Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

„Zpoždění výstavby nových jaderných bloků se nám zatím nepodařilo zkrátit ,“ říká vládní zmocněnec pro jádro Ján Štuller

„Zpoždění výstavby nových jaderných bloků se nám zatím nepodařilo zkrátit ,“ říká vládní zmocněnec pro jádro Ján Štuller

Řídí Stálý výbor pro jadernou energetiku (SVJE), zastupuje vládu v jednáních s mezinárodními strategickými partnery, evropskými orgány i s možnými dodavateli jaderného paliva. Koordinuje i úpravu legislativy a sleduje, jak se daří plnit Národní akční plán rozvoje jaderné energetiky (NAP JE). S podmínkami pro svou práci, které mu zajišťuje především ministr průmyslu, je Ján Štuller spokojený. Jmenovaný byl na 4 roky a práce má pořád dost.

Třetina nových zaměstnanců přichází do Skupiny ČEZ přes kariérní web. ČEZ spustil jeho novou verzi.

Třetina nových zaměstnanců přichází do Skupiny ČEZ přes kariérní web. ČEZ spustil jeho novou verzi.

Skupina ČEZ pravidelně obsazuje první příčky anket o nejatraktivnějšího zaměstnavatele. Tomu musí odpovídat i náborový web, a proto začátkem ledna 2017 Skupina ČEZ spustila jeho modernější verzi na adrese www.kdejinde.cz. Stránky jsou nově postaveny na multimédiích a vycházejí z nejlepších postupů (best practices) v oblasti webového designu.

Díky webu se v Jaderné elektrárně Dukovany daří zajišťovat generační obměnu personálu, a nábor nových zaměstnanců, který byl v roce 2016 mimořádně vysoký. Zájem o práci projevují zejména lidé z Brna a okolí, Znojemska a Třebíčska, ale výjimkou nejsou ani zájemci ze vzdálenějších koutů ČR. Za prací se v loňském roce přistěhovali například zájemci z Ostravy nebo ze Slovenska, kteří jsou dnes již zaměstnanci elektrárny.

 

Richard čeká rozšíření

Richard čeká rozšíření

Vyhořelé palivo z atomových elektráren v podzemním úložišti nikdy nebude. Úložiště Richard zůstane vyhrazené pouze pro ukládání institucionálních odpadů.

Tříkrálová koleda v elektrárně Dukovany

Tříkrálová koleda v elektrárně Dukovany

Dva dny před svým svátkem v kalendáři ve středu 4. ledna 2017 přišli tradičně koledovat tři králové do elektrárny Dukovany. Pláště tří králů oblékli ředitel Charity Třebíč Petr Jašek a jeho kolegové, sociální pracovníci ze stacionářů v Třebíči. Kromě štědrých příspěvků od zaměstnanců dostali také chutný řízek v dukovanské závodní jídelně.

Nové rekordy v návštěvnosti elektráren. Své zástupce měla i říše zvířat.

Nové rekordy v návštěvnosti elektráren. Své zástupce měla i říše zvířat.

V Infocentrech Skupiny ČEZ na Dukovansku obsloužili v roce 2016 rekordních 41.859 návštěvníků. Vzdělávací prohlídky Infocentra nebo speciální prohlídky areálu přivedly do Jaderné elektrárny Dukovany nebývale vysoký počet domácích i zahraničních návštěvníků. S počtem 30.331 osob je to nejvyšší návštěvnost od roku 2001. Pozornosti návštěvníků se těšila také Přečerpávací vodní elektrárna Dalešice, kterou navštívilo 11.528 zájemců a společně s dukovanským Infocentrem tak překonaly dlouholeté rekordy v návštěvnosti. Obě Infocentra jsou držiteli certifikátu Českého systému kvality služeb.

I Maďaři výrazně prodlužují životnost starých jaderných elektráren

Maďarský jaderný dohled ve spolupráci s odborníky s okolních zemí a Mezinárodní agentury pro atomovou energii schválil prodloužení provozu třetího bloku elektrárny Paks o dalších 20 let. Ta leží asi sto kilometrů jižně od Budapeště na břehu Dunaje a pracují v ní čtyři reaktory stejné řady jako v českých Dukovanech, tedy VVER-440 (číslo označuje původní elektrický výkon 440 MW).

Jaderné elektrárny kvůli odstávkám vyráběly méně, ČEZ na tom tratí

Praha 2. ledna (ČTK) - Obě české jaderné elektrárny, Temelín a Dukovany, loni dodaly do sítě méně elektřiny než v roce 2015. Loňská výroba v Dukovanech byla dokonce nejnižší za 28 let. Příčinou byly dlouhé odstávky obou zdrojů.

Nová jaderná elektrána v Jaslovských Bohunicích půjde zřejmě k ledu. Zatím

Nový projekt jaderného zdroje v Jaslovských Bohunicích půjde na jistý čas k „ledu“. Slovenská média citovala vyjádření Petra Žiga, ministra hospodářství, který uvedl, že při současných cenách elektřiny na trzích se projekt nové jaderné elektrárny momentálně nevyplatí.

Černý: Obnovme Rakousko-Uhersko, ale bez Rakouska

Černý: Obnovme Rakousko-Uhersko, ale bez Rakouska

VALEČ – O budoucnosti dukovanské jaderné elektrárny se hovořilo v úterý 29. listopadu v Hotelu Zámek ve Valči na pravidelném semináři Občanské bezpečnostní komise při JE Dukovany.

Napsaly: Horácké noviny | 9.12.2016 | Rubrika: Servis/Publicistika |  Strana: 9 | Autor: (ap) | Téma: JE Dukovany

Víte, že?

... Výzkumný reaktor LR 0 je v provozu od roku 1982?

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany