Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Rusko hostilo veletrh Atomexpo 2014. Dorazili delegáti z desítek zemí

Od 9. do 11. června se v Moskvě konalo setkání špiček světové jaderné energetiky. Během veletrhu bylo představeno mnoho technických novinek. Delegáti však také podepsali řadu smluv o dalším celosvětovém rozvoji jádra.

Dukovany ušetřily 281 mil. tun uhlí

Dukovany ušetřily 281 mil. tun uhlí

Brzy tomu bude třicet let, co byly Dukovany uvedeny do provozu. Od té doby prodělaly řadu nákladných modernizací, takže se dnes řadí mezi nejbezpečnější jaderné elektrárny na světě. Výkon čtyř dukovanských reaktorů byl modernizacemi navýšen na celkem 2 040 MW.

Spotřeba elektřiny v domácnostech loni vzrostla, mezi regiony jsou velké rozdíly

Spotřeba elektřiny v domácnostech loni vzrostla, mezi regiony jsou velké rozdíly

Nejnovější oficiální statistiky potvrzují, že spotřeba domácností v ČR mírně roste. Po letech, kdy její výši ovlivňovala především výměna standardních spotřebičů  za úspornější zařízení, se nyní projevuje vliv rostoucího počtu přístrojů, které byly dříve považovány za nadstandardní či luxusní. Jde například o myčky, sušičky, klimatizace, elektronické zabezpečovací systémy, bazénovou techniku, více televizorů v jedné domácnosti, počítače.  Mezi kraji v ČR jsou značné rozdíly, které ukazují, že podíl růstu spotřeby elektřiny je významnější spíše pro venkovský styl bydlení.

ČEZ odměňuje žáky se zájmem o fyziku

První kolo soutěže Vím proč, určené pro žáky základních a středních škol, skončilo sice již v březnu, výhercům ale ještě stále nadělujeme výhry. Nejvíc hlasů veřejnosti v kategorii ZŠ za pokus s názvem Coca-Cola dvakrát v akci získala Klára Mužíková ze Stříbra.

Maturitu v JE Dukovany v květnu složilo 35 žáků

Maturitu v JE Dukovany v květnu složilo 35 žáků

V prvním termínu Jaderné maturity, která proběhla v JE Dukovany ve dnech 21.5. až 23.5., se zúčastnilo 35 žáků z vybraných gymnázií. V průběhu tří dnů, po které Jaderná maturita trvala, absolvovali například přednášku o primárním a sekundárním okruhu, radiační ochraně, jaderných reaktorech nebo elektrické části jaderné elektrárny.

Český prezident podpořil ČEZ v Rumunsku

21. května: Hlavním tématem dnešní schůzky prezidenta Miloše Zemana s generálním ředitelem ČEZ Danielem Benešem, šéfem zahraniční divize ČEZ Tomášem Pleskačem a rumunským ministrem pro energetiku Răzvanem-Eugenem Nicolescu byly změny podnikatelského prostředí v energetice. Prezident se postavil za investice českých firem v Rumunsku, další jednání o způsobu přidělování zelených certifikátů pro větrnou farmu ČEZ Fantanele a Cogealac budou následovat.

Hudební návštěva v elektrárně

Hudební návštěva v elektrárně

Hudební umělci Lubomír Brabec a Jaroslav Svěcený přijeli v pátek 16. května koncertovat do Dolních Vilémovic v rámci festivalu Hudební slavnosti. Při té příležitosti si dopoledne prohlédli Jadernou elektrárnu Dukovany.

Víkendové prohlídky do JE Dukovany trvají do konce června

Víkendové prohlídky do JE Dukovany trvají do konce června

Zájem o prohlídky a exkurze v Jaderné elektrárně Dukovany víkend od víkendu roste. Příležitost prohlédnout si útroby elektrárny si nenechal ujít ani Cadieu Fabien, francouzský student, který studuje v ČR v rámci projektu Erasmus na VUT v Brně. Na exkurzi dorazili také účastníci tzv. Univerzit třetího věku, kteří si přijeli prohlédnout modernizační prvky a provoz elektrárny.

Ženy slavily svůj svátek v elektrárně a na zámku

Ženy slavily svůj svátek v elektrárně a na zámku

Den matek oslavily starostky z okolí elektrárny s hasiči, kuchaři a na módní přehlídce.

ČEZ chystá Letní univerzitu 2014

ČEZ chystá Letní univerzitu 2014

Studentům technických vysokých škol s vážným zájmem o jadernou energetiku nabízí Skupina ČEZ i letos možnost zúčastnit se dvoutýdenního odborného programu s názvem Letní univerzita v jaderných elektrárnách Dukovany a Temelín.
ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany