Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Dukovany budou při havárii informovat z Brna

Jaderná elektrárna Dukovany, která si investicemi za 18 miliard korun do modernizace a zvýšení bezpečnosti zajistila provoz na dalších nejméně 20 let, je zařízení, které je v současném neklidném světě pod mimořádným drobnohledem bezpečnostních složek. A i když elektřinu vyrábí a dodává z regionu Vysočina, v případě problémů či krizového stavu se bezpečnostní opatření týkají paradoxně ještě ve větší míře obyvatel Jihomoravského kraje. I z tohoto důvodu bylo v budově HZS JMK v Lidické ulici v Brně od středečního večera zřízeno havarijní informační středisko, které bude v případě nutnosti sloužit veřejnosti.

Čistý zisk Skupiny ČEZ za první tři čtvrtletí dosáhl téměř 17 miliard korun

Čistý zisk Skupiny ČEZ za první tři čtvrtletí dosáhl téměř 17 miliard korun

Čistý zisk Skupiny ČEZ meziročně vzrostl o 13 % na 16,6 mld. Kč, zejména díky prodeji akcií MOL. Provozní zisk před odpisy (EBITDA) meziročně klesl o 6 % na 41,1 mld. Kč, zejména z důvodu poklesu realizačních cen vyrobené elektřiny a růstu nákladů na emisní povolenky. Naopak pozitivně meziročně působila vyšší výroba v jaderných a větrných elektrárnách. Skupina ČEZ potvrzuje celoroční výhled čistého zisku očištěného na úrovni 19 mld. Kč.

ČEZ rozšiřuje síť veřejných rychlodobíjecích stanic pro elektromobily

Možnost rychlého dobití baterií na cestách napříč Českou republikou se pro řidiče elektromobilů postupně stává samozřejmostí. Jedna z nově zprovozněných veřejných dobíjecích stanic byla otevřená i na 178. km autostrády D1 před Brnem.

Vláda schválila úpravy komunikací pro transport reaktorů

Praha 23. října (ČTK) - Vláda dnes schválila návrhy na úpravu silnic, mostů a vodních cest, které jsou nutné pro přepravu součástí nových jaderných reaktorů a dalších rozměrných zařízení pro jaderné elektrárny v Dukovanech a v Temelíně.

K reaktoru bez přilby a dozimetru – nová aplikace Jaderná elektrárna 3D

K reaktoru bez přilby a dozimetru – nová aplikace Jaderná elektrárna 3D

K reaktoru bez přilby a dozimetru – nová aplikace Jaderná elektrárna 3D umožňuje do detailů prohlédnout si to nejzajímavější z jaderek

Díky nové aplikaci „Jaderné elektrárny 3D“ teď může kdokoliv vyrazit do jaderky na prohlídku nejzajímavějších částí. Detailní podhled do nitra reaktorového sálu, chladicí věže, strojovny či meziskladu paliva si zájemci mohou okořenit teorií, vysvětlením fyzikálních principů či vědomostním kvízem. Aplikace je zdarma ke stažení v prostředí Google Play i AppStore, popř. on-line na portálu www.svetenergie.cz. Doplňuje již existující 3D modely uhelné a vodní elektrárny.

Týden: ČEZ - porcování energetického obra

Myšlenka na rozdělení největšího tuzemského výrobce energie opět ožívá. Může za to blížící se termín rozhodnutí o (ne)dostavbě nových jaderných bloků. Mezi politiky však shoda nepanuje.

Týden: Jaderná velmoc Česko

V noci z 24. na 25. září 1957 se tehdejší Československo stalo teprve devátou zemí světa, v níž se odborníkům podařilo spustit řízenou štěpnou reakci. Po šedesáti letech se Češi rozhodují, zda svou pověst jedné z jaderných velmocí udrží.

 

ČEZ Prodej spustil bezplatnou zákaznickou linku 800 810 820

Po bezplatné kontaktní lince společnosti ČEZ Distribuce, která je určena pro nepřetržité hlášení poruch a řešení dalších distribučních požadavků, přichází s voláním zdarma také ČEZ Prodej. Obsluha zákaznické linky poskytuje informace a vyřizuje požadavky týkající se produktů a služeb ČEZ každý den od 7 do 20 hodin.

Letní univerzitu v Dukovanech úspěšně ukončilo 31 studentů z České republiky

Letní univerzitu v Dukovanech úspěšně ukončilo 31 studentů z České republiky

V pátek 8.9. v poledne úspěšně dokončilo dvoutýdenní letní vzdělávací kurz v Jaderné elektrárně Dukovany 31 studentů. Devátý ročník Letní univerzity začal pro studenty VUT v Brně, ČVUT v Praze a VŠB-TUO v Ostravě již poslední srpnový týden a skončil právě dnes úspěšným složením závěrečných testů všech studentů. Nejvyšší míru těchto schopností a znalostí o elektrárně prokázal Jiří Musil z Hrušovan ze strojní fakulty VUT v Brně, který je devátým držitelem titulu Král Letní univerzity.

Jaderná elektrárna: prestižní práce v neobvyklém prostředí

zdroj: Mladá fronta DNES | 8.9.2017 | Rubrika: energie | Strana: 9 | Autor: Monika Slánská

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany