Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Senátorka Hana Žáková - předsedkyní senátního podvýboru pro energetiku a dopravu

Senátorka Hana Žáková - předsedkyní senátního podvýboru pro energetiku a dopravu

Hanka Žáková o své činnosti v Senátu Parlamentu ČR i v regionu Třebíčska v prvním čísle zpravodaje, vydaného v březnu 2019 - ke stažení níže.

Pozvánka na speciální exkurze do Dalešic

Pozvánka na speciální exkurze do Dalešic

O víkendu 23. - 24. března budou v Přečerpávací vodní elektrárně Dalešice probíhat mimořádné exkurze. Otevření „bran“ dalešické přehrady připravili energetici u příležitosti Světového dne vody.

Služby VZP a ZPMV ČR jsou k dispozici i v JE Dukovany

Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR a Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR nabízejí stávajícím i novým klientům možnost využití svých služeb v rámci konzultačních dní v Jaderné elektrárně Dukovany. Zástupci obou pojišťoven jsou k dispozici nejen zaměstnancům elektrárny, ale díky zřízenému pracovišti mimo areál elektrárny také ostatním obyvatelům z regionu.

Studenti vidí Dukovany se stezkami v oblacích nebo pomalovanými věžemi

Studenti vidí Dukovany se stezkami v oblacích nebo pomalovanými věžemi

Stezka v oblacích, symboly na chladicích věžích elektrárny nebo naučná stezka kolem elektrárny, to jsou jen některé z dvaceti šesti námětů pro zatraktivnění a oživení vzhledu Jaderné elektrárny Dukovany. Autory ideových námětů jsou studenti Fakulty stavební VUT Brno, kteří ve spolupráci s fakultou a elektrárnou vytvořili zadání pro své studentské práce.

Rozhovor dne: Dana Drábová

Budoucnost elektrárny Dukovany v rozhovoru s předsedkyní SÚJB v pořadu Události, komenře na ČT24 1.2.2019

odkaz https://ct24.ceskatelevize.cz/ekonomika/2722976-dana-drabova-aby-dukovany-pracovaly-60-let-velmi-dobre-prani-ale-jistota-neni

Dukovany hrají s otevřenými kartami, informují o všem, co se "šustne"

Dukovany hrají s otevřenými kartami, informují o všem, co se "šustne"

Jaderná elektrárna Dukovany je jedním z nejstřeženějších objektů v České republice, kam se dostanete jen při splnění přísných kritérií. Úplně naopak je tomu ale v oblasti komunikace a poskytováním informací. Ročně energetici okolním obcím v průměru rozešlou 250 zpráv o provozu, vydají přes 50 tiskových zpráv k probíhajícím činnostem, modernizačním a investičním akcím a zveřejní dalších více než sto článků a informací na webových stránkách a sociálních sítích s různým zaměřením. Díky tomu je elektrárna Dukovany na špici žebříčku otevřenosti a informovanosti veřejnosti v celém regionu.

Evropský parlament podpořil jaderný výzkum

Evropský parlament podpořil jaderný výzkum

Skupina ČEZ do jaderného výzkumu dlouhodobě investuje stovky milionů korun ročně a je zapojena do řady mezinárodních projektů včetně největšího evropského projektu na výstavbu fúzního reaktoru ITER. Evropský parlament nyní schválil pokračování financování jak rozvoje jaderné fúze, tak programu výzkumu a odborné přípravy v rámci EURATOM. 

... se derou dopředu

V SOUTĚŽI O VÝSTAVBU NOVÉHO REAKTORU V DUKOVANECH JE STÁLE VÍCE SLYŠET O KOREJSKÉ FIRMĚ KHNP. OCENILA JI I ŠÉFKA JADERNÉHO DOHLEDU DRÁBOVÁ. To a ještě více v článku Hospodářských novin ze dne 10.1.2019.

Aliance: Věříme, že vláda rozhodne o stavbě bloku do konce roku

Praha 7. prosince (ČTK) - Aliance české energetiky, jejímiž členy jsou významné společnosti z jaderného průmyslu, věří, že vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) rozhodne o modelu stavby plánovaného nového jaderného bloku v ČR do konce letošního roku, jak původně avizovala. Uskupení to dnes sdělilo ČTK. Rozhodnutí je podle něj v zájmu energetické bezpečnosti země, konkurenceschopnosti a udržitelnosti.

Téměř čtyři stovky malých i velkých návštěvníků tvořily ve vánočních dílnách v dukovanském Infocentru

Téměř čtyři stovky malých i velkých návštěvníků tvořily ve vánočních dílnách v dukovanském Infocentru

O druhém adventním víkendu patřilo dukovanské Infocentrum hlavně rodinám s dětmi. Speciální vánoční program energetici přizpůsobili dětským návštěvníků, kteří v rámci něj shlédli divadelní představení „Pojďme spolu do Betléma“, povídali si o vánočních zvycích a tvořili v dárkových dílničkách. Kromě toho také posílaly děti do oblak svá nejtajnější přání Ježíškovou poštou, která bude v provozu až do Štědrého dne.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany