Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Nukleární katastrofa nanečisto

Cvičení CyberCZECH 2016

 

Březnové číslo bulletinu Energetika

Březnové číslo bulletinu Energetika

Přečtěte si aktuality z evropské energetiky v dalším čísle bulletinu.

Dukovany svítily modře

Dukovany svítily modře

Skupina ČEZ se opět připojila k celorepublikové kampani "Česko svítí modře" s cílem více porozumět světu lidí s autismem. V noci z 2. na 3. dubna proto modré světlo, symbolizující komunikaci, ozářilo elektrárenské budovy v sedmi krajích České republiky. Na Vysočině zazářila modrou barvou Jaderná elektrárna Dukovany.

Na přednášky o energetice přijel lektor elektromobilem

Překvapení čekalo před Velikonocemi žáky a žákyně nejvyšších tříd ze základních škol v Bobrové a Velké Bíteši na Vysočině. Na ohlášenou besedu s názvem „Energie – budoucnost lidstva“ přijel lektor elektromobilem.

Interaktivní přednášky a besedy o energetice v ekonomických, ekologických, sociálních a geopolitických souvislostech vede Jiří Gerža z  Jaderné elektrárny Dukovany - stejně jako řada dalších odborníků na energetiku - na českých základních a středních školách pravidelně už 15 let.

„Zásobování elektřinou je tak vážná věc, že by energetici,....

 ať již jde o zastánce jádra nebo OZE, měli hledat odborný konsensus a nedávat prostor lobbistům nebo demagogům,“ uvedl v rozhovoru pro časopis All for Power Ing. Tomáš Žák, MBA, konzultant v jaderné energetice.

Zájem o aktivní vojenské zálohy se na Vysočině zvyšuje

Hlavním úkolem pěších rot aktivních záloh je střežení důležitých objektů v kraji. V případě Vysočiny je to hlavně Jaderná elektrárna v Dukovanech, sklady společnosti Čepro u Šlapanova na Havlíčkobrodsku, závod 1. strojírenská ve Velké Bíteši na Žďársku a některé vodní nádrže.

5,5 stupně Richterovy škály

5,5 stupně Richterovy škály

Zařízení sloužící k dochlazení důležitých částí jaderné elektrárny v případě krizové situace obstojí i v konfrontaci s dalšílmi klimatickými extrémy, jako jsou teploty minus i plus 46,2 stupně Celsia, vítr o rychlosti až 252 kilometrů za hodinu, extrémní sněhové srážky s úhrnem až 195 milimetrů vodního sloupce a dešťové srážky až 115 milimentrů.

Zdroj: ČEZ, a.s.

Info WIN - č. 2/2016

Info WIN - č. 2/2016

Vyšlo další číslo informačního letáku sdružení žen v jádře - Info WIN č. 2/2016.

Únorové číslo bulletinu Energetika v EU

Únorové číslo bulletinu Energetika v EU

Přečtěte si aktuality z evropské energetiky v dalším čísle bulletinu.

Některé země se po fukušimské katastrofě odklánějí od jádra

Základní údaje o jaderných elektrárnách ve světě

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany