Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

2,5% nárůst spotřeby elektrické energie

2,5% nárůst spotřeby elektrické energie

Nárůst spotřeby elektrické energie potvrzuje oživení ekonomiky v Česku. Podle interních dat z distribučních území společnosti ČEZ Distribuce, která elektřinou zásobuje více než 3,5 milionu odběrných míst, rostla spotřeba ve všech segmentech. U velkoodběrtelů činil meziroční nárůst 2,3 procenta a u podnikatelů 1,6 procenta. V domácnostech stoupla spotřeba elektřiny dokonce o 3,2 procenta zejména díky chladnějšímu počasí ve srovnání s předchozím rokem.

Info WIN - č. 6/2015

Info WIN - č. 6/2015

Vyšlo další číslo informačního letáku sdružení žen v jádře - Info WIN č. 6/2015

@INFO - 7/2015 - ETE

@INFO - 7/2015 - ETE

Vyšlo další číslo elektronického zpravodaje Skupiny ČEZ pro region JE Temelín.

 

 

Letní vědomostní soutěž Jaderné elektrárny Dukovany

Letní vědomostní soutěž Jaderné elektrárny Dukovany

K výročí tří desítek let úspěšného, spolehlivého a bezpečného provozu Jaderné elektrárny Dukovany zahajujeme vědomostní letní soutěž. Pro třicet nejúspěšnějších soutěžících je připraveno 30 cen v podobě horského kola, chytrého mobilního telefonu, pobytového zájezdu nebo plavby lodí po Dalešické přehradě.

Info WIN - č. 5/2015

Info WIN - č. 5/2015

Vyšlo další číslo informačního letáku sdružení žen v jádře - Info WIN č. 5/2015.

 

 

30 000 pracovních míst

30 000 pracovních míst

Přímo v JE Dukovany pracuje 1150 lidí. Její provoz má pak nepřímý vliv na tvorbu dalších téměř 30 tisíc pracovních míst v regionu. Dukovany pokrývají s roční výrobou více než 15 miliard kWh elektřiny přibližně pětinu veškeré spotřeby v České republice, což odpovídá spotřebě všech českých domácností.

Přečerpávací elektrárny v prvním pololetí opět zlomily rekord

Přečerpávací elektrárny v prvním pololetí opět zlomily rekord

Trojice přečerpávacích vodních elektráren ČEZ, a. s., opět překonala svou produkcí v 1. pololetí roku rekordní zápis z loňska. V prvních šesti měsících totiž vyrobily elektrárny Dalešice, Dlouhé stráně a Štěchovice II celkem 664,3 milionů kWh elektřiny, což znamená 17% meziroční růst a pokrytí spotřeby půl milionu domácností. Podobně jako v posledních letech je příčinou mimo jiné i zvýšené využívání přečerpávacích zdrojů při stabilizaci energetické soustavy ČR, která je často zatěžována produkcí ze zahraničních i domácích obtížně predikovatelných obnovitelných zdrojů.

5 000 domácností - spotřeba pokrytá výrobou z větrných elektráren

5 000 domácností - spotřeba pokrytá výrobou z větrných elektráren

Skupina ČEZ provozuje již více než 5 let parky větrných elektráren v lokalitách Janov a Věžnice, které leží v Pardubickém kraji a na Vysočině. V každé z lokalit spolehlivě vyrábějí ekologickou elektřinu dva větrníky o celkové výšce přesahující 120 metrů, které umějí využívat větrného proudění od 3 do 25 metrů/vteřinu. Větrnou elektrárnu Janov je možné navštívit prostřednictvím virtuální prohlídky na adrese http://virtualniprohlidky.cez.cz/cez-janov.

Info WIN

Info WIN

Sduržení "žen v jádře" WIN Czech, tedy žen, které pracují v oblasti jaderné energetiky, pravidelné vydává informační leták se zajímavostmi právě z oblasti jádra.

Nyní vyšlo již 4. číslo letošního roku, najdete ho v připojeném souboru.

Filmy z dílny ČEZ

Filmy z dílny ČEZ

Letní filmový klub ČEZ nabízí „energetické“ prázdninové premiéry i zajímavé odměny.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany