Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Obce s úložištěm jaderného odpadu si mají finančně polepšit

Praha 24. ledna (ČTK) - Obce, na jejichž katastrálním území se nachází úložiště radioaktivních odpadů, si mají finančně polepšit. Počítá s tím návrh nařízení vlády, který ve středu projednají ministři. Příspěvek pro obce činí v současnosti čtyři miliony korun ročně. Podle předkládaného materiálu mají mít nově obce kromě toho nárok i na příspěvek 10.000 Kč za každý metr krychlový odpadu uloženého v daném roce.

Stavbu jaderných bloků Dukovan podporuje i nové vedení kraje

Jihlava 24. ledna (ČTK) - Stavbu jednoho až dvou nových jaderných bloků elektrárny Dukovany ((EDU) podporuje i nové vedení Kraje Vysočina.

Zeman je pro nový jaderný zdroj, uvedla po jednání s ním Škoda JS

Plzeň 24. ledna (ČTK) - Prezident Miloš Zeman by uvítal, aby se co nejrychleji rozhodlo o výstavbě nových energetických kapacit v českých jaderných elektrárnách a aby se na ní co nejvíc podílely české firmy.

@INFO JE Temelín - leden 2017

@INFO JE Temelín - leden 2017

Vyšlo lednové číslo elektronického zpravodaje Skupiny ČEZ pro region JE Temelín.

Jaderný výbor se zatím neshodl na formě financování nového bloku

Praha 19. ledna (ČTK) - Vládní výbor pro jadernou energetiku se zatím neshodl na formě financování nového jaderného bloku v Česku. Na tiskové konferenci po dnešním jednání výboru to řekl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD). Výbor se ale podle Mládka shodl, že je třeba urychlit povolovací řízení, aby nový blok mohl nahradit odstavené bloky do roku 2037. Jednoznačná přednost při stavbě bloků v Česku je podle něj dávána Jaderné elektrárně Dukovany. Ta by tak při stavbě nového bloku měla dostat přednost před druhou tuzemskou jadernou elektrárnou v Temelíně.

Přísnější režim. Ke vstupu na reaktorový sál a další citlivá místa bude nutná bezpečnostní prověrka

Přísnější režim. Ke vstupu na reaktorový sál a další citlivá místa bude nutná bezpečnostní prověrka

Dukovany – Jaderná elektrárna Dukovany bude muset zpřísnit režim a zavést opatření proti případným záškodníkům. Určuje jí to Atomový zákon platný od 1. ledna tohoto roku. Zákon nově definuje takzvaně životně důležité prostory, do kterých budou moci samostatně vstupovat pouze osoby s bezpečnostní prověrkou.

Obce v Pošumaví: Kvůli úložišti je obrovská rozvojová nejistota

Chanovice (Klatovsko) 17. ledna (ČTK) - Obce v Pošumaví, které stát už před 15 lety vytipoval jako jednu ze sedmi možných lokalit pro úložiště jaderného odpadu, pociťují dlouhodobě snížený zájem o bydlení i investice v místě.

Multi-D: Výstavba jaderné elektrárny moderně a včas

Mistr na stavbě nového bloku jaderné elektrárny přijde ráno do práce s tabletem ke speciálnímu terminálu a stáhne si zadání na tento den. V tabletu má trojrozměrnou vizualizaci objektu, na němž pracuje, a přesný seznam úkolů, které musí tento den splnit. V průběhu práce zaznamenává do tabletu odpovídající změny a na konci dne informace přenese do společné databáze. ......

Víte, že?... Zwentendorf není jediný?

Víte, že?... Zwentendorf není jediný?

Rakouská, dokončená, ale nikdy nezprovozněná jaderná elektrárna Zwentendorf nedaleko Vídně (Zwentendorf an der Donau Dolní Rakousko), zhruba 60 km severozápadně od Vídně), není jediný jaderný projekt na světě, kdy nebyla hotová elektrárna spuštěna. Podobný osud  potkal i Filipínskou jadernou elektrárnu Bataan. 

Vodní elektrárny ČEZ zvýšily meziročně výrobu o 4 %

Vodní elektrárny ČEZ zvýšily meziročně výrobu o 4 %

Praha, 12. ledna 2016 – Více než 2 miliardy kWh elektřiny vyrobily v roce 2016 vodní elektrárny ČEZ, a. s. Jde o téměř 4% meziroční nárůst. Největší podíl na celkové produkci měla opět trojice přečerpávacích elektráren – Dlouhé stráně I, Dalešice a Štěchovice II.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany