Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Dostálová: Velké stavební investice státu urychlí zvláštní úřad

Praha 5. března (ČTK) - Nový zvláštní úřad s týmem odborníků urychlí velké stavební investice státu typu dálnic nebo energetické infrastruktury. Počítá s tím připravovaný stavební zákon, uvedla na briefingu po dnešním jednání s největšími státními investory ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO).

ČEZ kvůli koronaviru uzavřel infocentra

Praha 3. března (ČTK) - Energetická skupina ČEZ uzavřela kvůli šíření nákazy novým koronavirem informační centra ve svých elektrárnách, do odvolání platí také zákaz veškerých exkurzí a všech zbytných návštěv do všech objektů společností skupiny. Firma ČEZ o tom informovala ČTK.

Současné počasí Dukovanům svědčí

Současné počasí Dukovanům svědčí

Výroba elektřiny v Jaderné elektrárně Dukovany dosahuje v těchto dnech díky počasí maximální účinnosti. Důvodem jsou optimální klimatické podmínky, které pro jadernou elektrárnu nastávají vždy na jaře a na podzim. Díky nim udržují operátoři optimální teplotu chladicího okruhu při minimální spotřebě energie.

Zpravodaj JAVYS, a.s. - 4/2019

Zpravodaj JAVYS, a.s. - 4/2019

Črvrtletník U nás - slovenské společnosti JAVYS, a.s. (Jadrová a vyraďovacia spoločnost´) - č. 4/2019

Příprava hlubinného úložiště jaderného odpadu pokračuje

Příprava hlubinného úložiště jaderného odpadu v Česku bude od letoška do roku 2022 stát 1,7 miliardy korun. Vyplývá to z plánu činnosti Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) na další tři roky.

ČEZ číslo týdne: 20 miliard korun investovaných v Dukovanech

ČEZ číslo týdne: 20 miliard korun investovaných v Dukovanech

Kontejnery pro skladování použitého paliva

Kontejnery pro skladování použitého paliva

Až 60 let se může skladovat použité palivo z jaderných elektráren v nových kontejnerech, jejichž výrobu zahájila plzeňská společnost ŠKODA JS.

Dana Drábová mezi žáky Kraje Vysočina

Dana Drábová mezi žáky Kraje Vysočina

„Můj osobní názor je, že Černobyl nebyl havárií jadernou, ale politickou,“ řekla při přednášce studentům středních škol a gymnázií předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezppečnost.

Infocentra a elektrárny ČEZ přilákaly loni rekordních 244 tisíc fanoušků energetiky. Největší zájem byl o bezemisní zdroje.

Infocentra a elektrárny ČEZ přilákaly loni rekordních 244 tisíc fanoušků energetiky. Největší zájem byl o bezemisní zdroje.

Čtvrtmilionová meta zůstala zatím těsně nepokořená, i tak energetické lokality pod vlajkou ČEZ pokračují v každoročním posouvání návštěvnosti směrem vzhůru. Loni do Infocenter a provozů po celé ČR dorazilo 244 365 tisíc návštěvníků, což je meziročně o 9 111 lidí více. Masivní poptávce příznivců industriální turistiky opět čelila trojice bezemisních zdrojů – přečerpávací vodní elektrárna na Dlouhých stráních a jaderné elektrárny Dukovany a Temelín. Návštěvnost ale roste plošně i jinde. Také na letošní rok připravila infocentra řadu novinek, od kterých si slibuje další nárůst zájmu veřejnosti.

Příprava hlubinného úložiště má do roku 2022 stát 1,7 miliardy Kč

Praha 5. ledna (ČTK) - Příprava hlubinného úložiště jaderného odpadu v Česku bude od letoška do roku 2022 stát 1,7 miliardy korun. Částka zahrnuje průzkumné práce, výzkum i příspěvky obcím v lokalitách. Vyplývá to z plánu činnosti Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) na další tři roky, který v pondělí bude schvalovat vláda. Postup státu při hledání úložiště dlouhodobě kritizuje Platforma proti hlubinnému úložišti, jež sdružuje 32 obcí a měst a 15 spolků, které postup státu při hledání úložiště dlouhodobě kritizují.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany