Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Pohled do Japonska: Jaderná elektrárna Sendai

Pohled do Japonska: Jaderná elektrárna Sendai

Na přelomu července a srpna se Ing. Michal Ibehej z JE Dukovany zůčastnil mise WANO Peer Review na japonské elektrárně Sendai jako pozorovatel za oblast Provoz.

Info WIN - č. 10/2016

Info WIN - č. 10/2016

Vyšlo další číslo informačního letáku sdružení žen v jádře - Info WIN č. 10/2016.

@INFO JE Temelín - listopad 2016

@INFO JE Temelín - listopad 2016

Vyšlo listopadové číslo elektronického zpravodaje Skupiny ČEZ pro region JE Temelín.

Petice proti přehradě na Oslavě je ve Sněmovně. Stát se stavbou počítá

Celkem 24 262 platných podpisů na petičních arších má přesvědčit politiky na nejvyšší úrovni i státní úředníky, aby vyřadili lokalitu pracovně nazývanou Čučice ze seznamu míst, kde by mohla někdy v budoucnu stát přehrada. Jde o kaňonovité, přírodně cenné údolí řeky Oslavy. Stát s ní však stále počítá. Petice s názvem Zachraňme údolí Oslavy už je v Poslanecké sněmovně, má ji na stole petiční výbor.

Bez dotací by se nám žilo mnohem hůř

Pohled starostky obce v nejbližším okolí JE Dukovany na význam dotací pro obecní rozpočty. A to dotací z ČEZ, JE Dukovany, kraje, ministestva a dalších fondů.

Dny defektoskopie

Dny defektoskopie

Nejnovější způsoby diagnostiky stavu zařízení jsou důvodem opakovaných návštěv studentů vysokých škol technického zaměření v Jaderné elektrárně Dukovany, v rámci tzv. dnů defektoskopie. Právě zde se s nimi mohou seznámit při jejich užití v praxi, při zajištění pravidelné údržby zařízení elektrárny. Celkem přes 90 studentů z Brna, Ostravy a dalších škol již dostalo příležitost zblízka si prohlédnout technologie, které je mohou zaujmout a nasměrovat jejich další oblast studia. Stáže budou pokračovat i v průběhu listopadu.

Jaderní hasiči trénují na zemětřesení

Jaderní hasiči trénují na zemětřesení

Unikátním výcvikem procházejí v těchto měsících hasiči z obou českých jaderných elektráren Dukovany a Temelín. Učí se zajišťovat poškozené budovy a výkopy, případně vyprošťovat zavalené lidi. Hodit se jim to může nejen při zemětřeseních. Špičkově vybavené podnikové jednotky totiž zasahují i v širokém okolí jaderných elektráren. Dukovanští hasiči již několik let zasahují v přilehlých obcích u desítek případů ročně. Jedná se zejména o dopravní nehody, technické pomoci nebo požáry.

Hlubinné úložiště a hluboké úvahy o stavu společnosti

TŘEBÍČSKO - Trvalé úložiště radioaktivního odpadu a použitého jaderného paliva by bylo nejvhodnější postavit přímo v místě jaderné elektrárny - v Dukovanech, nebo v Temelíně. V televizním rozhovoru to uvedla předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) Dana Drábová.

Info WIN - č. 9/2016

Info WIN - č. 9/2016

Vyšlo další číslo informačního letáku sdružení žen v jádře - Info WIN č. 9/2016.

Robert Břešťan: Čínský reaktor v Dukovanech? Bylo by to dosti riskantní, obává se jaderný expert

Čínské sebevědomí ve vztahu k České republice výrazně roste. Až do té míry, že si čínská strana otevřeně řekla o to, aby zakázku na dostavbu jaderného bloku v Dukovanech získala právě čínská firma.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany