Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Sirény houkají pravidelně už třináct let

Převzato z  Horáckých novin | 9.10.2015 | 

Úřady nacvičovaly na MU obranu elektrárny před kybernetickým útokem

Úřady nacvičovaly na MU obranu elektrárny před kybernetickým útokem

Pracovníci klíčových ministerstev a dalších úřadů České republiky si na vlastní kůži vyzkoušeli obranu simulované sítě významné elektrárny před kybernetickými útoky.

Nový web "www.oEnergetice.cz"

Nový web "www.oEnergetice.cz"

Honza Budín se narodil v Havlíčkově Brodě, gymnázium vychodil v Pardubicích a v současné době bydlí v Praze, kde studuje na Českém vysokém učení technickém v Praze. Ve volném čase se snaží být aktivní a v posledních měsících se podílí na vytváření webu oEnergetice.cz.

Rozhovor o vzniku webu, jeho autorech a obsahu.

Didacta 2015

Didacta 2015

Mezinárodní veletrh vzdělávání - 15.10.2015

20. ročník mezinárodního veletrhu vzdělávání Didacta 2015 se uskuteční 15.10.2015 v prostorách Sřední průmyslové školy Třebíč.

Mezi vystavovateli i Skupina ČEZ, jako partner řady vystavujících středních škol a také jako důležitý regionální zaměstnavatel.

Policejní pyrotechnici zasahovali v PVE Dalešice

Policejní pyrotechnici zasahovali v PVE Dalešice

V poslední zářijové dny bylo na dozornu přečerpávací vodní elektrárny Dalešice telefonicky oznámeno uložení nástražného výbušného systému v 1. podzemním podlaží objektu elektrárny. Tato situace odstartovala celou sérii událostí, jež dokonale prověřily souhru Policie ČR, obsluhy elektrárny a Havarijního štábu provozu. To byl ostatně hlavní cíl havarijního cvičení, které celou situaci věrně navodilo.

20 let ENVINET – Nuvia a.s.

V úterý 29. 9. oslavila v Třebíči společnost Envinet Nuvia 20 let své existence.

Info WIN - č. 8/2015

Info WIN - č. 8/2015

Vyšlo další číslo informačního letáku sdružení žen v jádře - Info WIN č. 8/2015

Hasiči z Vysočiny si vyzkouší elektromobil

Hasiči z Vysočiny si vyzkouší elektromobil

Zaměstnanci Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina z Jihlavy budou jezdit dva týdny elektromobilem. Vůz náměstkovi pro úsek IZS a operačního řízení Liboru Hanuškovi z krajského ředitelství předal vedoucí útvaru komunikace a tiskový mluvčí JE Dukovany Jiří Bezděk.

Mládek: Pojedou-li Dukovany, uhlí pod Jiřetínem nebude potřeba

Stát nebude potřebovat uhlí pod Horním Jiřetínem, pokud bude elektrárna Dukovany fungovat do konce své životnosti, a poté začnou fungovat nové bloky. V České televizi to uvedl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek. Podle ministra ale není jasné, zda tyto předpoklady budou naplněny.

Geologové se připravují na první průzkumy v Horce

Jedním z míst, kde by mohlo v budoucnu vzniknout hlubinné úložiště pro jaderný odpad, je sever Třebíčska, konkrétně katastr Hodova a okolních obcí. Prvotním průzkumům tamního podloží nejspíš nezabrání ani žaloba ekologů k Městskému soudu v Praze.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany