Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Fyzici představili novou metodu plazmové likvidace radioaktivních odpadů

Fyzici představili novou metodu plazmové likvidace radioaktivních odpadů

Jaderní fyzici z Princetnoských laboratoří fyziky plazmatu (PPPL) a Amerického ministerstva energetiky (US DoE) navrhli nový způsob zpracování jaderného odpadu, který využívá centrifugy na plazmové bázi. Tato metoda je založena na plazmové filtraci hmoty, která může doplnit stávající chemické postupy. Vědci si od této metody slibují nižší náklady na likvidaci radioaktivních odpadů spolu s menším množstvím vedlejších produktů při tomto procesu.

Obce s úložištěm jaderného odpadu si polepší, schválila vláda

Obce s úložištěm jaderného odpadu si polepší, schválila vláda

Praha 2. prosince (ČTK) - Obce, na jejichž katastrálním území se nachází úložiště radioaktivních odpadů, dostanou ročně o milion korun vyšší příspěvek než dosud. Počítá s tím nařízení, které dnes schválila vláda. Na tiskové konferenci po jednání vlády o tom informoval ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD).

Česko podpoří EK ve sporu o financování britské elektrárny

Česká republika podpoří Evropskou komisi (EK) ve sporu o financování britské jaderné elektrárny Hinkley Point. Vyplývá to z návrhu usnesení vlády, které by měli ve středu schválit čeští ministři. Materiál má ČTK k dispozici. S loňským rozhodnutím EK o státní podpoře pro výstavbu a provoz elektrárny nesouhlasí Rakousko. Země proto letos v červenci podala příslušnou žalobu k Soudnímu dvoru EU v Lucemburku. Podobný krok udělala i společnost Greenpeace Energy eG.

Vláda rozhodne, zda si polepší obce s úložištěm jaderného odpadu

Ministři ve středu rozhodnou, zda obce, na jejichž katastrálním území se nachází úložiště radioaktivních odpadů, dostanou ročně o milion korun vyšší příspěvek než dosud. Počítá s tím nařízení, které vláda projedná. Příspěvek pro obce od Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) dosud činil tři miliony korun za rok, nyní se má zvýšit na čtyři miliony Kč.

Info WIN - č. 9 a 10/2015

Info WIN - č. 9 a 10/2015

Vyšla další čísla informačního letáku sdružení žen v jádře - Info WIN č. 9 a 10/2015.

Do dceřiných společností „pro jádro“ by měli vstoupit další akcionáři

Zástupci ČEZ se seznámili s názory obyvatel Lužice a místních zelených

Zástupci ČEZ dnes  diskutovali s představiteli německé Strany zelených, kteří spolu s obyvateli německé Lužice zorganizovali happening před centrálou společnosti na pražské Brumlovce v souvislosti se zájmem ČEZ o koupi německých aktiv švédské energetické společnosti Vattenfall.

Drábová: Dělat nezvratná rozhodnutí v energetice vyžaduje odvahu přijmout odpovědnost za dost pravděpodobný omyl

 Nyní se hraje o naši budoucí bezpečnost.

Jednotka pro ochranu JE Dukovany získala nové vybavení

KRAJ VYSOČINA - Policisté z jednotky pro ochranu Jaderné elektrárny Dukovany získali v letošním roce nové vybavení, které bylo financováno z nadačního příspěvku Nadace ČEZ.

Skupina ČEZ rozšiřuje své investice na německém trhu

Skupina ČEZ získala prostřednictvím svého kapitálového fondu INVEN CAPITAL menšinový podíl v další německé společnosti Sunfire. Tímto krokem ČEZ rozšiřuje své investice v oblasti snižování emisí CO2 a rozvoji decentralizovaných zdrojů.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany