Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Dana Drábová přednášela a besedovala se studenty v Brně

Dana Drábová přednášela a besedovala se studenty v Brně

"Příběh uranu",  tak se  jmenovala přednáška předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost, kterou 9. března přednášela studentům brněnských středních škol a VÚT.

K desetiletému výročí přináší lodní doprava na Dalešické přehradě řadů akcí a překvapení pro turisty i školní výlety

K desetiletému výročí přináší lodní doprava na Dalešické přehradě řadů akcí a překvapení pro turisty i školní výlety

Dukovany 9.3.2017 -  Doprava na Dalešické přehradě patří už neodmyslitelně k turistickému ruchu Horácka, ale také k vodnímu dílu Dalešice propojenému s dukovanskou elektrárnou. Všechny subjekty stály u počátku provozování lodní dopravy právě před deseti lety. Proto si vybrala duchovní matka tohoto projektu, Hanka Žáková, předsedkyně mikroregionu Horácko a starostka Koněšína, prostory Infocentra elektrárny k zahájení oslav desetiletého provozu lodní dopravy.

Brusel povolil Maďarsku rozšíření jaderné elektrárny Paks

Evropská komise povolila Maďarsku rozšíření jaderné elektrárny Paks o dva další reaktory. Dostavbu za deset miliard eur mají provést a z větší části financovat Rusové.

Fantom Dukovan přistižen při činu

Fantom Dukovan přistižen při činu

Doposud nezastižitelného viníka poničeného oplocení v důsledku padlých stromů kolem záchytné nádrže Jaderné elektrárny Dukovany se podařilo po dlouhé době přistihnout přímo při okusování kmene stromů. Jednoho ze zde žijících bobrů, odhalila obsluha čerpací stanice ještě za tmy v brzkých ranních hodinách.

Video ke shlédnutí je zde.

 

III. blok JE Pakš v Maďarsku bude v provozu o 20 let déle

Maďarský regulační úřad OAH schválil 20leté prodloužení provozu III. bloku jaderné elektrárny Paks, který je v provozu od roku 1986. Podobný proces probíhá i v Česku: zpracovává se dokumentace pro prodloužení provozu II. bloku JE Dukovany, který má stejný typ reaktoru jako JE Paks.

Studijní obor ENERGETIKA je v rámci ČR unikátní

Studijní obor ENERGETIKA je v rámci ČR unikátní

Střední průmyslová škola v Třebíči nabízí zájemcům o technické vzdělávání unikátní obor ENERGETIKA. Na rozdíl od ostatních specializovaných oborů nabízí Energetika praktickou kombinaci studia elektro a strojírenských předmětů dohromady.

Energie ze všech úhlů pohledu

Už jste se někdy zamýšleli nad tím, jaké zdroje energie využívali lidé před 2000 lety? Jak velký pokrok ve využití, ale i spotřebě energie odstartovala průmyslová revoluce? Jaké budou zdroje energie za 100 let?

Beneš navrhuje rozdělit ČEZ

Šéf největší polostátní firmy Daniel Beneš poprvé otevřel možnost rozdělení ČEZ.
Politici se návrhu nebrání, ministr průmyslu ho přímo vítá.

Dukovanská elektrárna přijme během pěti let 170 pracovníků

Jaderná elektrárna Dukovany přijme v nadcházejících pěti letech 170 pracovníků, část z nich nahradí lidi odcházející do důchodu. Elektrárna letos také přijímá pracovníky na kontrolu a údržbu zařízení, řekl ČTK její mluvčí Jiří Bezděk. Dukovany jsou v provozu tři desetiletí. V samotné elektrárně pracovalo k letošnímu 1. lednu 756 lidí, minulý rok jejich počet stoupl o 50.

Lávová pole, písečné pouště, sopky i ledovce v JE Dukovany

Lávová pole, písečné pouště, sopky i ledovce v JE Dukovany

Od počátku února do konce března bude v elektrárně instalovaná nová výstava fotografií Islandu.  Autor fotografií z Islandu, cestovatel Jan Sucharda, si připravil kromě výstavy také povídání o téměř zapomenutých koutech ostrova, kam noha turisty běžně nevkročí. Interaktivní přednáška se uskuteční v kinosále Infocentra JE Dukovany ve čtvrtek 2. února 2017 od 15.00 hod.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany