Sdružení obcí v okruhu 5 km od Jaderné elektrárny pod názvem Ekoregion 5 má nyní nové webové stránky - www.ekoregion5.cz

Dozívte se zde více informací o sdružení, členských obcí nebo činnosti.

Taktické cvičení AMOK 2017 proběhne v Třebíči

Policisté, hasiči a záchranáři prověří součinnost při zákroku proti šílenému střelci.

Jaderné Česko? Letos se rozhodne

Nové jaderné reaktory v Česku chceme, opakují politici a státní úředníci. Jenže prozatím zůstává jen u přání a proklamací. Klíčové rozhodnutí o modelu financování či garance návratnosti stamiliardové investice do nových bloků stále schází.

Zima odhalila slabiny "zelené" energie. I proto podporuji rozvoj Dukovan

V zastupitelstvu kraje jsme na posledním jednání v podstatě jednomyslně podpořili další rozvoj Dukovan. V příspěvku pro Parlamentní listy uvádí senátor František Bradáč.

Lodní doprava funguje na přehradě už deset let

DUKOVANY – Lodní doprava na Dalešické přehradě slaví letos deset let své existence. „Za těch deset let jsme na naší lodi přepravili 196 tisíc návštěvníků,“ prozradil současný provozovatel lodní dopravy Miroslav Štumpa.

Je třeba hledat další území pro hlubinné úložiště?

Naše obec Lipník je vzdálená necelých dvacet kilometrů západně od Jaderné elektrárny Dukovany. Před rokem nás a okolní obce oslovilo vedení SÚRAO s tím, že kromě sedmi lokalit, ve kterých v současnosti probíhají práce výzkumné, respektive už i průzkumné, se hledají další dvě lokality v blízkosti jaderných elektráren Dukovany a Temelín....

aneb jak vidí situaci ohledně budování hlubinného úložiště Miroslav Svoboda, starosta obce Lipník u Hrotovic

Vzdělávací program Skupiny ČEZ

Vzdělávací program Skupiny ČEZ

Série osvětových besed na téma energetické budoucnosti lidstva běží nepřetržitě téměř katdý den školní výuky po celé ČR už 17 let. Odborníci za tu dobu debatovali se studenty základních a středních škol již na téměř 5900 setkáních. Součástí projektu jsou i opakované průzkumy názorů na energetiku. Mladí lidé si velice dobře uvdědomují význam dostatku energie a zároveň chtějí co nejmenší zažítění životního prostředí. Skupina ĆEZ svým vzdělávacím programem předává mladým lidem informace o energetice a snaží se je inspirovat, aby se o obor zajímali a vnímali ho jako perspektivní také při volbě svého dalšího studia povolání.

Dana Drábová přednášela a besedovala se studenty v Brně

Dana Drábová přednášela a besedovala se studenty v Brně

"Příběh uranu",  tak se  jmenovala přednáška předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost, kterou 9. března přednášela studentům brněnských středních škol a VÚT.

K desetiletému výročí přináší lodní doprava na Dalešické přehradě řadů akcí a překvapení pro turisty i školní výlety

K desetiletému výročí přináší lodní doprava na Dalešické přehradě řadů akcí a překvapení pro turisty i školní výlety

Dukovany 9.3.2017 -  Doprava na Dalešické přehradě patří už neodmyslitelně k turistickému ruchu Horácka, ale také k vodnímu dílu Dalešice propojenému s dukovanskou elektrárnou. Všechny subjekty stály u počátku provozování lodní dopravy právě před deseti lety. Proto si vybrala duchovní matka tohoto projektu, Hanka Žáková, předsedkyně mikroregionu Horácko a starostka Koněšína, prostory Infocentra elektrárny k zahájení oslav desetiletého provozu lodní dopravy.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany