Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Tříkrálová koleda v elektrárně Dukovany

Tříkrálová koleda v elektrárně Dukovany

Dva dny před svým svátkem v kalendáři ve středu 4. ledna 2017 přišli tradičně koledovat tři králové do elektrárny Dukovany. Pláště tří králů oblékli ředitel Charity Třebíč Petr Jašek a jeho kolegové, sociální pracovníci ze stacionářů v Třebíči. Kromě štědrých příspěvků od zaměstnanců dostali také chutný řízek v dukovanské závodní jídelně.

Nové rekordy v návštěvnosti elektráren. Své zástupce měla i říše zvířat.

Nové rekordy v návštěvnosti elektráren. Své zástupce měla i říše zvířat.

V Infocentrech Skupiny ČEZ na Dukovansku obsloužili v roce 2016 rekordních 41.859 návštěvníků. Vzdělávací prohlídky Infocentra nebo speciální prohlídky areálu přivedly do Jaderné elektrárny Dukovany nebývale vysoký počet domácích i zahraničních návštěvníků. S počtem 30.331 osob je to nejvyšší návštěvnost od roku 2001. Pozornosti návštěvníků se těšila také Přečerpávací vodní elektrárna Dalešice, kterou navštívilo 11.528 zájemců a společně s dukovanským Infocentrem tak překonaly dlouholeté rekordy v návštěvnosti. Obě Infocentra jsou držiteli certifikátu Českého systému kvality služeb.

I Maďaři výrazně prodlužují životnost starých jaderných elektráren

Maďarský jaderný dohled ve spolupráci s odborníky s okolních zemí a Mezinárodní agentury pro atomovou energii schválil prodloužení provozu třetího bloku elektrárny Paks o dalších 20 let. Ta leží asi sto kilometrů jižně od Budapeště na břehu Dunaje a pracují v ní čtyři reaktory stejné řady jako v českých Dukovanech, tedy VVER-440 (číslo označuje původní elektrický výkon 440 MW).

Jaderné elektrárny kvůli odstávkám vyráběly méně, ČEZ na tom tratí

Praha 2. ledna (ČTK) - Obě české jaderné elektrárny, Temelín a Dukovany, loni dodaly do sítě méně elektřiny než v roce 2015. Loňská výroba v Dukovanech byla dokonce nejnižší za 28 let. Příčinou byly dlouhé odstávky obou zdrojů.

Nová jaderná elektrána v Jaslovských Bohunicích půjde zřejmě k ledu. Zatím

Nový projekt jaderného zdroje v Jaslovských Bohunicích půjde na jistý čas k „ledu“. Slovenská média citovala vyjádření Petra Žiga, ministra hospodářství, který uvedl, že při současných cenách elektřiny na trzích se projekt nové jaderné elektrárny momentálně nevyplatí.

Černý: Obnovme Rakousko-Uhersko, ale bez Rakouska

Černý: Obnovme Rakousko-Uhersko, ale bez Rakouska

VALEČ – O budoucnosti dukovanské jaderné elektrárny se hovořilo v úterý 29. listopadu v Hotelu Zámek ve Valči na pravidelném semináři Občanské bezpečnostní komise při JE Dukovany.

Napsaly: Horácké noviny | 9.12.2016 | Rubrika: Servis/Publicistika |  Strana: 9 | Autor: (ap) | Téma: JE Dukovany

Víte, že?

... Výzkumný reaktor LR 0 je v provozu od roku 1982?

Víte, že?

... První reaktor byl spuštěn 2.12.1942?

Vánoční víkend se skřítky Enery v Infocentru elektrárny Dukovany

Vánoční víkend se skřítky Enery v Infocentru elektrárny Dukovany

Třetí adventní víkend 10. - 11. prosince bude opět patřit rodinám s dětmi a jejich vánočnímu tvoření. Při speciálních tematických prohlídkách Infocentra nebude chybět Ježíškova pošta, povídání o vánočních zvycích a malí návštěvníci si od skřítků Enerů odnesou „energetický jádrový“ dáreček.

S Danou Drábovou tentokrát o stupiditě

S Danou Drábovou tentokrát o stupiditě

VALEČ (ap) – Semináře Občanské bezpečnostní komise při Jaderné elektrárně Dukovany se v úterý 29. listopadu ve Valči zúčastnila i předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová, která loni přispěla do sborníku „Povaha změny“ nesoucího podtitul Bezpečnost, rizika a stav dnešní civilizace. Po velkém úspěchu této knihy vyšel nyní další sborník textů dvaadvaceti autorů, nazvaný „Na rozhraní“ s podtitulem Krize a proměny současného světa.

Napsaly:  Horácké noviny | 2.12.2016 | Rubrika: Publicistika |  Strana: 3 | Autor: Arnošt Pacola | Téma: JE Dukovany

 

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany