Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

1,6 % meziroční nárůst spotřeby elektrické energie v Česku

1,6 % meziroční nárůst spotřeby elektrické energie v Česku

Spotřeba elektřiny se odvíjí mimo jiné od hospodářského vývoje, její nárůst by tak potvrzoval oživení ekonomiky. To však ukáží až následující měsíce. Ve skutečnosti spotřeba během prvních šesti měsíců letošního roku klesla meziročně o 1,1 % na 29,75 TWh, což ale ovlivnila hlavně extrémně teplá zima, uvádí odhady Skupiny ČEZ. Při nezapočítání teplé zimy by tak celková spotřeba elektřiny dosáhla 30,18 TWh.

TV Nova snídala v elektrárně

TV Nova snídala v elektrárně

 V pátek 15. 8. probíhalo v areálu Jaderné elektrárny Dukovany natáčení pořadu Snídaně s Novou.

 

Hospodářské výsledky Skupiny ČEZ v prvním pololetí 2014

V prvním pololetí 2014 vykázala Skupina ČEZ provozní výnosy 101,7 mld. Kč. Dosáhla provozního zisku před odpisy (EBITDA) 39,9 mld. Kč a čistého zisku 17,2 mld. Kč. Meziroční pokles výsledků odráží neustále se zhoršující podmínky podnikání v energetice, klesající velkoobchodní ceny elektřiny spolu s mimořádně teplou a suchou letošní zimou. Tyto vlivy se snaží Skupina ČEZ kompenzovat úsporami stálých nákladů i dodatečnými obchodními příležitostmi.

TV Nova bude snídat v elektrárně

TV Nova bude snídat v elektrárně

Pravidelná televizní relace Snídaně s Novou zavítá v pátek 15. srpna do první české jaderné elektrárny v Dukovanech. V tříhodinovém bloku můžete od 6:00 sledovat vstupy, rozhovory a zasvěcené komentáře.

V Hodoníně tikala bomba. Vyklubalo se z ní havarijní cvičení.

V Hodoníně tikala bomba. Vyklubalo se z ní havarijní cvičení.

Na mimořádné havarijní situace se připravuje personál nejen v provozech s jaderným zařízením, podobné scénáře cvičí i v teplárenství.

120 vteřin stačí ...

120 vteřin stačí ...

120 vteřin stačí nejdůležitějším vodním elektrárnám v Česku k tomu, aby najely do provozu.

Z vodních elektráren ČEZ na takzvané Vltavské kaskádě mají tuto schopnost Orlík, Slapy i Lipno, které jsou řízeny z centrálního dispečinku ve Štěchovicích. Díky své pohotovosti přispívají vodní elektrárny ke stabilitě elektrárenské soustavy, neboť dokážou okamžitě pokrýt výpadky jiných elektráren a vybalancovat výkyvy výroby elektřiny z větrných a solárních zdrojů, více závislých na povětrnostních podmínkách.

 

Jak se tančí s přístroji v kontrolovaném pásmu aneb studentky chemie na praxi v Jaderné elektrárně Dukovany

Jak se tančí s přístroji v kontrolovaném pásmu aneb studentky chemie na praxi v Jaderné elektrárně Dukovany

Lucie Nedvědická z Jaroměřic nad Rokytnou a Barbora Kavalcová z Olbramovic se rozhodly čtrnáct dní v červenci strávit na praxi v Jaderné elektrárně Dukovany.

Více žen v jaderné energetice? V Británii hledají recept

Na britských ostrovech vzinkla pobočka celosvětové organizace Women in Nuclear (česky Ženy v jaderném průmyslu), která si klade za cíl zvýšit množství žen, pracujících v jaderných elektrárnách.

EU formálně přijala novou Směrnici o JB

8. července byla na jednání Rady EU oficiálně přijata Směrnice o jaderné bezpečnosti (doplňující Směrnici 2009/71/Euratom). Směrnice doplňuje požadavky, které jsou v platnosti již od roku 2009. Rozšiřuje rámec jaderné bezpečnosti v EU, poté co k tomuto kroku vyjádřili souhlas představitelé členských států nebo vlád po jaderné havárii na elektrárně Fukushima-Daiichi v roce 2011.

Jaderná elektrárna Dukovany a okolní příroda na fotografiích

Jaderná elektrárna Dukovany a okolní příroda na fotografiích

Návštěvníci i pracovníci Jaderné elektrárny Dukovany mají od začátku července možnost navštívit ve vestibulu hlavní vrátnice novou výstavu fotografií. Fotografie byly pořízeny v okolí elektrárny v rámci průzkumů, které souvisí s připravovanou výstavbou nového jaderného bloku.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany