Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Změna obchodního názvu společnosti ENVINET a.s. na NUVIA a.s.

Změna obchodního názvu společnosti ENVINET a.s. na NUVIA a.s.

S účinností od 1. 1. 2016 dochází ke změně obchodního názvu společnosti ENVINET a.s. na NUVIA a.s.

ČEZ bude rozvíjet obnovitelné zdroje v Německu s tamním správcem fondů Aquila Capital

Další krok v naplňování strategie rozvoje obnovitelných zdrojů přinese spolupráce s německou skupinou Aquila Capital, která se řadí mezi přední správce aktiv v obnovitelných zdrojích v Německu. Pro Skupinu ČEZ bude Aquila Capital vyhledávat možné investiční příležitosti do větrných farem. Objem investic se může v rámci této spolupráce pohybovat v řádu jednotek stovek milionů EUR v horizontu pěti let.

Mínus 20 procent na spotřebě elektřiny o svátcích

Mínus 20 procent na spotřebě elektřiny o svátcích

Celková spotřeba elektřiny v ČR dosahuje o Vánocích svého minima během dne na Boží hod. Aktuální spotřeba významně ovlivňuje spotovou cenu elektřiny na burze, během Vánoc tak nastávají okamžiky, kdy se silová elektřina obchoduje dokonce za záporné ceny, a elektrárny proto dle svých technických možností tlumí výrobu.

Info WIN - č. 12/2015

Info WIN - č. 12/2015

Vyšlo další číslo informačního letáku sdružení žen v jádře - Info WIN č. 12/2015.

17 elektráren virtuálně

17 elektráren virtuálně

Virtuální prohlídky umožňují lidem nahlédnout do zajímavých a běžně nepřístupných částí energetických zařízení. Nově mohou na webu Virtuální prohlídky ČEZ (hypertextový odkaz http://virtualniprohlidky.cez.cz/) navštívit černouhelnou Elektrárnu Dětmarovice, vodní elektrárnu Lipno, paroplynovou elektrárnu Počerady, malé vodní elektrárny Vydra a Čeňkova pila a nejnověji zpřístupněnou elektrárnu Mělník. Počet návštěvníků virtuálních prohlídek už překročil 95tisícovou hranici.

Fyzici představili novou metodu plazmové likvidace radioaktivních odpadů

Fyzici představili novou metodu plazmové likvidace radioaktivních odpadů

Jaderní fyzici z Princetnoských laboratoří fyziky plazmatu (PPPL) a Amerického ministerstva energetiky (US DoE) navrhli nový způsob zpracování jaderného odpadu, který využívá centrifugy na plazmové bázi. Tato metoda je založena na plazmové filtraci hmoty, která může doplnit stávající chemické postupy. Vědci si od této metody slibují nižší náklady na likvidaci radioaktivních odpadů spolu s menším množstvím vedlejších produktů při tomto procesu.

Obce s úložištěm jaderného odpadu si polepší, schválila vláda

Obce s úložištěm jaderného odpadu si polepší, schválila vláda

Praha 2. prosince (ČTK) - Obce, na jejichž katastrálním území se nachází úložiště radioaktivních odpadů, dostanou ročně o milion korun vyšší příspěvek než dosud. Počítá s tím nařízení, které dnes schválila vláda. Na tiskové konferenci po jednání vlády o tom informoval ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD).

Česko podpoří EK ve sporu o financování britské elektrárny

Česká republika podpoří Evropskou komisi (EK) ve sporu o financování britské jaderné elektrárny Hinkley Point. Vyplývá to z návrhu usnesení vlády, které by měli ve středu schválit čeští ministři. Materiál má ČTK k dispozici. S loňským rozhodnutím EK o státní podpoře pro výstavbu a provoz elektrárny nesouhlasí Rakousko. Země proto letos v červenci podala příslušnou žalobu k Soudnímu dvoru EU v Lucemburku. Podobný krok udělala i společnost Greenpeace Energy eG.

Vláda rozhodne, zda si polepší obce s úložištěm jaderného odpadu

Ministři ve středu rozhodnou, zda obce, na jejichž katastrálním území se nachází úložiště radioaktivních odpadů, dostanou ročně o milion korun vyšší příspěvek než dosud. Počítá s tím nařízení, které vláda projedná. Příspěvek pro obce od Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) dosud činil tři miliony korun za rok, nyní se má zvýšit na čtyři miliony Kč.

Info WIN - č. 9 a 10/2015

Info WIN - č. 9 a 10/2015

Vyšla další čísla informačního letáku sdružení žen v jádře - Info WIN č. 9 a 10/2015.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany