Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Obce založily společenství proti hlubinnému úložišti

Čtrnáct obcí a 11 spolků dotčených přípravou hlubinného úložiště vyhořelého jaderného paliva a dalších radioaktivních odpadů založily dobrovolné neziskové společenství.

ČEZ v Třebíči otevře nové call centrum a vytvoří 60 nových pracovních míst.

ČEZ v Třebíči otevře nové call centrum a vytvoří 60 nových pracovních míst.

Skupina ČEZ rozšiřuje počet svých call center. K Plzni, Zábřehu na Moravě a Kolíně od října přibude i Třebíč. ČEZ má na Třebíčsku desítky let významné postavení díky JE Dukovany, nyní bude z druhého největšího města na Vysočině obsluhovat zákazníky z celé České republiky.

S letním počasím skončila také mocná Letní univerzita v Dukovanech

S letním počasím skončila také mocná Letní univerzita v Dukovanech

První dva zářijové týdny se v Jaderné elektrárně Dukovany uskutečnil osmý ročník odborné stáže Letní univerzita. Číslo osm je podle numerologie považováno za nejmocnější ze všech čísel. Je to číslo ambicí, vůle. Nic z toho nechybělo všem účastníkům letní univerzity, kteří si dobrovolně zkrátili prázdniny a studium v tomto školním roce začali dříve. Nejvyšší míru těchto schopností a znalostí o elektrárně prokázal Jiří Palička z Bohumína, kterému osmička přinesla titul Krále Letní univerzity.

Lidi do Dukovan vybírají i psycholožky. Nacvičené odpovědi hned odhalí

Až šest hodin testují psycholožky uchazeče o zaměstnání v jaderné elektrárně. Mimo jiné zjišťují, jak se dokáží po dlouhodobé rutině vypořádat se stresovou záležitostí i zda jsou správně konzervativní. Náročné testy musí podstupovat všichni zaměstnanci i dodavatelé. A nevyhnou se jim ani cizinci.

O radioaktivním odpadu snad budeme mít lepší informace

převzato z Horáckých novin

Z temelínské chladicí věže vylétl poprvé v historii dron

Z temelínské chladicí věže vylétl poprvé v historii dron

Poprvé v historii se v přísně střeženém okolí reaktorů objevil dron. Legálně ho zde vypustili filmaři pořizující záběry jaderné technologie. Bezpilotní prostředek se podíval dokonce do útrob obří chladicí věže, v České republice a patrně i Evropě šlo o premiéru.

Palivová společnost TVEL slaví 20. výročí

V pondělí 12. září 2016 oslavila své 20. výročí ruská palivová společnost TVEL, která dodává palivo pro všechny české a slovenské jaderné reaktory. Společnost byla založena, aby sjednotila ruské závody na výrobu jaderného paliva a řídila spolupráci při vývoji nových typů paliva mezi jednotlivými podniky a výzkumnými ústavy.

Dukovany táhnou návštěvníky i po prázdninách

Dukovany táhnou návštěvníky i po prázdninách

Zájem o Jadernou elektrárnu Dukovany u veřejnosti stále roste, elektrárna tak patří k nejnavštěvovanějším místům regionu. Dokazuje to také návštěvnost z letního období, kdy do elektrárny zavítalo o téměř 1100 návštěvníků více než v loňském roce ve stejném období. Velkému zájmu se těší nejen srpnová akce 24 hodin otevřených dveří v JE Dukovany, ale také mimořádné noční exkurze, které probíhají v měsíci září. Elektrárna proto vypisuje další nové termíny.

Nový školní rok zahájili vysokoškoláci na stáži v Jaderné elektrárně Dukovany

Nový školní rok zahájili vysokoškoláci na stáži v Jaderné elektrárně Dukovany

Vedle žáků základních a středních škol začal v pondělí 5. září školní rok také pro 30 vysokoškolských studentů v rámci osmého ročníku Letní univerzity v Jaderné elektrárně Dukovany. Jedná se o studenty z celé České republiky, kteří nejlépe uspěli v náročných psychotestech zaměřených na speciální požadavky pro vstup a práci v jaderné elektrárně. Hned první den prošli řadou bezpečnostních školení.

Uzavírka hráze dalešické přehrady

Uzavírka hráze dalešické přehrady

Od 12.9. do 30.10 bude uzavřen průjezd přes hráz dalešické přehrady a to z důvodu prováděné rekonstrukce koruny hráze. Pro kvalitní provedení rekonstrukce a zajištění bezpečnosti pracovníků je třeba na tyto dny průjezd přes hráz uzavřít. Autobusové linky povedou objízdnou trasou přes Mohelno.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany