Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Přehradu nové bloky nepotřebují. Čistou vodu ano.

Přehradu nové bloky nepotřebují. Čistou vodu ano.

Nejen finanční prostředky budou hrát důležitou roli ve stavbě nových bloků Jaderné elektrárny Dukovany. Důležitým prvkem je i voda.

60 let UJV Řež  Nuclear golf rendezvous

60 let UJV Řež Nuclear golf rendezvous

V sobotu 16. 5. se uskutečnil jako jedna z akcí k 60 letům UJV Řež již čtvrtý ročník golfového turnaje Nuclear golf rendezvous.

Výstava fotografií k 30 letům provozu JE Dukovany

Výstava fotografií k 30 letům provozu JE Dukovany

V pondělí 4. května otevřel výstavu fotografií k 30 letům provozu elektrárny její ředitel společně s novináři - autory fotografií, zaměstnanci, dodavateli a zástupci veřejnosti.

Výstava je veřejnosti zdarma přístupná do poloviny června.

ČEZ nepodává závaznou nabídku na koupi podílu ve společnosti Slovenské elektrárne

Energetická společnost ČEZ se v současné době rozhodla nepodat závaznou nabídku na koupi 66% podílu ve společnosti Slovenské elektrárne, který drží italský Enel.

Babiš: Nový tendr na jádro by měl začít nejpozději příští rok

Energetická společnost ČEZ by měla vypsat nový tendr na výstavbu jaderných bloků nejpozději v příštím roce. Českému rozhlasu to řekl ministr financí Andrej Babiš (ANO). Jeden blok má vyrůst v Dukovanech, další v Temelíně.

Polovina elektrárny Orlík je na suchu. Stovky tun strojů jsou v rukou specialistů.

Pravidelné roční opravy probíhají v těchto dnech na prvním a druhém soustrojí vodní elektrárny Orlík. Místa, kudy při běžném provozu proudí 150 kubíků vody za vteřinu, procházejí specialisté a provádějí údržbu. Orlík je největší klasickou vodní elektrárnou v zemi, loni vyrobil elektřinu pro téměř 100 tisíc domácností v regionu na pomezí středních a jižních Čech.

1,26 mld. Kč do výzkumu a vývoje

1,26 mld. Kč do výzkumu a vývoje

Cílem výzkumu a vývoje Skupiny ČEZ je získávání unikátního know-how v oblasti inovativních energetických technologií. Prioritou je podpora projektů, které se zaměřují na praktické využití vědeckých poznatků v energetice. Největší část prostředků putovala do výzkumu a vývoje v oblasti jaderné energetiky a dalších zdrojů včetně obnovitelných v Centru výzkumu Řež (780 milionů korun) a ÚJV Řež (248 milionů korun). Vědci v Řeži se ale zabývají také například využitím radiofarmak v lékařství.

Budeme mít novou Drábovou nebo Drába?

Výběrové řízení na místo  předsedy Státního úřadu pro jadernou bezpečnost proběhne do konce roku 2015. Sdělila to v televizním diskusním pořadu stávající předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová.

 

Úspory pitné vody

Úspory pitné vody

Jaderné elektrárny Dukovany a Temelín spotřebovaly vloni celkem 184,9 tisíce kubíků pitné vody. Významné úspory pitné vody dosáhly i ostatní klasické zdroje ČEZ, které za 14 let srazily spotřebu o 42 procent na 918 tisíc kubíků. Optimalizace spotřeby vody má velký význam pro životní prostředí i pro ekonomiku provozu elektráren.

Česko i Jaderná elektrárna Dukovany svítí modře

Česko i Jaderná elektrárna Dukovany svítí modře

Jaderná elektrárna Dukovany se připojila k celosvětové kampani, která má zvýšit povědomí veřejnosti o problematice autismu. 2.  – 3. dubna je hlavní vstup elektrárny nasvícen modrou barvou.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany