Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Výstava Ten druhý život

Výstava Ten druhý život

Ve dnech 4. - 17. 7.2016 se Infocentrum JE Dukovany stane jedním z míst, kde bude možné zhlédnout výstavu fotografií Ten druhý život.

Cílem výstavy je přiblížit návštěvníkům činnost novodobých válečných veteránů a Armády ČR na misích a zejména prostředí, v němž na těchto misích působí. Výstava se zaměřuje na mise v Kosovu, Afghánistánu, Iráku a Mali, neboť jde o aktuální zahraniční zapojení Armády ČR. Výstava bude ukončena slavnostní dražbou vybraných fotografií, jejíž výtěžek bude určen na vybudování a podporu činnosti nového komunitního centra pro válečné veterány a jejich rodinné příslušníky v Brně. Fotografie z vojenských misí poskytli Lenka Klicperová, Jarmila Štuková, Jana Zechmeisterová, Daniel Hlaváč, Miroslav Lopatář, Vojenský historický ústav a Ministerstvo obrany.

Startuje letní soutěž „Putujte s EPPkou po Infocentrech Skupiny ČEZ“. Hlavní cenou horské kolo Author.

Startuje letní soutěž „Putujte s EPPkou po Infocentrech Skupiny ČEZ“. Hlavní cenou horské kolo Author.

Cílem soutěže je navštívit co nejvíce infocenter ČEZ a nasbírat u každého z nich prostřednictvím aplikace EPP – Pomáhej pohybem minimálně 20 bodů. Kolo a další hodnotné ceny si odnese soutěžící, který objede všech 10 infocenter jako první, nebo jich objede nejvíc.

22 procent absolventů českých vysokých škol loni vystudovalo technické obory

22 procent absolventů českých vysokých škol loni vystudovalo technické obory

Prvňáci z hrotovické školy si přišli pro vysvědčení do Infocentra dukovanské elektrárny

Prvňáci z hrotovické školy si přišli pro vysvědčení do Infocentra dukovanské elektrárny

Tří desítky žáčků prvních tříd Základní školy Hrotovice dnes vyměnily školní lavice za sedátka Infocentra elektrárny Dukovany. Na poslední den jejich školní docházky pro ně připravila elektrárna exkluzivní prohlídku svých prostor, setkání s ředitelem i sladkou odměnu.

Změna vlastníka fy OT Energy Services

Změna vlastníka fy OT Energy Services

3. června 2016 došlo ke změně vlastníka společnosti OT Energy Services. Novým 100% vlastníkem je společnost PI 1 a.s., Ovocný trh 572/11, Staré Město, 110 00 Praha 1.

Napouštění nádrže Dalešice s elektrárnou začalo před 40 lety

Napouštění nádrže Dalešice s elektrárnou začalo před 40 lety

Elektrárna Dalešice letos završí 38 let provozu. Ještě o dva roky dříve začalo napouštění nádrže, pod jejíž hrází funguje.

Dálkové monitorování

Dálkové monitorování

8. června 2016 uspořádala NUVIA a.s. (dříve ENVINET) ve vojenském prostoru ve Vyškově předváděcí a ukázkový den pro dálkové průzkumné monitorovací a vyhledávací prostředky nebezpečných látek, zejména radioaktivních.

Jak se nedostat do tmy. A když už, tak jak z ní ven?

Na případný blackout se připravují nejen energetici. Na těch však v první řadě záleží, jak dokážou rozsáhlý výpadek elektřiny zvládnout. O tom, jak se cvičí zvládnutí velkých poruch, jsme hovořili s Miroslavem Šulou, ředitelem sekce Dispečerského řízení společnosti ČEPS, a Miroslavem Vrbou, místopředsedou představenstva ČEPS.

Vývoj jaderného paliva pro Dukovany

Vývoj jaderného paliva se nezastavuje, podobně jako se neustále modernizují jaderné elektrárny a jejich komponenty. Do reaktorů se zaváží palivo, které je stále spolehlivější a navíc může pracovat až dvakrát déle. Cílem provozovatele jaderné elektrárny je pochopitelně vyrobit co nejvíce elektřiny a jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je vývoj jaderného paliva. Příkladem může být jaderná elektrárna Dukovany, která se mezi elektrárnami s reaktory VVER-440 těší významné pozici, protože se aktivně podílí na vývoji paliva. Ruská palivová společnost TVEL, která ji zásobuje palivem po celou dobu jejího provozu, do ní dodává své palivové novinky jako do první zahraniční elektrárny. Pochopitelně po důkladném otestování v ruských jaderných elektrárnách a schválení ruským regulačním úřadem Rostechnadzor.

Škoda JS vyvine, vyrobí a dodá kontejnery na vyhořelé palivo pro Dukovany

Společnost ŠKODA JS a.s. počátkem června 2016 podepsala se společností ČEZ, a.s, kontrakt na dodávku kontejnerů na vyhořelé palivo pro jadernou elektrárnu Dukovany.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany