Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Energetici v Dukovanech snižují dopravní zátěž i emise CO2

Lidé cestující za prací do Jaderné elektrárny Dukovany ušetřili jen v loňském roce 327 tisíc kilometrů jízdy autem, díky kterým nebylo do ovzduší vypuštěno 50102 kilogramů emisí CO2. Díky řešení, které funguje ve světových metropolích, nepřijíždí pracovníci každý svým autem, ale při cestě do práce si navzájem vycházejí vstříc a nabízejí možnost svezení. Vedle dobrého pocitu tak získávají pružnější i rychlejší dopravu do práce a také snižují náklady na dopravu. Odměnou je jim navíc jistota pohodlného parkování.

WIN Czech - webinář karcinom prsu - prevence a léčba

WIN Czech - webinář karcinom prsu - prevence a léčba

Ženy v jádře uspořádaly letošní první webinář, který navazoval na předchozí úspěšná edukativní on-line setkání.  Radioterapeutka z FN Motol Alžběta Nýdlová předávala zkušenosti s prevencí a léčbou karcinomu prsu.

Dukovany a Temelín minimalizují plastový odpad

Dukovany a Temelín minimalizují plastový odpad

Chránit se proti nemoci covid-19 a přitom se chovat šetrně k životnímu prostředí. Takové opatření nově přijal ČEZ na obou jaderných elektrárnách. V Dukovanech a Temelíně od dnešního dne místo plastových obalů používají recyklovatelné krabičky na více použití. Jen v Dukovanech tak ročně ušetří plasty o objemu třicet tisíc litrů.

Pozvánka na další webinář sdružení žen v jádře

Pozvánka na další webinář sdružení žen v jádře

Ženy v jádře - sdružení WIN Czech srdečně zve na další webinář k důležitým tématům spojeným s využíváním záření v medicíně, tentorkát věnovaný prevenci a léčbě karcinomu prsu.

Přednášku povede MUDr. Alžběta Nýdlová z Fakultní nemocnice Motol v Praze.

Odkaz pro připojení najdete na webových stránkách sdruženíWebinář WIN "Karcinom prsu - prevence a léčba" 19. 1.2022 :: Win-czech (webnode.cz) nebo také přímo zde: https://tinyurl.com/y2o8vxhk (platforma MS Teams)

Kdy: středa 19. 1.2022 od 18.00 hod.

Očkování proti covid-19 probíhá i v JE Dukovany

Očkování proti covid-19 probíhá i v JE Dukovany

ČEZ nabízí očkování přímo na pracovišti zaměstnancům Dukovan už od konce září. Očkování pracovníků je dobrovolné a jejich zájem o posilující třetí dávku od prosince prudce roste. Přímo v Jaderné elektrárně Dukovany  má od včerejšího dne posilující dávku už více jak 530 zaměstnanců a na další lednové termíny je už nyní přihlášeno dalších 500 zájemců. Hlavním cílem ČEZ je ještě více posílit míru proočkovanosti zaměstnanců elektráren proti nadcházející vlně nemoci.

V obou jaderných elektrárnách stále platí řada ochranných preventivních opatření. Vedle povinnosti nošení ochrany dýchacích cest energetici už déle než rok, přímo v elektrárně provozují testovací centrum. V rámci prevence proti variantě omikron se elektrárna aktuálně připravuje na významné navýšení testování zaměstnanců v souladu s platným nařízením až na několik tisíc testovaných osob týdně a u profesí, které to umožňují, znovu zavádí výkon práce z domova.

Současná energetická krize vede Čechy k větší podpoře jádra

Současná energetická krize vede Čechy k větší podpoře jádra

Podpora jaderné energetiky v Česku vzrostla za půl roku o šest procent. Její rozvoj nyní podporují dvě třetiny obyvatel. Vyplývá to z nezávislého reprezentativního průzkumu agentury IBRS, který uskutečnila na přelomu listopadu a prosince. Růst podpory podle ní souvisí se zájmem o dostatek energie, soběstačnosti a ekologické výroby. To vyvolala současná energetická krize nejen v Evropě spojená s dramatickým růstem cen a pádem řady obchodníků s elektřinou.

Obyvatelé regionu Dukovan dostanou originální stolní kalendář s námětem přírody v okolí elektrárny

Obyvatelé regionu Dukovan dostanou originální stolní kalendář s námětem přírody v okolí elektrárny

Více než 40 tisíc netradičních kalendářů zamíří během listopadu mezi obyvatele ve dvaceti kilometrovém pásmu v okolí Jaderné elektrárny Dukovany. Stolní kalendář na další dva roky 2022-2023 doplňují fotografie krajiny z okolí dukovanské elektrárny. Vedle svátků nebo významných výročí zde lidé najdou informace o tom, jak se chovat v případě velmi málo pravděpodobné mimořádné události. Kalendáře v následujících týdnech obdrží také obyvatelé druhé české jaderné elektrárny Temelín, které zdobí fotografie přírody z místních okolních obcí.

Víte jak funguje jaderná, vodní nebo třeba fotovoltaická elektrárna?

Víte jak funguje jaderná, vodní nebo třeba fotovoltaická elektrárna?

Zajímavá krátka videa o principu výroby jsou veřejně dostupná ke stažení na Média ke stažení - Stahuj zdarma - Svět energie.cz (svetenergie.cz)

Vytiskněte si vlastní jaderný reaktor!

Vytiskněte si vlastní jaderný reaktor!

Jak se pohyb větru přenáší z listů větrné elektrárny na turbínu, co se skrývá uvnitř jaderného reaktoru, nebo jak se chová pára v parogenerátoru. Nové stavebnice energetických zařízení z 3D tiskárny přinášejí tajemství výroby elektřiny přímo do domácností i školních tříd. Data pro tisk jsou zdarma k dispozici pro celkem šest věrných modelů různé obtížnosti, ty nejpropracovanější mají i otočné díly. Skupina ČEZ unikátní stavebnice představila u příležitosti nového školního roku na svém vzdělávacím portále www.svetenergie.cz.

Letní kino a autokino pod chladicím věžemi Dukovan 2021

Letní kino a autokino pod chladicím věžemi Dukovan 2021

Na všechny srpnové víkendy (pátky a soboty večer) zve Jaderná elektrárny Dukovany do letního kina a autokina, které je situované pod dominantu elektroárny, její  chladicí věže.

Progarm níže nebo na www.cez.cz/dukovany

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany