Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Rakouské země chystají protest proti Jaderné elektrárně Dukovany

Vídeň/Praha 30. prosince (ČTK) - Všech devět rakouských spolkových zemí chystá stanovisko proti nedávnému prodloužení licence na provoz dvou bloků jaderné elektrárny Dukovany. S odvoláním na zástupce tří spolkových zemí to dnes uvedla agentura APA. Stanovisko by mělo být připraveno do 15. ledna a následně předáno českému ministerstvu životního prostředí. Provozovatel Dukovan, společnost ČEZ, v reakci na oznámený protest uvedl, že prodloužení licence předcházely miliardové investice do zvyšování bezpečnosti elektrárny.

ČEZ číslo týdne: 0

ČEZ číslo týdne: 0

O tolik se letos změnila cena elektřiny pro zákazníky ČEZ  v nejběžnějších tarifech. I přes nárůst velkoobchodních cen na burze, kdy se meziročně cena elektřiny zvedla o zhruba 30 procent, platí domácnosti stále stejně. Díky tomu, že ČEZ nakupuje elektřinu pro zákazníky s dostatečným předstihem, můžeme zachovat příznivou cenu delší dobu. Ceny u ČEZ a některých dalších obchodníků zůstanou stejné i na počátku příštího roku. Jiní dodavatelé už naopak oznámili zdražení.

Zprávy ze Správy

Zprávy ze Správy

Vyšlo další číslo informací ze Správy úložišť radioaktivních odpadů - Zima 2017.

Brabec navrhne, aby u Jistebnice nebylo úložiště jaderného odpadu

Jistebnice (Táborsko) 8. prosince (ČTK) - Lokalita Magdalena u Jistebnice na Táborsku nebude příští rok zřejmě zařazena mezi čtyři možná místa, kde by mělo vzniknout do roku 2065 hlubinné úložiště jaderného odpadu.

Do práce nebo na vysokou?

Do práce nebo na vysokou?

Vzpomenete si na svá studentská léta, kdy jste se měli rozhodnout o své budoucnosti? Kdy jste nevěděli, zda je lepší studovat nebo jít vydělávat peníze? A už vůbec jste si nedokázali představit, jak to vlastně v takové práci chodí? Tak s tímto nelehkým životním úkolem se Skupina ČEZ snaží pomoci mladým technikům. A to novým projektem „Šance pro technika“

JE Dukovany rozšiřuje síť partnerských škol

JE Dukovany rozšiřuje síť partnerských škol

Skupina ČEZ v rámci celé republiky spolupracuje se 13 fakultami vysokých škol a 53 středními školami. V regionu JE Dukovany je to 12 průmyslovek a gymnázií.

NUSIM 2017

NUSIM 2017

Ve dne 23. - 24.11.2017 proběhla v Brně konference NUSIM, kterou každoročně pořádá Česká a Slovenská nukleární společnost. Letošním tématem byla bezpečnost provozu a lidské zdroje.

Příprava hlubinného úložiště má do roku 2020 stát 1,7 miliardy Kč

Praha 4. prosince (ČTK) - Příprava hlubinného úložiště jaderného odpadu v Česku bude do roku 2020 stát 1,7 miliardy korun. Částka zahrnuje průzkumné práce, výzkum i příspěvky obcím v lokalitách. Vyplývá to z plánu činnosti Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) na další tři roky, který ve středu projedná vláda. Postup státu při hledání úložiště dlouhodobě kritizují obce a spolky sdružené v Platformě proti hlubinnému úložišti.

Konference "Za čistou řeku Jihlavu"

Kraj Vysočina pořádá 3. ročník regionální konference Za čistou řeku Jihlavu. Koná se 13.12.2017. Program v příloze.

Dana Drábová: Důležité je, že ČEZ změnil stav své mysli

DUKOVANY – Kauza svary na Jaderné elektrárně Dukovany a to, že se podařilo změnit STAV MYSLI některých řídících pracovníků Skupiny ČEZ a tím zlepšit kulturu bezpečnosti provozování EDU, je podle předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dany Drábové významný pozitivní moment, který přinesl minulý rok.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany