Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Dukovany nabízí virtuální prohlídky s výkladem průvodkyň infocentra.

Dukovany nabízí virtuální prohlídky s výkladem průvodkyň infocentra.

Elektrárny Skupiny ČEZ se znovu otevírají školám. Prohlédnout si vodní turbínu, rozhlédnout se z vršku větrné elektrárny, to vše je možné.

ČEZ uzavřel partnerství s Rolls-Royce. Společně budou pracovat na rozvoji malých modulárních reaktorů.

Společnosti ČEZ a britská Rolls-Royce podepsaly dohodu o porozumění (Memorandum of Understanding) v oblasti malých modulárních reaktorů. Podobné dohody už česká energetická firma uzavřela i se společnostmi NuScale a GE Hitachi. Firmy budou sdílet technické poznatky a detailně posoudí možnost uplatnění těchto jaderných zařízení v České republice. Rolls-Royce patří ve vývoji malých modulárních reaktorů mezi světové lídry. Rovněž ČEZ se malým modulárním reaktorům řadu let intenzivně věnuje, a to především prostřednictvím své dceřiné firmy ÚJV Řež.

Domácí učení si děti mohou zpestřit soutěžemi a zábavou na vzdělávacím webu Svět energie

Domácí učení si děti mohou zpestřit soutěžemi a zábavou na vzdělávacím webu Svět energie

Hned tři tematické soutěže nabízí dětem i dospělým vzdělávací portál Svět energie pro zpestření současné situace. Zatímco předškoláci se vyřádí výtvarně, žáci základních a středních škol i široká veřejnost mohou změřit síly ve znalostním kvízu nebo při hře na dispečera energetické soustavy. Nálož zábavy připravil web u příležitosti svých čtvrtých narozenin. Současně prošel výraznou grafickou a obsahovou úpravou.

ČEZ je Zaměstnavatelem roku 2020

Hned dvě medaile z celostátního kola soutěže Sodexo Zaměstnavatel roku putují letos do Skupiny ČEZ: stříbrnou v kategorii firem do 5000 zaměstnanců se může pyšnit ČEZ Distribuce, v souboji velkých firem zase získala zlatou medaili mateřská společnost ČEZ.  

Online seminář nejen pro studenty

Online seminář nejen pro studenty

O novém jaderném zdroji, použitém palivu i o jaderném vzdělávání. 

Energetické Třebíčsko už několik let pořádá semináře pro studenty v regionu zaměřené na aktuální otázky týkající se jaderné energetiky. Koronavirová situace bohužel znemožnila upořádat setkání přímo ve škole, proto se organizátoři rozhodli, že pro studenty přednášky natočí. Pro větší motivaci připravili soutěžní kvíz a také odměny. Online seminář uspořádalo Energetické Třebíčska ve spolupráci s Jadernou elektrárnou Dukovany.

20. výročí provozu JE Temelín

20. výročí provozu JE Temelín

Přesně dvacet let uplynulo v neděli 11. října od startu reaktoru prvního bloku Jaderné elektrárny Temelín. Štěpná reakce v něm proběhla 11. října 2000 v 6:19 hodin. Jeden z nejvýznamnějších českých investičních projektů tak operátoři začali uvádět do provozu. Dalším milníkem letošního roku je potom 21. prosinec, kdy Temelín poprvé dodal první bezemisní elektřinu.

Zpravodaj JAVYS, a. s. - 3/2020

Zpravodaj JAVYS, a. s. - 3/2020

Črvrtletník U nás - slovenské společnosti JAVYS, a.s. (Jadrová a vyraďovacia spoločnost´) - č. 3/2020

ČEZ Experience - program pro vysokoškolské studenty

ČEZ Experience - program pro vysokoškolské studenty

Příběh Terezy Stuchlíkové z Horních Dubňan, která se před dvěma lety zapojila do programu Skupiny ČEZ pro vysokoškoláky pod názvem ČEZ Experience.

Jedná se o bezplatnou praxi VŠ studentů v provozech naší firmy, kde studenti pracují na konkrétním zadaném úkolu a zároveň získávají praxi v oblasti, kterou studují. 

Úspěšnou stážistkou v JE Dukovany se stala právě i Tereza Stuchlíková, která coby studentka 2.roč. VUT v Brně nastoupila v roce 2018 na provoz JE Dukovany. Po stáži ČEZ Experience dostala nabídku pokračovat na částečný úvazek. A na konci 4. ročníku VŠ již konkrétní pracovní nabídku, kterou přijala. Od 1.9.2020 pracuje v JE Dukovany jako business analytik v IT útvaru a je ráda, že jí stáž ČEZ Experience zprostředkovala zajímavou práci v elektrárně, kde si přála pracovat.  

Autokino k 35. výročí provozu Dukovan zakončilo sezónní provoz obří projekcí na chladicí věž

Autokino k 35. výročí provozu Dukovan zakončilo sezónní provoz obří projekcí na chladicí věž

Jedinečný zážitek z jedné z největších filmových projekcí v Evropě a pravděpodobně i na světě si nenechalo ujít přes tisíc šest set diváků.  Filmy promítané na jednu z osmi chladicích věží Jaderné elektrárny Dukovany pomocí speciální techniky byly vidět ze vzdálenosti několika kilometrů. V rámci 35. výročí od zahájení provozu elektrárny probíhala projekce po dobu necelých čtyř měsíců, během kterých energetici odpromítali 30 domácích i zahraničních filmů. Za čtyři měsíce si cestu na parkoviště elektrárny s kapacitou několika stovek parkovacích míst našlo přes deset tisíc diváků. Poslední prázdninový víkend se stal derniérou letošních filmových projekcí unikátního autokina pod chladicími věžemi Jaderné elektrárny Dukovany.

Obor Energetika má další studenty

Obor Energetika má další studenty

Novou partu energetiků přivítali 1. září na třebíčské průmyslové škole. Žáky pozdravilo nejen vedení školy, ale také zástupci Kraje Vysočina a Skupiny ČEZ. Již tradičně dostalo všech 30 nových žáků notebook a parádní batoh. Zájem o obor Energetika stále stoupá. Letos se přihlásilo 77 zájemců ze širokého okolí, nejdále z Pelhřimova. Mezi 30ti novými studenty je i jedna "statečná" dívka.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany