Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Zaměstnance v Dukovanech chrání i vlastním prodejem kaprů

Zaměstnance v Dukovanech chrání i vlastním prodejem kaprů

Jaderné elektrárny Temelín a Dukovany spustily kvůli koronaviru unikátní ochranné opatření. Kromě používání roušek, dezinfekcí a dodržování rozestupů zajistily pro pracovníky v lokalitách vlastní adventní trhy. Přímo před elektrárnami proto dnes začal prodej kaprů. Energetici tak chtějí snížit riziko nákazy zaměstnanců kritické infrastruktury během předvánočních nákupů v zaplněných nákupních centrech a tržnicích.

Nový bezkontaktní výdejní Z-BOX

Nový bezkontaktní výdejní Z-BOX

Nový bezkontaktní výdejní Z-BOX  i prodej kaprů pomáhá zaměstnancům Dukovan s bezpečnými vánočními nákupy.

Budoucnost parkování se představuje v JE Dukovany

Budoucnost parkování se představuje v JE Dukovany

První z 2600 fotovoltaických panelů největší české fotovoltaické elektrárny na speciálně upravených střechách parkoviště právě instalují technici ve vnějším areálu Jaderné elektrárny Dukovany. Nový bezemisní zdroj pokryje díky svému výkonu 820 kWp roční spotřebu téměř tří stovek domácností.

Dukovany nabízí virtuální prohlídky s výkladem průvodkyň infocentra.

Dukovany nabízí virtuální prohlídky s výkladem průvodkyň infocentra.

Elektrárny Skupiny ČEZ se znovu otevírají školám. Prohlédnout si vodní turbínu, rozhlédnout se z vršku větrné elektrárny, to vše je možné.

ČEZ uzavřel partnerství s Rolls-Royce. Společně budou pracovat na rozvoji malých modulárních reaktorů.

Společnosti ČEZ a britská Rolls-Royce podepsaly dohodu o porozumění (Memorandum of Understanding) v oblasti malých modulárních reaktorů. Podobné dohody už česká energetická firma uzavřela i se společnostmi NuScale a GE Hitachi. Firmy budou sdílet technické poznatky a detailně posoudí možnost uplatnění těchto jaderných zařízení v České republice. Rolls-Royce patří ve vývoji malých modulárních reaktorů mezi světové lídry. Rovněž ČEZ se malým modulárním reaktorům řadu let intenzivně věnuje, a to především prostřednictvím své dceřiné firmy ÚJV Řež.

Domácí učení si děti mohou zpestřit soutěžemi a zábavou na vzdělávacím webu Svět energie

Domácí učení si děti mohou zpestřit soutěžemi a zábavou na vzdělávacím webu Svět energie

Hned tři tematické soutěže nabízí dětem i dospělým vzdělávací portál Svět energie pro zpestření současné situace. Zatímco předškoláci se vyřádí výtvarně, žáci základních a středních škol i široká veřejnost mohou změřit síly ve znalostním kvízu nebo při hře na dispečera energetické soustavy. Nálož zábavy připravil web u příležitosti svých čtvrtých narozenin. Současně prošel výraznou grafickou a obsahovou úpravou.

ČEZ je Zaměstnavatelem roku 2020

Hned dvě medaile z celostátního kola soutěže Sodexo Zaměstnavatel roku putují letos do Skupiny ČEZ: stříbrnou v kategorii firem do 5000 zaměstnanců se může pyšnit ČEZ Distribuce, v souboji velkých firem zase získala zlatou medaili mateřská společnost ČEZ.  

Online seminář nejen pro studenty

Online seminář nejen pro studenty

O novém jaderném zdroji, použitém palivu i o jaderném vzdělávání. 

Energetické Třebíčsko už několik let pořádá semináře pro studenty v regionu zaměřené na aktuální otázky týkající se jaderné energetiky. Koronavirová situace bohužel znemožnila upořádat setkání přímo ve škole, proto se organizátoři rozhodli, že pro studenty přednášky natočí. Pro větší motivaci připravili soutěžní kvíz a také odměny. Online seminář uspořádalo Energetické Třebíčska ve spolupráci s Jadernou elektrárnou Dukovany.

20. výročí provozu JE Temelín

20. výročí provozu JE Temelín

Přesně dvacet let uplynulo v neděli 11. října od startu reaktoru prvního bloku Jaderné elektrárny Temelín. Štěpná reakce v něm proběhla 11. října 2000 v 6:19 hodin. Jeden z nejvýznamnějších českých investičních projektů tak operátoři začali uvádět do provozu. Dalším milníkem letošního roku je potom 21. prosinec, kdy Temelín poprvé dodal první bezemisní elektřinu.

Zpravodaj JAVYS, a. s. - 3/2020

Zpravodaj JAVYS, a. s. - 3/2020

Črvrtletník U nás - slovenské společnosti JAVYS, a.s. (Jadrová a vyraďovacia spoločnost´) - č. 3/2020

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany