Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Ženy, které mění svět

Ženy, které mění svět

Zdroj: Hospodářské noviny

Justice, energetika, medicína nebo bankovnictví – prosadit se v každém z těchto oborů vyžaduje výjimečné znalosti, schopnosti a osobní sílu. Většinu z významných postů v nich zastávají muži. O to více je třeba si vážit žen, které dokázaly totéž, a to bez pomoci genderových kvót a nařízení.

 

Budeme mít jaderný reaktor na zahrádce?

Dobrá zpráva pro odpůrce, špatná zpráva pro nadšence.

Čas od času proskočí v médiích zpráva, že tu či onde by chtěli mít nebo dokonce připravují výstavbu jaderné teplárničky. Padají jména jako Hyperion, 4S, SVBR, IRIS,  SMR …

Socio-ekonomická studie o dopadech vývoje elektrárny Dukovany odstartuje v prosinci

Třebíč – Socio-ekonomická studie s názvem Scénář budoucího vývoje mikroregionu Jaderné elektrárny Dukovany odstartuje v prosinci 2013. Termín potvrdili na setkání v Praze předseda Energetického Třebíčska Vítězslav Jonáš a vedoucí řešitelského týmu z Univerzity Karlovy doc. Martin Ouředníček. Zároveň se domluvili na spolupráci se Západomoravskou vysokou školou v Třebíči.

Tři svíce byly fantastické

Téma: JE Dukovany, 24.9.2013, Horácké noviny, strana 4, publicistika, autor: Arnošt Pacola

Drábová: Snažila jsem se mírnit velká očekávání, která jsou s jadernou energetikou spojována
Dukovany – Předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová měla v pátek minulý týden v Jaderné elektrárně Dukovany ke třiceti vynikajícím studentům našich vysokých škol a dalším pozvaným hostům zásadní přednášku na téma „Svět energie“. Byla to zároveň příležitost položit Daně Drábové tři otázky.

Čert nikdy nespí. Musíme být na něj připraveni

Čert nikdy nespí. Musíme být na něj připraveni

Dana Drábová se zúčastňuje seminářů Občanské bezpečnostní komise pravidelně. Nechyběla tedy ani na tom jarním ve Vémyslicích, který se konal 9. května.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany