Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Zástupci ČEZ se seznámili s názory obyvatel Lužice a místních zelených

Zástupci ČEZ dnes  diskutovali s představiteli německé Strany zelených, kteří spolu s obyvateli německé Lužice zorganizovali happening před centrálou společnosti na pražské Brumlovce v souvislosti se zájmem ČEZ o koupi německých aktiv švédské energetické společnosti Vattenfall.

Drábová: Dělat nezvratná rozhodnutí v energetice vyžaduje odvahu přijmout odpovědnost za dost pravděpodobný omyl

 Nyní se hraje o naši budoucí bezpečnost.

Jednotka pro ochranu JE Dukovany získala nové vybavení

KRAJ VYSOČINA - Policisté z jednotky pro ochranu Jaderné elektrárny Dukovany získali v letošním roce nové vybavení, které bylo financováno z nadačního příspěvku Nadace ČEZ.

Skupina ČEZ rozšiřuje své investice na německém trhu

Skupina ČEZ získala prostřednictvím svého kapitálového fondu INVEN CAPITAL menšinový podíl v další německé společnosti Sunfire. Tímto krokem ČEZ rozšiřuje své investice v oblasti snižování emisí CO2 a rozvoji decentralizovaných zdrojů.

ATOMPROJEKT St.Petersburg a EGP INVEST posoudily možnosti rozšíření spolupráce a aktuální problémy energetiky

Pracovní seminář na téma jaderná a tradiční energetika se uskutečnil na konci října v pražském sídle společnosti EGP INVEST. Setkání se zúčastnili představitelé projektové společnosti ATOMPROJEKT St.Petersburg (je součástí státní korporace ROSATOM) a vedení firmy EGP INVEST.

ÚJV Řež úspěšná na Ukrajině

ÚJV Řež úspěšná na Ukrajině

Společnost ÚJV Řež, a.s., posílila svou pozici v oblasti podpory provozu jaderných energetických bloků na Ukrajině.

Růst spotřeby elektrické energie

Růst spotřeby elektrické energie

Nárůst spotřeby nastal napříč všemi segmenty odběratelů. Nejvíce (o 2,4 %) rostla spotřeba velkoodběratelů, což potvrzuje provázanost růstu HDP s poptávkou po elektřině. Domácnosti spotřebovaly o 2,1 % více elektřiny a podnikatelé o 1 % více. Do vyšší spotřeby se částečně promítla mírně chladnější zima, i tak celková spotřeba elektřiny očištěná o klimatické vlivy rostla na území ČEZ Distribuce o 1,6 %.

Jaderná elektrárna Dukovany se představí na veletrhu vzdělávání Gaudeamus

Na Evropském veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus, který se koná od 3. do 6.11.2015 na brněnském výstavišti, prezentuje svoji aktuální nabídku pracovních příležitostí také Jaderná elektrárna Dukovany. Generační obměna a příprava nových jadrných bloků je příslibem nových atraktivních pracovních příležitostí pro celou řadu oborů.

Rozhovor s Danou Drábovou pro Lidové noviny

 Potíže, kvůli kterým nyní stojí tři reaktory jaderné elektrárny v Dukovanech, šéfku českého jaderného dozoru Danu Drábovou překvapily. Společnost ČEZ podle ní neměla tolik spoléhat na externí firmy, které provádějí v elektrárně údržbu. „ČEZ to s outsourcingem přehnal,“ říká Drábová v rozhovoru pro LN. Státní úřad pro jadernou bezpečnost přitom čeká v příštích dvou letech rozhodování, zda dukovanské elektrárně po třiceti letech její existence postupně povolí další provoz čtyř jejích reaktorů.

Dana Drábová chce dál šéfovat atomovému dozoru. Ve funkci je už 16 let

 Nejznámější tvář české atomové energetiky Dana Drábová bude obhajovat svůj post v čele jaderného dozoru. Šéfka Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) v rozhovoru pro Lidové noviny uvedla, že se hodlá přihlásit do chystaného výběrového řízení na funkci předsedy.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany